1%

Przyczyń się do rozwoju sportu za tak nie wiele - wystarczy wypełnić kilka rubryk przekaż 1% należnego podatku na rzecz LZS Justynów

W niedzielę 03 września 2017 piłkarze LZS Justynów podejmowali na własnym stadionie drużynę rezerw Boruty Zgierz. Trener Piotr Turek w meczu tym nie mógł skorzystać z usług Łukasza Solarka i Krzyśka Pawlaka.

Mecz rozpoczął się od wzajemnego badania możliwości przeciwnika. Sytuacje stwarzały sobie obie drużyny. Akcje przenosiły się z jednego pola karnego na drugie lecz drużyny nie mogły sobie stworzyć dogodnej sytuacji do zdobycia gola. W tym czasie na uwagę zasługuje strzał Ambrozika i sytuacja Panka po rzucie rożnym. W 25 minucie spotkania zawodnicy gości wykonywali rzut rożny. Zawodnik Boruty doskonale dośrodkował do swojego kolegi, który ładnym strzałem z woleja nie dał szans obrony Pawce. W 35 minucie straciliśmy drugiego gola. W narożniku pola karnego niepotrzebnie i bezsensownie zachował się Iwa, który sfaulował zawodnika gości. Sędzia nie miał wyjścia jak podyktować rzut karny, który to został po chwili zamieniony na gola. Do końca pierwszej połowy praktycznie nic ciekawego się już nie działo.

Drugą połowę rozpoczęliśmy w niezmienionym składzie. Nasi chłopcy na drugą połowę wyszli zmotywowani i dążyli do zdobycia kontaktowej bramki. W ciągu pierwszych piętnastu minut drugiej połowy nasza drużyna stworzyła sobie trzy sytuacje mogące zakończyć się bramką. Pierwszą sytuację 100% zmarnował Bartek Kurzawski, druga sytuacja to strzał Przemka Bartosika i trzecia sytuacja to strzał Panka po rzucie rożnym. Jak to bywa w piłce, niewykorzystane sytuacje się mszczą. W 63 minucie nasza defensywa popełniła błąd w ustawieniu i zawodnik gości nie miał problemu z pokonaniem Pawki. Nasi piłkarze ponownie rzucili się do odrabiania strat. W ciągu minuty stworzyliśmy sobie dwie dogodne sytuacje bramkowe. W pierwszej zawodnicy Boruty wybili piłkę z linii bramkowej po strzale Szumiego natomiast w drugiej ponownie Panek strzelał niecelnie po rzucie rożnym. Za te niewykorzystane sytuacje ponownie zostaliśmy skarceni. W 70 minucie ponownie po błędzie obrony zawodnicy Boruty strzelili nam czwartego gola. Nasi zawodnicy mimo wszystko grali do końca. W 75 minucie zawodnicy gości znowu wybijają piłkę zmierzającą do siatki po strzale Przemka Bartosika. W 86 minucie wreszcie się udało. W polu karnym przeciwnika doskonale zachował się Kacper Ambrozik, który wywalczył piłkę a następnie został sfaulowany. Jedenastkę pewnie wykorzystał Michał Biernacki ustalając wynika spotkania na 1:4. Patrząc na przebieg spotkania drużyna gości nie była lepsza od nas. Oni po prostu wykorzystali sytuacje, które sobie stworzyli a my nie.

W niedzielę 10.09.2017 r. o godz. 11.00 LZS rozgrywa spotkanie wyjazdowe z beniaminkiem rozgrywek Czarnymi Smardzew. Mecz rozegrany będzie na stadionie w Rosanowie. Mamy nadzieję, że nasi piłkarze do tej pory wyregulują celowniki i przywiozą z trudnego terenu 3 punkty.

LZS Justynów - MKP Boruta II Zgierz 1:4 (0:2)

Bramka dla LZS: Biernacki

Skład LZS Justynów: Worotnicki 3 – Iwaczuk 2, Pankiewicz 4, Kurzawski 3, Dzięgielewski 3, Karpiński 3 (70' Zakrzewski 1), Biernacki 4, Kurnatowski 3 (64' Szumicki 2), Kiński 3, Ambrozik 3, Bartosik 3

Trener: Piotr Turek