1%

Przyczy艅 si臋 do rozwoju sportu za tak nie wiele - wystarczy wype艂ni膰 kilka rubryk przeka偶 1% nale偶nego podatku na rzecz LZS Justyn贸w

W niedziel臋 03 wrze艣nia 2017 pi艂karze LZS Justyn贸w podejmowali na w艂asnym stadionie dru偶yn臋 rezerw Boruty Zgierz. Trener Piotr Turek w meczu tym nie m贸g艂 skorzysta膰 z us艂ug 艁ukasza Solarka i Krzy艣ka Pawlaka.

Mecz rozpocz膮艂 si臋 od wzajemnego badania mo偶liwo艣ci przeciwnika. Sytuacje stwarza艂y sobie obie dru偶yny. Akcje przenosi艂y si臋 z jednego pola karnego na drugie lecz dru偶yny nie mog艂y sobie stworzy膰 dogodnej sytuacji do zdobycia gola. W tym czasie na uwag臋 zas艂uguje strza艂 Ambrozika i sytuacja Panka po rzucie ro偶nym. W 25 minucie spotkania zawodnicy go艣ci wykonywali rzut ro偶ny. Zawodnik Boruty doskonale do艣rodkowa艂 do swojego kolegi, kt贸ry 艂adnym strza艂em z woleja nie da艂 szans obrony Pawce. W 35 minucie stracili艣my drugiego gola. W naro偶niku pola karnego niepotrzebnie i bezsensownie zachowa艂 si臋 Iwa, kt贸ry sfaulowa艂 zawodnika go艣ci. S臋dzia nie mia艂 wyj艣cia jak podyktowa膰 rzut karny, kt贸ry to zosta艂 po chwili zamieniony na gola. Do ko艅ca pierwszej po艂owy praktycznie nic ciekawego si臋 ju偶 nie dzia艂o.

Drug膮 po艂ow臋 rozpocz臋li艣my w niezmienionym sk艂adzie. Nasi ch艂opcy na drug膮 po艂ow臋 wyszli zmotywowani i d膮偶yli do zdobycia kontaktowej bramki. W ci膮gu pierwszych pi臋tnastu minut drugiej po艂owy nasza dru偶yna stworzy艂a sobie trzy sytuacje mog膮ce zako艅czy膰 si臋 bramk膮. Pierwsz膮 sytuacj臋 100% zmarnowa艂 Bartek Kurzawski, druga sytuacja to strza艂 Przemka Bartosika i trzecia sytuacja to strza艂 Panka po rzucie ro偶nym. Jak to bywa w pi艂ce, niewykorzystane sytuacje si臋 mszcz膮. W 63 minucie nasza defensywa pope艂ni艂a b艂膮d w ustawieniu i zawodnik go艣ci nie mia艂 problemu z pokonaniem Pawki. Nasi pi艂karze ponownie rzucili si臋 do odrabiania strat. W ci膮gu minuty stworzyli艣my sobie dwie dogodne sytuacje bramkowe. W pierwszej zawodnicy Boruty wybili pi艂k臋 z linii bramkowej po strzale Szumiego natomiast w drugiej ponownie Panek strzela艂 niecelnie po rzucie ro偶nym. Za te niewykorzystane sytuacje ponownie zostali艣my skarceni. W 70 minucie ponownie po b艂臋dzie obrony zawodnicy Boruty strzelili nam czwartego gola. Nasi zawodnicy mimo wszystko grali do ko艅ca. W 75 minucie zawodnicy go艣ci znowu wybijaj膮 pi艂k臋 zmierzaj膮c膮 do siatki po strzale Przemka Bartosika. W 86 minucie wreszcie si臋 uda艂o. W polu karnym przeciwnika doskonale zachowa艂 si臋 Kacper Ambrozik, kt贸ry wywalczy艂 pi艂k臋 a nast臋pnie zosta艂 sfaulowany. Jedenastk臋 pewnie wykorzysta艂 Micha艂 Biernacki ustalaj膮c wynika spotkania na 1:4. Patrz膮c na przebieg spotkania dru偶yna go艣ci nie by艂a lepsza od nas. Oni po prostu wykorzystali sytuacje, kt贸re sobie stworzyli a my nie.

W niedziel臋 10.09.2017 r. o godz. 11.00 LZS rozgrywa spotkanie wyjazdowe z beniaminkiem rozgrywek Czarnymi Smardzew. Mecz rozegrany b臋dzie na stadionie w Rosanowie. Mamy nadziej臋, 偶e nasi pi艂karze do tej pory wyreguluj膮 celowniki i przywioz膮 z trudnego terenu 3 punkty.

LZS Justyn贸w - MKP Boruta II Zgierz 1:4 (0:2)

Bramka dla LZS: Biernacki

Sk艂ad LZS Justyn贸w: Worotnicki 3 鈥 Iwaczuk 2, Pankiewicz 4, Kurzawski 3, Dzi臋gielewski 3, Karpi艅ski 3 (70' Zakrzewski 1), Biernacki 4, Kurnatowski 3 (64' Szumicki 2), Ki艅ski 3, Ambrozik 3, Bartosik 3

Trener: Piotr Turek