Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
1%
KRS 0000230841

          Przyczyń się do rozwoju sportu za tak nie wiele - wystarczy wypełnić kilka rubryk przekaż 1% należnego podatku na rzecz LZS Justynów 

Dnia 28 kwietnia br. odbyła się jubileuszowa, dziesiąta edycja Dychy Justynów Janówka. Impreza ta, to jak zawsze rywalizacja biegaczy, którzy większą część 10cio kilometrowej trasy pokonują w trudnym terenie lasu gałkowskiego. Wśród tegorocznych uczestników, którzy ukończyli bieg, a było ich blisko 350ciu, liczną grupę stanowili mieszkańcy Justynowa i Janówki, zawodnicy i kibice LZS Justynów, oraz członkowie OSP Justynów. Wygrał zawodnik z Łodzi - Michał Stawski, najszybszą kobietą okazała się Marta Bukowska z Tomaszowa Mazowieckiego, a najlepiej z "naszych" mieszkańców poradzili sobie: w rywalizacji kobiet Barbara Duda (Justynów) i Katarzyna Zięba (Janówka), oraz Miłosz Socha (Janówka) i Piotr Iwanicki (Justynów) w rywalizacji mężczyzn. Michał Pietrzykowski okazał się najlepszym z LZSu, a Filip Maciejewski z OSP.
Od piątej edycji ta justynowska impreza ma w swoim programie także marsz nordic walking. W tej konkurencji od samego początku zawsze liczną grupę zawodników stanowili kijkarze LZS Justynów. Oczywiście zawsze z sukcesami. Podobnie było i w tym roku. Może nie tak licznie jak zwykle, bo wśród 66ciu zawodników, sześcioro z nich szło w pomarańczowych koszulkach LZSu Justynów. Większość z nich, bo aż czworo stawało na podium podczas dekoracji poszczególnych kategorii wiekowych. Na najwyższym stopniu podium, zdobywając pierwsze miejsca stanęli: Katarzyna Zaurska i Paweł Kacprzak, którzy odebrali także puchary sołtysa Justynowa p. Romualda Bulesowskiego, "Dla najlepszych chodziarzy z Justynowa". Dorota Sakowicz z Janówki w swojej kategorii zajęła drugie miejsce. Warto w tym miejscu podkreślić, że była to najmocniejsza kategoria wiekowa, trzy pierwsze zawodniczki open, to zawodniczki właśnie tej kategorii. Na miejscu trzecim w swojej kategorii wiekowej uplasowała się Krystyna Janczak-Nalewaj z Bukowca, co pokazuje także, że LZS to nie tylko mieszkańcy Justynowa i Janówki. Warte podkreślenia jest także to, iż z roku na rok w tych zawodach udział bierze coraz liczniejsze grono mieszkańców Justynowa i Janówki, których w imieniu instruktorów nordic walking z LZS Justynów zapraszam na wspólne treningi, oraz do wstępowania w szeregi zawodników naszego klubu. Ogólną rywalizację zawodów nordic walking wygrali Wojciech Kolasa i Joanna Balcerak-Kolasa -oboje z Łodzi.
Jak zawsze, niesamowitych emocji i wrażeń, już od pierwszych swoich startów, zebranym kibicom i przede wszystkim swoim rodzicom dostarczają najmłodsi zawodnicy Dychy Justynów Janówka. Dzieci, bo o nich tu mowa, to blisko 1/4 wszystkich startujących tego dnia sportowców. Wśród dzieci, tak jak u biegaczy, czy kijkarzy, znalazło się się bardzo wielu mieszkańców Justynowa i Janówki, zawodników LZSu i chyba w tym roku po raz pierwszy swoich młodych przedstawicieli miała OSP Justynów. W gronie zwycięzców i dekorowanych dzieci nie mogło zabraknąć oczywiście "naszych maluchów". Najlepiej, bo zwycięstwem swój występ okrasił Wiktor Stala, młody piłkarz LZS Justynów. Na podium stawali: Nadia Adamus (OSP), Bartosz Zaurski i Karol Zięba (obaj Szkoła Podstawowa Justynów).
Nowością na tegorocznej "dyszce" były rywalizacje uczniów szkól mundurowych, oraz pracowników służb mundurowych. W tej pierwszej zwyciężył mieszkaniec Justynowa i uczeń  Profilu Mundurowego LO w Wiśniowej Górze - Kamil Mazurkiewicz, w drugiej zaś - strażak Piotr Burdka z Brzezin
Organizatorzy zaprosili na kolejną, 11tą edycję Dychy Justynów Janówka, więc można chyba już w przyszłorocznym kalendarzu zaznaczyć na sportowo ostatnią sobotę kwietnia.
                                                                                                   s.k.

Poprzedni Mecz

     
LZS Justynów - LKS Kalonka
12 : 1

Następne mecze piłkarzy

ŁÓDZKA A KLASA gr. II

  29 września 2018 r. godz. 16.00 (sobota)

      
LKS Gałkówek - LZS Justynów

Łódzka Klasa A Grupa II

Lp. Klub Mecze Punkty
 1  Różyca  4  10
 2  Milan Club Polonia  4  10
 3  Błękitni Dmosin  4  9
 4  KKS Koluszki  3  9
 5  LZS Justynów  4  7
 6  Włókniarz Zgierz  4  7
 7  MKP Boruta II Zgierz  4  7
 8  Sport Perfect  4  6
 9  Czarni Smardzew  3  1
 10  Więcej Niż Sport  4  1
 11  Gałkówek  3  1
 12  Kalonka  3  0
 13  Zamek Skotniki  4  0
       

Sponsorzy

Sponsor główny:

Urząd Gminy w Andrespolu

 

Sponsorzy i partnerzy:

 

logoR