Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
1%
KRS 0000230841

          Przyczyń się do rozwoju sportu za tak nie wiele - wystarczy wypełnić kilka rubryk przekaż 1% należnego podatku na rzecz LZS Justynów 

Już tylko trzy dni zostały do pierwszego meczu ligowego w sezonie 2017/18. Piłkarze LZS Justynów zainaugurują rozgrywki na wyjeździe, a ich przeciwnikiem będzie beniaminek ligi Pogoń Rogów. Po zajęciu trzeciego miejsca w poprzednich zmaganiach apetyty w naszym klubie zdecydowanie wzrosły. Tym bardziej, że kilkanaście punktów w poprzednich rozgrywkach zostało straconych w meczach gdzie nie powinno się to nam przydarzyć. Z tymi oczkami wyglądałoby to znacznie lepiej i kto wie czy nie liczylibyśmy się w walce o awans. Choć obiektywnie trzeba przyznać, że zarówno rezerwy ŁKS jak i KKS Koluszki uciekły naszym chłopcom na kilka oczek i trudno było gonić te drużyny bo rzadko gubiły głupio punkty. To była nauczka i trzeba uczyć się na błędach. Oby ta nauka nie poszła w las. Nie ma mowy o stratach szczególnie na początku sezonu. Od razu trzeba gromadzić oczka bo kandydatów do awansu będzie kilku, a liga wydaje się jeszcze trudniejsza niż w zeszłym sezonie.

Kto może w tych rozgrywkach być rywalem LZS w walce o awans do okręgówki. Na pewno swoje aspiracje zgłosił już KKS Koluszki. Liczyć się będzie na pewno spadkowicz z zeszłego sezonu Strat Brzeziny. Sporą niewiadomą będzie forma nowych drużyn, które dołączyły do naszej grupy A klasy – LKS Różycy, Włókniarza Zgierz czy najbliższego rywala Justynowa – Pogoni Rogów. Oj myślę, że walka będzie zaciekła do ostatniej kolejki. Stawka wydaje się wyrównana.

Co słychać u chłopców trenera Piotra Turka? Drużyna zaczęła przygotowania do sezonu 24 lipca i przepracowała ten okres bardzo sumiennie. W rozegranych sparingach trzy razy ponosiła porażki, a raz w próbie generalnej pokonała rezerwy Zawiszy Rzgów 5:1 po bramkach Sylwka Kurnatowskiego, Kamila Karpińskiego, Przemka Bartosika, Krzysztofa Pawlaka i Kacpra Ambrozika. Ten mecz to duży promyk optymizmu. Trener Turek nie raz udowadniał, że potrafi przygotować zespól na cały cykl rozgrywek. Z drużyny odszedł tylko Konrad Musiał, któremu gra w LZS Justynów kolidowała z obowiązkami w pracy. Szkoda gdyż Kondziu zawsze był ceniony za swój profesjonalizm i uniwersalność. Nie raz udowadniał, że potrafi grać na kilku pozycjach i ratował zespół łatając dziury po absencjach innych piłkarzy. Reszta chłopców jest gotowa do walki i do dyspozycji trenera.

Na ligową premierę los wyznaczył naszym chłopcom za rywala piłkarzy Pogoni Rogów. To tegoroczny beniaminek ligi. W zeszłym sezonie wygrał rozgrywki w swojej grupie w b-klasie i po roku przerwy wrócił do a-klasowych zmagań. Co można powiedzieć o najbliższym rywalu LZS Justynów? Na pewno jak to beniaminek z rozmachem i animuszem będzie chciał rozpocząć nowe rozgrywki szczególnie, że gra na własnym boisku, które nie jest najwyższych lotów i będzie na pewno atutem gospodarzy. Drużyna jest wybiegana i potrafi grać „piłką” co udowodniła w sparingu z naszą drużyną wygrywając wysoko. Ja jednak nie doszukiwałbym się mocy rywala patrząc na ten mecz. Po pierwsze LZS był w środku przygotowań. Po drugie nie mogło zagrać kilku podstawowych zawodników i trener musiał sięgnąć po kilku juniorów z rocznika 2002. Teraz to co innego na pewno zobaczymy inny zespół Justynowa – miejmy nadzieję, że zwycięski. Trzy punkty na rozpoczęcie sezonu- czemu nie. Wszystkich kibiców Z Justynowa zapraszamy na mecz do Rogowa. Początek spotkania w sobotę o godzinie 17:30.

M.P.

 

Poprzedni Mecz

      
KP Byszewy  - LZS Justynów
0 :  6

Następne mecze piłkarzy

Puchar Polski

11 sierpnia 2018 r. godz. 17.00

      
KKS Koluszki - LZS Justynów

Łódzka Klasa A Grupa II

Lp. Klub Mecze Punkty
 1  Więcej Niż Sport    
 2  Błękitni Dmosin    
 3  KKS Koluszki    
 4  LZS Justynów    
 5  Pogoń Rogów    
 6  Różyca    
 7  MKP Boruta II Zgierz    
 8  Czarni Smardzew    
 9  Włokniarz Zgierz    
 10  Sport Perfect    
 11  Kalonka    
 12  Gałkówek    
 13  Zamek Skotniki    
 14  Milan Club Polonia    

Sponsorzy

Sponsor główny:

Urząd Gminy w Andrespolu

 

Sponsorzy i partnerzy:

 

logoR