Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
1%
KRS 0000230841

          PrzyczyĹ siÄ do rozwoju sportu za tak nie wiele - wystarczy wypeĹniÄ kilka rubryk przekaĹź 1% naleĹźnego podatku na rzecz LZS JustynĂłw 

W najbliższą sobotę 23 września o godzinie 16:00 w pobliskim Gałkówku miejscowy LKS podejmie LZS Justynów. Obie miejscowości oddziela od siebie piękny las bukowy, więc można powiedzieć, że będzie to mecz o panowanie w leśnej krainie. To oczywiście żarty choć spotkania drużyn z pobliskich miejscowości zawsze wywołują dreszczyk emocji u kibiców, a u zawodników szczególnie pochodzących z tych terenów dodatkowe pokłady energii. Miejmy nadzieję, że tak też będzie i tym razem. Oby kibice zobaczyli dobre spotkanie, na koniec oczywiście zakończone zwycięstwem LZS Justynów.

Co można napisać o naszym najbliższym rywalu. LKS Gałkówek to beniaminek ligi. Awans został wywalczony w zeszłym sezonie z III grupy łódzkiej B-klasy gdzie występował jako … LKS II Gałkówek. Ciekawa to sprawa biorąc pod uwagę fakt, iż teoretycznie pierwsza drużyna w grupie I B-klasy zajęła … ostatnie miejsce. Taki to nasz łódzki folklor piłkarski . W nowym sezonie rywal po dwóch sromotnych porażkach 0:8 ze Startem Brzeziny i 1:5 z Włókniarzem Zgierz pierwszy punkt zdobył w trzeciej kolejce remisując 0:0 ze Sport Perfect. W poprzedniej kolejce Gałkówek cieszył się ze zwycięstwa, dodatkowo odniesionego na wyjeździe - 2:1 w Kalonce. Tylko przyklasnąć. Czy to znak, że Gałkówek będzie stać na stawienie oporu naszym seniorom? To okaże się w sobotę.

Nasi chłopcy do najbliższego meczu przystąpią w dużo lepszych nastrojach niż ostatnio. Co prawda pokonali Zamek Skotniki 4:1 jednak bramek powinno być co najmniej trzy razy tyle. Zawodnicy jak pokazali już w poprzednich meczach dochodzą do pozycji strzeleckich jednak skuteczność szwankuje. Może to dobrze, że na ostatnim treningu trener Turek zaaplikował swoim podopiecznym ostry trening strzelecki. Przyznam szczerze, nie wyobrażam sobie by z Gałkówka nie przywieźć trzech punktów. Po porażkach z rezerwami Boruty i bardzo bolącej z Czarnymi Smardzew na błędy nie ma już miejsca. Ostatnie mecze pokazały, że walka o czołowe miejsca w lidze się zaostrza, a tabela robi się płaska. Między pierwszą a dziewiątą pozycją są tylko trzy punkty różnicy. Trzeba grać i wygrywać.

Mecz z Gałkówkiem będzie szczególnym wydarzeniem dla Sylwka Kurnatowskiego i Kamila Karpińskiego, którzy w zeszłym sezonie przyszli do nas właśnie z LKS. Może przypomną się kibicom i strzelą po golu. W zeszłym meczu po słabych występach Pawki, w bramce LZS zadebiutował Damian Lewosiński. Niestety ten młody obiecujący bramkarz spotkania z Zamkiem nie będzie miło wspominał, bo stracony gol w znacznym stopniu obciąża jego konto. Chyba trener nie zaryzykuje i do bramki wróci Worotnicki. Całe szczęście, że po zagranicznych wojażach wrócił do nas Krzysztof Pawlak. Jego wejście w drugiej połowie napędziło ofensywną grę Justynowa. Co by nie mówić gra z Krzyśkiem z przodu gwarantuje moc naszej ofensywy. Na mecz wszystkich kibiców LZS Justynów zapraszamy w sobotę o 16:00.

W weekend grać będą również nasi młodzi adepci footballu.

B2 Kolejarz Łódź – LZS Justynów sobota g.11:00

D2 LZS Justynów – Mazovia Rawa Mazowiecka piątek g.16:30

E2 LZS Justynów – Sport Perfect Łódź sobota g. 10:00

Na mecze serdecznie zapraszamy.

M.P.

 

Poprzedni Mecz

     
LZS Justynów - Polonia Andrzejów
1 : 1

Następne mecze piłkarzy

ŁÓDZKA A KLASA gr. II

  28.03.2020 r.

     
LZS Justynów - Włókniarz Zgierz

Łódzka Klasa A Grupa II

Lp.  Klub Mecze Punkty
 1  Różyca
 12  34
 2  Włókniarz Zgierz
 12  30
 3  Kolejarz Łódź
 12  27
 4  MKP Boruta II Zgierz
 12  25
 5  LZS Justynów
 12  20
 6  Struga Dobieszków  12  19
 7  Błękitni Dmosin
 12  15
 8  Polonia Andrzejów  12  13
 9  Kalonka
 12  12
 10  Milan Club Polonia
 12  10
 11  Czarni Smardzew
 12  8
 12  Sport Perfect  12  6
 13  LKS Gałkówek
 12  4
 14  Zamek Skotniki wycofany
 -  -

Sponsorzy

Sponsor główny:

Urząd Gminy w Andrespolu

 

Sponsorzy i partnerzy:

 

logoR

 

 

 

 

 

 

 

 

 

logoR