1%

Przyczyń się do rozwoju sportu za tak nie wiele - wystarczy wypełnić kilka rubryk przekaż 1% należnego podatku na rzecz LZS Justynów

W sobotę 05 maja 2018 roku piłkarze LZS Justynów podejmowali na własnym stadionie drużynę ze stolicy powiatu KKS Koluszki. W rundzie jesiennej nasz zespół niespodziewanie pokonał rywala na ich boisku 3:2. Ci co byli na trybunach doskonale wiedzą, iż nie był to łatwy mecz. Na to spotkanie trener Sapiński miał wystawić najsilniejszą jedenastkę. Niestety tuż przed meczem dowiedział się, iż nie będzie mógł skorzystać z usług Marcina Mielczarka, który ma problemy zdrowotne.

Mecz rozpoczął się od walki o środkową część boiska. Piłkarze obydwu drużyn chcieli opanować środek pola aby móc wyprowadzać składne akcje. Pierwszą taką akcję przeprowadzili nasi piłkarze. W 1 minucie strzał z dystansu oddał Krzysiu Pawlak. Jego strzał wybronił bramkarz Koluszek. Kolejne minuty to ponownie gra w środku pola. W 10 minucie pierwszą groźną akcję przeprowadziły Koluszki. Strzał napastnika gości wybronił Pawka. W 26 minucie ponownie z dystansu strzelał zawodnik Koluszek ale ponownie na posterunku był Pawka. W 36 minucie przypomniał o sobie kapitan drużyny Mateusz Dzięgielewski. Dzięgu oddał mierzony strzał z dystansu, który zmierzał w okienko bramki Koluszek. Z bardzo dobrej strony w tej akcji pokazał się bramkarz KKS, który wyciągnięty jak struna i wybronił zmierzającą do bramki piłkę. W 43 minucie dobrą akcję przeprowadziły Koluszki. W tej akcji mieliśmy trochę szczęścia, gdyż piłka po strzale zawodnika gości trafiła w poprzeczkę. Pierwsza część spotkania zakończyła się bezbramkowym remisem. Widać było, iż jest to mecz walki i piłkarze obydwu drużyn tanio skóry nie sprzedadzą.

W przerwie spotkania dla licznie zgromadzonej publiczności odbyło się już kolejne losowanie nagrody za głosowanie na najlepszego piłkarza meczu LZS Justynów-LKS Gałkówek. Nagrodę – bon na zakupu w lokalnym sklepie ufundowała zaprzyjaźniona firma informatyczna SEBDAN – Sebastian i Daniel Zięba.

Druga połowa ponownie zaczęła się walką o środek boiska. Większość akcji rozgrywała się właśnie w tej części boiska. W 63 minucie nasi piłkarze przeprowadzili składną akcję. Niestety strzał Krzyśka Pawlaka został zablokowany. W 65 minucie nastąpił dramat meczowy. W pozornie niegroźnej sytuacji błąd popełnił nasz bramkarz. Z daleka strzelał zawodnik Koluszek a piłka skierowana tuż przy słupku zaskoczyła Pawkę. Nasi piłkarze próbowali doprowadzić do wyrównania spotkania lecz piłkarze gości bardzo dobrze się bronili. W tej części spotkania jeszcze tylko raz zagroziliśmy bramce rywala. Było to w 80 minucie spotkania przy wykonywaniu stałego fragmentu gry. Z rzuty rożnego bardzo dobrze dośrodkował Dzięgu lecz strzał Krzyśka Pawlaka minimalnie minął słupek bramki rywala. Tak więc mecz walki zakończył się minimalną wygraną drużyny Koluszek, którzy zrewanżowali się za porażkę na własnym stadionie.

W sobotę 12.05.2018 r. o godz. 16.00 LZS rozegra spotkanie wyjazdowe z liderem rozgrywek – drużyną Startu Brzeziny. Oczywiście na to spotkanie wybierają się sympatycy Justynowa, którzy będą dopingować swoją drużynę.

LZS Justynów – KKS Koluszki 0:1 (0:0)

Skład LZS Justynów: Worotnicki 3 – Szumicki 5, Pankiewicz 4, Kurnatowski 4 (68’ Kurzawski 3), Dzięgielewski 5, K. Milczarek 5, Biernacki 5, Ambrozik 3 (53’ Zakrzewski 3), Kiński 3, Bartosik 4 (62’ Karpiński 3), Pawlak 5.

Trener: Jakub Sapiński