1%

Przyczyń się do rozwoju sportu za tak nie wiele - wystarczy wypełnić kilka rubryk przekaż 1% należnego podatku na rzecz LZS Justynów

W ten weekend swoje mecze rozegrały nasze drużyny młodzieżowe.

W większą uwagą będziemy śledzić wyniki oraz grę rocznika 2002, który od tego sezonu występować będzie w grupie B2 Junior młodszy. Kilku zawodników tej drużyny już zwróciło uwagę trenera Piotra Turka i można mieć nadzieję, że niedługo pójdą  w ślady swoich starszych kolegów z rocznika 2000 grając w zespole seniorskim. Chłopcy w środę 06 września rozegrali pierwszy mecz sezonu z KKS Koluszki przegrywając na własnym boisku 7:3. W tym spotkaniu graliśmy w 10 gdyż na mecz nie dotarli wypożyczeni gracze z łódzkiego SMS, a dwaj zawodnicy nieco się chyba zdrzemnęli i nie zdążyli w porę zrobić obowiązkowych badań lekarskich. W ambitnej grze wyróżnili się najbardziej kapitan zespołu Kamil Sójka, Dawid Supera oraz Karol Jastrzębski. Widać w tych graczach spory potencjał. Oby koledzy chcieli piąć się w górę by móc dorównać kolegom.  Dziś chłopcy rozegrali swój drugi mecz w Tuszynie z miejscowym MUKS Akademia Tuszyn. Niestety doznali porażki 0:1 jednak styl jaki zaprezentowali pokazuje, że praca z trenerami Piotrem Turkiem oraz Darkiem Michałusem idzie w dobrą stronę. W zespole zadebiutował nowy zawodnik Alan Górowski i był to bardzo obiecujący mecz w jego wykonaniu. LZS Justynów stracił gola w 35 minucie po błędzie arbitra, który nie zauważył faulu na naszym obrońcy. Cóż widać, że również na szczeblu juniorów młodszych mecz powinno sędziować trzech arbitrów. Po straconym golu nasi chłopcy starali się ambitnie doprowadzić do remisu. W 65 minucie po brutalnym faulu na Karolu Jastrzębskim z boiska wyleciał zawodnik gospodarzy i rywal kończył mecz w 10. Od tego momentu LZS nie schodził z połowy Tuszyna, a rywal rozpaczliwie bronił jednobramkowej przewagi, którą niestety dla LZS utrzymał do końca. Cóż na pierwsze punkty trzeba będzie poczekać do następnego meczu.

MUKS Akademia Tuszyn – LZS Justynów 1:0

Skład LZS Justynów: Walczak-Rzepecki, Sójka, Górowski, Supera Michałus, Polcyn, Michałkiewicz, Rakowski, Dominiak, Jastrzębski.

Już za trzy dni w środę 13 września juniorzy zagrają zaległy mecz z pierwszej kolejki w Brzezinach o godzinie 17:00 z miejscowym Startem.

Swój pierwszy mecz  nowym sezonie rozegrali nasi młodzi zawodnicy z rocznika 2008/09, którzy grają ligę w grupie 3 Orlik E2. Trener Mariusz Oliński przed spotkaniem miał do dyspozycji 8 zawodników i obawiał się czy nie wpłynie to na postawę drużyny w końcowej trzeciej tercji meczu. Niestety obawy potwierdziły się. Rywal – Start Brzeziny, który do Justynowa przyjechał z ponad 20 graczami wykorzystał fakt, że nasi chłopcy opadli z sił i w końcówce potwierdził swoją dominację. Tym niemniej trzeba wierzyć w tych chłopców, że ciężka praca na treningach przyniesie rezultaty w kolejnych meczach. Szkoda, ze przed sezonem zespół opuściło trzech wyróżniających się młodych adeptów footballu. Brakło tu cierpliwości i rozsądku z obu stron. Sam nie wiem czy chęć osiągania lepszych rezultatów nie poparta liczbą minut na boisku to właściwy środek do celu, a może po prostu zabrakło dialogu… Właściwie trzeba przyznać, że do rozgrywek przystępuje nowa drużyna i dużo pracy przed trenerem Olińskim, choć wiem, że sobie z tym poradzi obserwując go podczas obozu w Kleszczowie.

LZS Justynów – Start Brzeziny 3:9

Bramki dla LZS Justynów strzelili: Alex Oliński 2 oraz Karol Zięba

Skład LZS Justynów: Donder, O. Zięba, K. Zięba, Zych, Balcerak, Szafarz, Oliński, Grabowski.

Drużyna z rocznika 2006/07 grająca w tym sezonie w 3 grupie Młodzik D2 swój mecz z RTS Widzew przełożyła na późniejszy termin.