1%

Przyczy艅 si臋 do rozwoju sportu za tak nie wiele - wystarczy wype艂ni膰 kilka rubryk przeka偶 1% nale偶nego podatku na rzecz LZS Justyn贸w

W sobot臋 18 listopada 2017 pi艂karze LZS Justyn贸w podejmowali na w艂asnym stadionie dru偶yn臋 LKS R贸偶yca. W podstawowym sk艂adzie z r贸偶nych powod贸w zabrak艂o nast臋puj膮cych pi艂karzy: Kamil Karpi艅ski, Sylwek Kurnatowski, Pawe艂 Worotnicki, 艁ukasz Solarek i Krzysiek Pawlak.

Mecz zacz膮艂 si臋 od wzajemnego badania si艂 i mo偶liwo艣ci. Gra toczy艂a si臋 w 艣rodkowej cz臋艣ci boiska. Ku zdumieniu kibic贸w to dru偶yna R贸偶ycy zada艂a pierwszy cios. W 7 minucie spotkania go艣cie wykorzystali nieuwag臋 naszej dru偶yny. W 艣rodkowej cz臋艣ci boiska nasi ch艂opcy stracili pi艂k臋, kt贸ra wed艂ug nich zosta艂a przej臋ta w nieprzepisowy spos贸b. S臋dzia jednak nie podyktowa艂 przewinienia a dru偶yna go艣ci wyprowadzi艂a sk艂adn膮 akcj臋, w kt贸rej ich zawodnik w sytuacji sam na sam nie mia艂 problemu z pokonaniem naszego golkipera. Ta akcja podra偶ni艂a ambicje naszych graczy. Rzucili si臋 oni do odrabiania strat. W 9 minucie mogli艣my doprowadzi膰 do remisu lecz strza艂 Kacpra Ambrozika ko艅c贸wkami palc贸w wybroni艂 bramkarz R贸偶ycy. W 17 minucie przeprowadzili艣my kolejn膮 sk艂adn膮 akcj臋. Kacper Szumicki do艣rodkowywa艂 z naro偶nika pola karnego ale zbyt g艂臋boko i pi艂ka l膮duje w r臋kawicach bramkarza LKS-u. Jak to si臋 m贸wi "do trzech razy sztuka". W 22 minucie mogli艣my cieszy膰 si臋 z wyr贸wnania. Dok艂adn膮 pi艂k臋 z boku boiska zagra艂 Mateusz Dzi臋gielewski. Pi艂ka trafi艂a na nog臋 Patryka Ki艅skiego, kt贸ry technicznym strza艂em przelobowa艂 zbyt mocno wysuni臋tego bramkarza go艣ci. W 32 minucie spotkania cieszyli艣my si臋 z prowadzenia. Sk艂adn膮 akcj臋 przeprowadzili Przemek Bartosik i Micha艂 Biernacki. Przemo zagra艂 prostopad艂e podanie do wychodz膮cego na du偶ej szybko艣ci Bierniego a ten nie mia艂 nic innego do zrobienia jak pokona膰 golkipera R贸偶ycy. Chwil臋 p贸藕niej mieli艣my kopi臋 poprzedniej sytuacji lecz tym razem Przemek zagra艂 zbyt mocno. W 37 minucie ponownie sk艂adna akcja LZS-u lecz tym razem zabrak艂o ostatniego podania. W 39 minucie spotkania przypomnia艂 o sobie m艂odzie偶owiec dru偶yny Kacper Ambrozik. Po b艂臋dzie obro艅c贸w R贸偶ycy do pi艂ki doszed艂 profesor Bartosik, kt贸ry zagra艂 do Kacpra a ten mocnym strza艂em podwy偶szy艂 wynika spotkania na 3:1. Ju偶 dwie minuty p贸藕niej mieli艣my znowu zmian臋 wyniku. Nasza dru偶yna przeprowadzi艂a akcj臋, kt贸rej nie powstydzi艂by si臋 dru偶yny ligi mistrz贸w. Super akcj臋 wyko艅czy艂 celnym strza艂em Przemek Bartosik, kt贸ry ustali艂 wynik pierwszej po艂owy.

Drug膮 po艂ow臋 rozpocz臋li艣my w niezmienionym sk艂adzie. Ta cz臋艣膰 spotkania rozpocz臋艂a si臋 dla nas najgorzej jak mog艂a. W 47 minucie spotkania po b艂臋dzie s臋dziego bocznego na czyst膮 sytuacj臋 wyszed艂 by艂y zawodnik Justynowa - 艁ukasz Madajczyk, kt贸ry p艂askim strza艂em w d艂ugi r贸g pokona艂a naszego bramkarza. W 48 minucie spotkania kolejna akcja Lzs-u zako艅czona strza艂em. Strza艂 Ambra broni golkiper go艣ci. To co p贸藕niej dzia艂o si臋 na boisku to festiwal z艂o艣liwo艣ci, nieporozumie艅, rozgoryczenia i w艣ciek艂o艣ci pi艂karzy dru偶yny go艣ci. Pi艂karze R贸偶ycy nie mog膮cy pogodzi膰 si臋 z decyzjami s臋dziego g艂贸wnego jak i jego asystent贸w zacz臋li z nimi dyskutowa膰 i podwa偶a膰 ich stanowisko. W wyniku tych dzia艂a艅 s臋dzia wyrzuci艂a z boiska w sumie trzech pi艂karzy R贸偶ycy. Zesp贸艂 R贸偶ycy w tak okrojonym sk艂adzie zamurowa艂 swoj膮 bramk臋 ograniczaj膮c si臋 do wybijania pi艂ki. Nasza dru偶yna nie potrafi艂a sobie poradzi膰 z tak graj膮cym przeciwnikiem. Wszystkie nasze akcje ko艅czy艂y si臋 przed polem karnym a nieliczne strza艂y broni艂 bramkarz rezerwowy lub by艂y one niecelne. Z pomoc膮 przyszli nam s臋dzia liniowy i zawodnik R贸偶ycy. Pierwszy nie zauwa偶y艂 pozycji spalonej naszego zawodnika, a drugi po do艣rodkowaniu wpakowa艂 pi艂k臋 do w艂asnej bramki. Tak wi臋c ostatni mecz rudny ko艅czymy zas艂u偶onym zwyci臋stwem 5:2.

Przed nami przerwa zimowa w rozgrywkach, czas na refleksje, podsumowania i upragniony odpoczynek. Spotykamy si臋 ponownie w 2018 r. Mamy nadziej臋, 偶e dru偶yna na wiosn臋 poka偶e si臋 z du偶o lepszej strony ni偶 na jesieni.

LZS Justyn贸w - LKS R贸偶yca 5:2 (4:1)

Bramki dla LZS: Ki艅ski, Biernacki, Ambrozik, Bartosik

Sk艂ad LZS Justyn贸w: Lewosi艅ski 6 鈥 Szumicki 7, Pankiewicz 7, Kurzawski 7, Dzi臋gielewski 7, Iwaczuk 7, Biernacki 8, Zakrzewski 7, Ki艅ski 8 (85' Bi艅czak 2), Ambrozik 7 (85' Ma膰kowiak 3), Bartosik 8

Trener: Piotr Turek