1%

Przyczyń się do rozwoju sportu za tak nie wiele - wystarczy wypełnić kilka rubryk przekaż 1% należnego podatku na rzecz LZS Justynów

W niedzielę 15.04.2018 r. piłkarze LZS Justynów rozegrali mecz wyjazdowy z Zamkiem Skotniki. Mecz odbył się na boisku w Rosanowie. Przypomnijmy, że na jesień nasz zespół przed własną publicznością pokonał zespół Zamka 4:1. Patrząc na wyniki obydwu drużyn nasz zespół występował w roli faworyta. W zespole z powodu kontuzji nie mógł wystąpić Kamil Milczarek. Z powodów osobistych zabrakło natomiast Patryka Kińskiego. Do kadry po rekonwalescencji powrócił nasz młodzieżowiec Kacper Ambrozik. Trener Jakub Sapiński na to spotkanie wystawił zespół ofensywnie w systemie 3-4-3.

W początkowej fazie spotkania gra toczyła się głównie w środkowej części boiska. Pierwsi zaatakowali gospodarze. W 6 minucie Zamek skonstruował składną akcję zakończoną minimalnie niecelnym strzałem. Było to ostrzeżenie dla naszej drużyny, iż gospodarze tanio skóry nie sprzedadzą. W 12 minucie ponownie zawodnicy gospodarzy po stałym fragmencie gry zagrozili naszej bramce. Ponownie strzał był minimalnie niecelny. W 13 minucie nasz zespół przeprowadził pierwszą akcję, w której musiał interweniować bramkarz rywali. W 17 minucie akcja naszej drużyny wyglądała już dużo lepiej. Tym razem niezdecydowanie Krzyśka Pawlaka wykorzystali obrońcy gospodarzy wybijając piłkę. W 30 minucie nasz zespół miał kolejną sytuację do strzelenia gola. Dzięgu doskonale dośrodkował w pole karne do Panka. Panek uderzył piłkę tak nieszczęśliwie, że trafiła ona w stojącego w polu karnym Krzyśka Pawlaka i minimalnie minęła słupek bramki przeciwnika. W 40 minucie kolejna akcja naszych. Kura dośrodkowuje do stojącego w polu karnym Karpia, ten zgrywa piłkę do Bierniego, który oddaje minimalnie niecelny strzał. Na zakończenie pierwszej części spotkania z dobrej strony pokazał się  Krzysiek Pawlak, który strzałem z przewrotki próbował zaskoczyć bramkarza rywali. Niestety jego strzał powędrował nad poprzeczką. Pierwsza część spotkania zakończyła się bezbramkowym remisem.

W drugą część spotkania lepiej weszli nasi chłopcy. W 52 minucie doskonale zagranej piłki przez Sylwka Kurnatowskiego w pole karne nie sięgnął Kura. W 63 minucie prostopadle zagrana piłka trafiła do Krzyśka Pawlaka. Niestety w tej sytuacji Krzysiek za daleko wypuścił sobie piłkę i nie zdołał pokonać bramkarza rywali. Jak brzmi stare porzekadło „niewykorzystane sytuacje się mszczą”. W 64 minucie, jak się później okazało nasza drużyna popełniła jedyny błąd w całym meczu. Dla naszego nieszczęścia błąd ten kosztował nas najwyższą cenę jak jest możliwa, czyli stratę gola. Dośrodkowanie z lewej strony boiska, trafiło na głowę zawodnika stojącego dwa metry od bramki. Strzał głową była tak silny i precyzyjny, że parada Damiana nie uchroniła nas od straty gola. Niespodziewanie gospodarze wyszli na prowadzenie. W tej sytuacji trener Sapiński podjął decyzję o zmianach w naszej drużynie. Za doświadczonych lecz już trochę zmęczonych zawodników tj. Przemka Bartosika i Kamila Karpińskiego wprowadzeni zostali nasi młodzi zawodnicy – rekonwalescent Kacper Ambrozik i Daniel Zakrzewski. Po zmianach nasza drużyna zaczęła grać szybciej. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W 70 minucie nasz zespół doprowadził do remisu. W zamieszaniu w polu karnym sprytem wykazał się Krzysiu Pawlak, który strzałem z woleja nie dał szans bramkarzowi rywala. Po wyrównaniu nasza drużyna dalej napierała na bramkę Zamka Skotniki, lecz rywal doskonale murował swoje przedpole. Szczęście uśmiechnęło się do nas już w doliczonym czasie gry. W 91 minucie cieszyliśmy się z prowadzenia. Ponownie w zamieszaniu w polu karnym najwięcej zimnej krwi zachował nasz młodzieżowiec, który powrócił w tym spotkaniu do gry po kontuzji – KACPER AMBROZIK.  Kacper strzałem z bliskiej odległości pokonał bezradnego w tej sytuacji bramkarza Zamka. W 95 minucie mogliśmy podwyższyć wynik. Akcja skrzydłem, piłka trafia do Bierniego, który dogrywa do Krzyśka Pawlaka. Strzał Krzyśka, końcówkami palców broni bramkarz Zamka. Po tej akcji sędzia spotkania, kończy mecz.

Podsumowując spotkanie, można zacytować legendarnego Franka Smudę, który mówi „nieważne jak się gra, najważniejsze są punkty”. I tak było w tym spotkaniu.

W najbliższą sobotę 21.04.2018 r. o godz. 16.00 LZS podejmować będzie drużynę sąsiada zza miedzy drużynę Gałkówka. Liczymy na kolejne zwycięstwo naszych piłkarzy.

Zamek Skotniki - LZS Justynów 1:2 (0:0)

Bramki dla LZS: Pawlak, Ambrozik

Skład LZS Justynów: Lewosiński 5 – Szumicki 6, Pankiewicz 6, Kurnatowski 6, Dzięgielewski 5, M.Milczarek 4, Biernacki 4, Karpiński 4 (66’ Ambrozik 5), Pawlak 6, Bartosik 4 (69’ Zakrzewski 2), Kurzawski 4

Trener: Jakub Sapiński

Widzów: 30 w tym 12 z Justynowa