Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
1%
KRS 0000230841

          Przyczyń się do rozwoju sportu za tak nie wiele - wystarczy wypełnić kilka rubryk przekaż 1% należnego podatku na rzecz LZS Justynów 

W najbliższą sobotę o godzinie 16:00 na obiekcie w Justynowie miejscowy LZS rozegra kolejny ligowy mecz, a przeciwnikiem będzie drużyna z pobliskiego Gałkówka. Z uwagi na fakt, że obie nasze miejscowości dzieli kilka kilometrów i leżą na dwóch stronach pięknego bukowego gaju, mecz ten nazwaliśmy „derbami o las”. A że derby rządzą się swoimi prawami jak powiedział nam ostatnio trener Kuba Sapiński, w krótkim wywiadzie po meczu z Zamkiem Skotniki to możemy spodziewać się interesującego spotkania.

Zespół przeciwnika w tym sezonie okopuje dolne rejony tabeli. Co dziwne zdobył więcej punktów na wyjeździe niż w meczach u siebie. Choć osiągnięte zwycięstwa przytrafiły się tylko z sąsiadami w tabeli to chyba najbardziej cennym punktem jest remis w meczu z Błękitnymi Dmosin jesienią zeszłego roku. Na wiosnę Gałkówek w trzech meczach minimalnie uległ Włókniarzowi Zgierz, pokonał LKS Kalonkę 5:1 i prawdopodobnie (nie ma jeszcze oficjalnej decyzji ŁZPN) przegrał walkowerem zremisowany mecz ze Sport Perfekt Łódź, w którym jeden z piłkarzy naszych najbliższych rywali naruszył nietykalność sędziego i ten musiał zakończyć przedwcześnie to spotkanie. Z tego jasno wynika, że nasz przeciwnik jest drużyną nieprzewidywalną. A z takimi drużynami najlepiej zagrać spokojnie i cierpliwie. Do tego bardzo ważną sprawą będzie skuteczność. Sytuacje w takich meczach na pewno będą wypracowywane. Trzeba tylko umieścić piłkę w bramce i będzie po sprawie…

LZS Justynów do meczu z Gałkówkiem przystąpi bez Kamila Milaczarka, który jeszcze leczy się po urazie jakiego nabawił się w spotkaniu z Czarnymi oraz Rafała Pankiewicza pauzującego za nadmiar żółtych kartek. Reszta zawodników jest gotowa do gry. Na wtorkowym treningu trener miał do dyspozycji 14 zawodników. Widać, że w drużynie panuje bojowa atmosfera, każdy liczy na grę, nikt się nie oszczędza, wszyscy wierzą w kolejną wygraną i trzy punkty. Do składu wrócił we właściwym momencie Kacper Ambrozik, który w doliczonym czasie zapewnił w meczu z Zamkiem Skotniki ekipie z Justynowa trzy punkty, ale jak to on mówi najważniejsze jest dobro drużyny i trudno się z nim nie zgodzić. Ostatnie wyniki mocno podniosły morale drużyny. Widać motywację i wolę odniesienia kolejnego zwycięstwa. Po trzech kolejnych meczach i zdobyciu 9 punktów na wiosnę, drużyna LZS Justynów przesunęła się na piąte miejsce w tabeli i do drugich Błękitnych Dmosin traci już tylko pięć oczek. Jest zatem o co walczyć.

Na spotkanie z LKS Gałkówek na pewno wybierze się spora liczba kibiców. Warto odwiedzić stadion im. Andrzeja Lasoty nie tylko z uwagi na piękną pogodę. Firma Sebdan przy współpracy ze naszą stroną internetową dla wszystkich kibiców przygotowała super atrakcję – konkurs, w którym będą głosować na  najlepszego zawodnika LZS w meczu. Pośród wszystkich kibiców, którzy głosowali w ostatnim meczu z Czarnymi Smardzew w przerwie zostanie wylosowana mega nagroda – niespodzianka, a nowy konkurs zostanie przeprowadzony podczas kolejnego spotkania. Zatem kibice na stadion!!!

W najbliższy weekend grają nasze drużyny młodzieżowe:

B2 – junior młodszy – Akademia Tuszyn – LZS Justynów – niedziela 14:30 w Tuszynie

D2 – młodzik – Mazovia Rawa Ma. - LZS Justynów – sobota 10:00 w Rawie Maz.

Na mecze serdecznie zapraszamy.

M.P.

 

Poprzedni Mecz

     
LZS Justynów - LKS Kalonka
12 : 1

Następne mecze piłkarzy

ŁÓDZKA A KLASA gr. II

  29 września 2018 r. godz. 16.00 (sobota)

      
LKS Gałkówek - LZS Justynów

Łódzka Klasa A Grupa II

Lp. Klub Mecze Punkty
 1  Różyca  4  10
 2  Milan Club Polonia  4  10
 3  Błękitni Dmosin  4  9
 4  KKS Koluszki  3  9
 5  LZS Justynów  4  7
 6  Włókniarz Zgierz  4  7
 7  MKP Boruta II Zgierz  4  7
 8  Sport Perfect  4  6
 9  Czarni Smardzew  3  1
 10  Więcej Niż Sport  4  1
 11  Gałkówek  3  1
 12  Kalonka  3  0
 13  Zamek Skotniki  4  0
       

Sponsorzy

Sponsor główny:

Urząd Gminy w Andrespolu

 

Sponsorzy i partnerzy:

 

logoR