1%

Przyczyń się do rozwoju sportu za tak nie wiele - wystarczy wypełnić kilka rubryk przekaż 1% należnego podatku na rzecz LZS Justynów

W Wielki Piątek piłkarze LZS Justynów rozegrali pierwszy mecz tej rundy z zawodnikami Boruty. Przypomnijmy, iż w meczu z tą drużyną na własnym stadionie doznaliśmy porażki 1:4. W zespole Justynowa na ten mecz zabrakło Michała Biernackiego. W podstawowej jedenastce wystąpiło natomiast dwóch nowych zawodników LZS-u: bracia Kamil i Marcin Milczarkowie. Kamil zagrał na lewej obronie natomiast Marcin środkowego pomocnika.

Mecz został rozegrany na bocznym boisku gdzie murawa była w fatalnym stanie. Piłkarze musieli więc przyzwyczaić się do panujących warunków. W pierwszej części spotkania obydwie drużyny nie przeprowadziły zbyt wielu składnych akcji. Gra przenosiła się z pod jednego pola karnego na drugie. Sytuacji bramkowych można by było policzyć na palcach jednej ręki. Zawodnicy gospodarzy mieli jedną sytuację po błędzie naszego bramkarza natomiast nasi zawodnicy trzykrotnie zagrozili bramce rywali. We wszystkich przypadkach uderzenia na bramkę były niecelne. Pierwsza część spotkania zakończyła się więc bezbramkowym remisem.

W drugiej części spotkania obejrzeliśmy bardziej dojrzałą i zgraną drużynę LZS-u. Od początku tej części meczu przejęliśmy inicjatywę. W 52 minucie do wychodzącego na czystą pozycję Karpia dobrze zagrał Kiniu. Kamil nie zastanawiając się strzelił w światło bramki lecz tym razem na szczęście gospodarzy bramkarz popisał się ładną interwencją wybijając piłkę na rzut rożny. Kolejna akcja naszej drużyny zakończyła się upragnionym golem. W 56 minucie z głębi pola doskonale zagrał piłkę w pole karne Kamil Mielczarek. W polu karnym Przemek Bartosik głową przedłużył piłkę do Krzyśka Pawlaka a ten technicznym strzałem posyła piłkę do siatki obok bezradnego bramkarza. W 59 minucie mogło byż 2:0. Marcin Mielczarek dogrywa piłkę w pole karne do Krzyśka Pawlaka. Krzysiek strzela, bramkarz instynktownie odbija piłkę przed siebie do której dopada Kiniu. Kiniu strzela ale ponownie na posterunku jest bramkarz gospodarzy. W 64 minucie gospodarzy ratuje słupek po strzale Krzyśka Pawlaka. W 69 minucie justynowianie przeprowadzili akcję z lewej strony boiska. Dzięgu doskonale dośrodkował w pole karne gdzie piłkę przepuścił Kiniu widząc za sobą lepiej ustawionego Krzyśka Pawlaka. Krzysiek będą już tylko przed bramkarzem płaskim strzałem podwyższył wynik spotkania na 2:0. W 73 minucie spotkania mieliśmy kolejną sytuację bramkową. Tym razem strzał Kamila Milczarka z rzutu wolnego był minimalnie niecelny. W 80 minucie nasz zespół przeprowadził kolejną składną akcję. Piłka wędrowała jak po sznurku pomiędzy naszymi zawodnikami. W końcowej fazie Dzięgu zagrał do stojącego przed polem karnym Kury, Kura zagrywa do Kamila Milczarka a ten technicznym strzałem nie daje szans bramkarzowi rywala. Wynik spotkania nie uległ już zmianie. Godny odnotowania jest fakt, iż w 87 minucie spotkania na boisku pojawił się długo nie oglądany w barwach LZS-u Piotr Królak, który zmienił strzelca dwóch bramek Krzyśka Pawlaka.

W najbliższą niedzielę 08.04.2018 r. o godz. 15.30 LZS podejmować będzie drużynę Czarnych Smardzew. Liczymy, iż drużyna zrewanżuje się ekipie Czarnych za przegraną na ich stadionie.

MKP Boruta II Zgierz - LZS Justynów 0:3 (0:0)

Bramki dla LZS: Pawlak 2, K.Milczarek

Skład LZS Justynów: Lewosiński 7 – K.Mielczarek 9, Szumicki 8, Pankiewicz 8, Kurnatowski 7, Dzięgielewski 8, , M.Milczarek 7, Kiński 7, Karpiński 7 (60’ Zakrzewski 3), Pawlak 9 (87’ Królak 1), Bartosik 7 (70’ Kurzawski 2)

Trener: Jakub Sapiński

Widzów: 60 w tym 7 z Justynowa