1%

Przyczyń się do rozwoju sportu za tak nie wiele - wystarczy wypełnić kilka rubryk przekaż 1% należnego podatku na rzecz LZS Justynów

W sobotę 21 kwietnia 2018 piłkarze LZS Justynów podejmowali na własnym stadionie lokalnego rywala – drużynę LKS Gałkówek. W rundzie jesiennej nasz zespół pokonał rywala na ich boisku 2:1. Ci co byli na trybunach doskonale wiedzą, iż nie był to łatwy mecz. Na to spotkanie trener Sapiński ponownie nie mógł wystawić najsilniejszego składu. W wyjściowej jedenastce zabrakło kontuzjowanych Kamila Milczarka i Patryka Kińskiego oraz pauzującego za nadmiar żółtych kartek Rafała Pankiewicza.

Mecz, jak to bywa w meczach derbowych rozpoczął się od wzajemnego badania przeciwnika. Większość akcji rozgrywała się w środkowej części boiska. Pierwszą groźną akcję przeprowadzili justynowianie. W 9 minucie do dobrego dośrodkowania Dzięga doszedł Przemek Bartosik lecz jego strzał był za słaby by móc zaskoczyć doświadczonego bramkarza Gałkówka. W 12 minucie ponownie LZS pokazał się z dobrej strony. W tej akcji w roli podajacego był Przemek Bartosik, który dobrze obsłużył wychodzącego na czystą pozycję Krzyśka Pawlaka. Nasz zawodnik w tej sytuacji był faulowany, czego nie zauważył sędzia. Znając temperament Krzyśka, krótko mówiąc powiedział sędziemu co na ten temat myśli. Sędzia oburzony zachowaniem naszego zawodnika pokazał mu żółtą kartkę. Jak się mówi „do trzech razy sztuka”. Właśnie trzecia akcja przyniosła nam zdobycz bramkową. Doskonałą akcję przeprowadziliśmy z lewej strony boiska. Tu piłkę przejął nasz kapitan Mateusz Dzięgielewski, który fenomenalnie zagrał piłkę wzdłuż bramki. Na miejscu znalazł się Bierni, który z najbliższej odległości wpakował piłkę do bramki rywala. W 22 minucie pierwszą akcję przeprowadzili goście. Na nasze szczęście uderzenie piłkarza Gałkówka było minimalnie niecelne. W 28 minucie z dobrej strony pokazał się nasz nowy piłkarz Marcin Milczarek. Jego soczysty strzał z dystansu, końcówkami palców wybronił bramkarz Gałkówka. W 35 minucie kolejna akcja naszych. Tym razem w pole karne dobrze zagrywał Kacper Ambrozik . Piłka trafiła do Kamila Karpińskiego, który minimalnie chybił. Kolejna minuta to ponowne zagrożenie bramki Gałkówka. Wyjście naszych zawodników z własnej połowy, zagranie do wychodzącego Bierniego, który podaje do lepiej ustawionego Krzyśka Pawlaka. Krzysiek oddaje strzał, lecz broni go bramkarz gości. W 41 minucie rozprężenie w szeregach naszej drużyny. Zawodnik gości po naszym błędzie wychodzi na sytuację sam na sam z naszym bramkarzem. Pawka do samego końca zachował „zimną krew” i uratował drużynę przed utratą gola. Do szatni schodzimy z prowadzeniem jednej bramki. W przerwie spotkania dla licznie zgromadzonej publiczności odbyło się losowanie nagrody za głosowanie na najlepszego piłkarza meczu LZS Justynów-Czarni Smardzew. Nagrodę – bon na zakupu w lokalnym markecie ufundowała zaprzyjaźniona firma SEBDAN. Losującym był zawodnik LZS-u, pauzujący za żółte kartki Rafał Pankiewicz. Zapytany o wynik meczu stwierdził, iż Justynów wygra 5:0.

Drugą połowę rozpoczęliśmy w niezmienionym składzie. Nasi chłopcy zmotywowani w szatni przez trenera Sapińskiego od samego początku narzuciła rywalowi swój styl gry. W 47 minucie strzał Kacpra Ambrozika broni bramkarz Gałkówka. W kolejnej akcji nie miał już tyle szczęścia. Krzysiek Pawlak doskonale obsłużył wychodzącego na czystą pozycję Przemka Bartosika. Przemek niczym profesor, pierw położył na murawie bramkarza a następnie nie mając już żadnej przeszkody w bramce dopełnił formalności. Prowadzimy 2:0. Po tej bramce gra trochę się wyrównała i większość akcji toczyła się w środkowej części boiska. Na kolejną składną akcję czekaliśmy do 61 minuty. W tej sytuacji do boju wypuszczony został nasz młodzieżowiec Ambro. Ambro po przejęciu piłki pociągnął ją do pola karnego i widząc dobrze ustawionego Krzyśka Pawlaka zagrał mu piłkę . Krzyśkowi nie pozostało nic innego jak tylko umieścić piłkę w siatce. W 70 minucie kolejna dobra akcja LZS-u. Ponownie do boju został wypuszczony Ambro, który tym razem doskonale zagrał do Przemka Bartosika, a ten podwyższył wynik na 4:0. W 74 minucie kolejna udana akcja naszych. Na własnej połowie piłkę przejmuje Bartosik. Mija kilku rywali i podaje do wychodzącego na czystą pozycję Bierniego. Bierni zachował się w tej sytuacji jak rasowy napastnik. Najpierw podcięciem mija bramkarza a następnie dopełnia formalności i strzela piątego gola dla Justynowa. Na zakończenie spotkania postraszyli nas jeszcze rywale. W 87 minucie od utraty gola ratuje nas poprzeczka. Tak więc w derbach pokonujemy rywala 5:0. Przypomnijmy, iż w przerwie meczu nasz zawodnik Rafał Pankiewicz właśnie taki wynik wytypował. Brawo Panek. Podczas meczu kibice głosowali na najlepszego pilkarza meczu. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi podczas kolejnego meczu na własnym stadionie tj. z KKS Koluszki dnia 05.05.2018 r.

W niedzielę 29.04.2018 r. o godz. 16.00 LZS rozegra spotkanie wyjazdowe z drużyną Błękitnych Dmosin. Kibice, którzy na pewno licznie wybiorą się na to spotkanie, wierzą w zwycięstwo i dopisanie kolejnych trzech punktów w ligowej tabeli.

LZS Justynów – LKS Gałkówek 5:0 (1:0)

Bramki dla LZS: Bartosik 2, Biernacki 2, Pawlak

Skład LZS Justynów: Worotnicki 8 – Szumicki 8 (78’ Bińczak 1), Kurzawski 7, Kurnatowski 7, Dzięgielewski 8, M.Mielczarek 8, Biernacki 9, Karpiński 7 (62’ Zakrzewski 2), Ambrozik 9, Bartosik 9, Pawlak 9,

Trener: Jakub Sapiński