1%

Przyczy艅 si臋 do rozwoju sportu za tak nie wiele - wystarczy wype艂ni膰 kilka rubryk przeka偶 1% nale偶nego podatku na rzecz LZS Justyn贸w

W niedziel臋 29.04.2018 r. pi艂karze LZS Justyn贸w rozegrali mecz wyjazdowy z dru偶yn膮 B艂臋kitnych Dmosin. Dru偶yna B艂臋kitnych to wicelider naszej grupy. Na jesie艅 nasz zesp贸艂 przed w艂asn膮 publiczno艣ci膮 przegra艂 z dru偶yn膮 Dmosina  0:1. Do zespo艂u po kontuzjach powr贸cili Kamil Milczarek i Patryk Ki艅ski.

Mecz rozpocz膮艂 si臋 od wzajemnego badania przeciwnika. Gra toczy艂a si臋 w 艣rodkowej cz臋艣ci boiska, by艂o du偶o strat i niecelnych poda艅 w obydwu ekipach. Pi艂karze Dmosina z艂apali szybciej rytm gry i zacz臋li zagra偶a膰 naszej bramce. W 8 minucie spotkania sk艂adna akcja B艂臋kitnych. Od utraty gola ratuje nas s艂upek. Niestety w kolejnej akcji nie mieli艣my ju偶 tyle szcz臋艣cia. Dru偶yna Dmosina przeprowadzi艂a akcj臋 lew膮 stron膮 boiska. W uliczk臋 zosta艂 wypuszczony napastnik gospodarzy, kt贸ry nie da艂 偶adnych szans na obron臋 Pawce. Po stracie gola gra si臋 wyr贸wna艂a i ponownie wi臋kszo艣膰 akcji rozgrywana by艂a w 艣rodkowej cz臋艣ci boiska. Nasi pi艂karze nie potrafili zagrozi膰 bramce rywala. Pierwsz膮 akcj臋 godn膮 odnotowania przeprowadzili艣my w 23 minucie. Akcja ta zako艅czy艂a si臋 minimalnie niecelnym strza艂em M.Milczarka z dystansu. W 25 minucie kolejna znakomita akcja gospodarzy. Tym razem od utraty gola uratowa艂 nas Pawka, kt贸ry wybroni艂 sytuacj臋 sam na sam z napastnikiem rywala. W 32 minucie zostali艣my skarceni po raz drugi. Tym razem gospodarze przeprowadzili akcj臋 praw膮 stron膮 boiska. W tej akcji pogubi艂a si臋 nasza obrona i dlatego te偶 zawodnik Dmosina nie mia艂 problemu z 鈥瀢epchni臋ciem鈥 pi艂ki z najbli偶szej odleg艂o艣ci do naszej bramki. Po stracie gola ponownie ruszyli艣my do przodu. W 35 minucie po dobrze wykonanym rzucie ro偶nym przez Dzi臋ga w doskona艂ej sytuacji znalaz艂 si臋 Panek lecz za bardzo podszed艂 pod pi艂k臋 i jego strza艂 by艂 niecelny. W 38 minucie akcj臋 na swoje barki wzi膮艂 Krzysiu Pawlak lecz jego strza艂 z dystansu by艂 r贸wnie偶 niecelny. Na zako艅czenie pierwszej po艂owy znowu pokaza艂 si臋 Krzysiu Pawlak, kt贸ry strzela艂 z dystansu. Jego strza艂 by艂 minimalnie niecelny a s臋dzia spotkania po tym strzale zako艅czy艂 pierwsz膮 cze艣膰 spotkania, kt贸r膮 przegrywamy 2:0. W pierwszej cz臋艣ci spotkania nasi ch艂opcy wygl膮dali na bardzo spi臋tych tak jakby pierwszy raz grali z dru偶yn膮 sytuowan膮 wy偶ej w tabeli. W tej cz臋艣ci spotkania nic nam nie wychodzi艂o co skrz臋tnie wykorzystali gospodarze.

Widz膮c co si臋 dzieje trener Kuba Sapi艅ski od pocz膮tku drugiej cz臋艣ci spotkania dokona艂 dw贸ch zmian. Za Przemka Bartosika i Kacpra Ambrozika weszli Patryk Ki艅ski i Kamil Karpi艅ski. Po zmianach nasza gra zacz臋艂a przypomina膰 to co grali艣my w poprzednich spotkaniach. Akcje by艂y szybsze i przede wszystkim zacz臋li艣my stwarza膰 sytuacje bramkowe. W 51 minucie przeprowadzili艣my akcj臋 praw膮 stron膮 boiska. Do dobrego do艣rodkowania doszed艂 nasz kapitan Mateusz Dzi臋gielewski, kt贸ry mia艂 przed sob膮 tylko bramkarza B艂臋kitnych. Dzi臋gu kropn膮 jak z armaty ale jego strza艂 fantastycznie obroni艂 bramkarz Dmosina. W 57 minucie gospodarze wykonywali sta艂y fragment gry. Po do艣rodkowaniu z rzutu wolnego w dogodnej sytuacji znalaz艂 si臋 zawodnik Dmosina. W tej sytuacji instynktem wykaza艂 si臋 Pawka, kt贸ry obroni艂 strza艂 z bliskiej odleg艂o艣ci. W 60 minucie kolejna dobra akcja naszych. Dobrego do艣rodkowania Dzi臋ga w pole karne nie wykorzysta艂 Kamil Karpi艅ski, kt贸ry nie trafi艂 w pi艂k臋. W 73 minucie kolejna akcja naszych. Ponownie w dobrej sytuacji znalaz艂 si臋 Karpiu ale tym razem jego strza艂 by艂 za s艂aby aby m贸c zaskoczy膰 bramkarza gospodarzy. W 86 minucie spotkania u艣miechn臋艂o si臋 do nas szcz臋艣cie. Po do艣rodkowaniu w pole karne, w zamieszaniu najlepiej odnalaz艂 si臋 Patryk Ki艅ski, kt贸ry strza艂em z bliskiej odleg艂o艣ci pokona艂 bramkarza rywali. Niestety nie zdo艂ali艣my ju偶 strzeli膰 wi臋cej goli i mecz zako艅czy艂 si臋 nasz膮 pora偶k膮. Gdyby艣my zagrali lepiej pierwsz膮 cz臋艣膰 spotkania i wykorzystali sytuacje z drugiej cz臋艣ci meczu, wynik m贸g艂by by膰 dla nas bardziej korzystny, a tak doznali艣my pierwszej pora偶ki w rundzie wiosennej.

W najbli偶sz膮 sobot臋 05.05.2018 r. o godz. 16.00 LZS podejmowa膰 b臋dzie dru偶yn臋 KKS Koluszki. Wierzymy, 偶e nasi pi艂karze powalcz膮 o zwyci臋stwo w tym meczu.

B艂臋kitni Dmosin - LZS Justyn贸w 2:1 (2:0)

Bramka dla LZS: Ki艅ski

Sk艂ad LZS Justyn贸w: Worotnicki 5 鈥 Szumicki 4 (69鈥 Zakrzewski 2), Pankiewicz 5, Kurnatowski 4 (62鈥 Kurzawski 2), K. Milczarek 5, Dzi臋gielewski 5, M.Milczarek 5, Biernacki 5, Ambrozik 4 (45鈥 Karpi艅ski 4), Pawlak 5, Bartosik 4 (45鈥 Ki艅ski 5)

Trener: Jakub Sapi艅ski

Widz贸w: 80 w tym 23 z Justynowa