1%

Przyczyń się do rozwoju sportu za tak nie wiele - wystarczy wypełnić kilka rubryk przekaż 1% należnego podatku na rzecz LZS Justynów

W środę w Święto Konstytucji 3-go Maja piłkarze LZS Justynów udali się do Łodzi na mecz z drużyną Kolejarza. Po serii trzech kolejnych zwycięstw z ekipami z dołu tabeli mecz ten miał pokazać w jakiej formie są nasi piłkarze. Co prawda rywal to ligowy średniak lecz groźny w meczach szczególnie u siebie.

Trener Piotr Turek nie mógł skorzystać z usług Kuby Sapińskiego narzekającego na uraz. Pozostali gracze gotowi byli do gry.

Mecz zaczął się od kilku starć zawodników w środku pola. Od razu było widać, że kości będą trzeszczały, a walka będzie o każdy metr boiska. W 13 minucie pierwszą dogodną sytuację zaprzepaścił Krzysiek Pawlak, który po dobrym dośrodkowaniu Ambrozika strzelił głową w światło bramki. Niestety bramkarz gości w imponującym stylu obronił strzał. W 27 minucie gospodarze oddali strzał z 25 metrów, który zatrzymał się na poprzeczce. W 38 minucie zakotłowało się na przedpolu Kolejarza. Do dośrodkowania doszedł Rafał Pankiewicz lecz nie zdołał wepchnąć piłki do bramki. Pierwsza część zakończyła się remisem 0:0, choć trzeba przyznać, że gra toczyła się głównie pod dyktando LZS.

Druga połowa rozpoczęła się od mocnego wydarzenia. W 52 minucie w polu karnym LZS fatalnie zachował się Paweł Worotnicki. Minął się z piłką i wpadł w rozpędzonego gracza Kolejarza. Faul, karny i czerwona kartka dla Pawki. Kibice z Justynowa nie mieli wesołych min. Po krótkiej naradzie miejsce między słupkami zajął Kamil Karpiński i…… został bohaterem drużyny. Najpierw popisał się świetną interwencją broniąc karnego. Po chwili z najwyższym trudem wybił silny strzał gracza gospodarzy. Już było wiadomo, że wybór bramkarza Karpia był trafny w 100 procentach. Po kilkunastu minutach grę uporządkował LZS i zaczął mimo gry w osłabieniu dominować na boisku. Już w 61 minucie wynik powinien otworzyć Kacper Ambrozik, po znakomitym podaniu Patryka Kińskiego. Po kolejnych 3 minutach w doskonałej pozycji Kacper Szumicki zamiast strzelać szukał w polu karnym Pawlaka i piłkę wybili obrońcy. W 70 minucie Justynów w końcu strzelił gola, który w końcowym rozrachunku dał trzy punkty. Dośrodkowanie z lewej strony Mateusza Dzięgielewskiego przejął Patryk Kiński i wpakował piłkę do siatki ku radości blisko 20 osobowej grupy kibiców LZS-u. Po tej bramce do zdecydowanych ataków ruszył Kolejarz lecz robił to chaotycznie, a strzały zawodników gospodarzy były niecelne lub padały łupem Karpińskiego. W 86 minucie napastnik gości zaprzepaścił szanse na wyrównanie. W sytuacji sam na sam górą był nasz nowy goalkeeper. W ostatnich minutach LZS bronił się bardzo mądrze i nie dopuścił do groźnych sytuacji pod swoją bramką. Trener Turek również robił co mógł i w końcówce ukradł sporo czasu zmianami taktycznymi. Po końcowym gwizdku sędziego radość była ogromna. Po pierwsze LZS potrafił na wyjeździe wygrać mecz w dramatycznych okolicznościach, po drugie wygrał bo był drużyna lepszą, walczącą o każdą piłkę, o każdy metr boiska. Widać było, że chłopakom bardzo zależy na pokazaniu dobrego futbolu i to im się udało. Na pewno rozegrali najlepszy mecz w tej rundzie. Teraz czas na lidera rozgrywek. W sobotę do Justynowa przyjeżdżają rezerwy Łódzkiego Klubu Sportowego i na pewno czeka ich trudna przeprawa z tak grającym LZS Justynów.

Kolejarz Łódź – LZS Justynów 0:1 (0:0).

Bramka dla LZS Justynów: Kiński.

LZS Justynów: Worotnicki 3 – Szumicki 7, Kurzawski 7, Pankiewicz 8, Dzięgielewski 8, Karpiński 10, Zakrzewski 8 (90’ Iwaczuk 0), Kiński 9 (83’ Bartosik 2), Biernacki 8, Ambrozik 6 (63’ Musiał  6 (92’ Bińczak 0)), Pawlak 8 (80’ Pszczółkowski 2 (92’ Kurnatowski 0)).

Trener: Piotr Turek