1%

Przyczyń się do rozwoju sportu za tak nie wiele - wystarczy wypełnić kilka rubryk przekaż 1% należnego podatku na rzecz LZS Justynów

W sobotę 12.05.2018 r. piłkarze LZS Justynów rozegrali mecz wyjazdowy z liderem naszej grupy drużyną Startu Brzeziny. Na jesień nasz zespół przed własną publicznością przegrał z drużyną Brzezin aż 0:7. Do zespołu po kontuzji powrócił Marcin Milczarek. Trener w tym spotkaniu nie mógł skorzystać z usług Michała Biernackiego, który pauzuje za nadmiar żółtych kartek.

Lider z Brzezin od początku spotkania chciał pokazać kto rządzi w lidze. Od pierwszych minut gospodarze rzucili się do ataku. My natomiast odpieraliśmy te ataki i umiejętnie się broniliśmy. W 11 minucie od utraty gola uratował nas Damian Lewosiński, który wybronił strzał z przewrotki zawodnika Brzezin. Po tej akcji nastąpiła seria czterech rzutów rożnych dla Brzezin. W trzech przypadkach wychodziliśmy obronną ręką niestety po czwartym rzucie rożnym gospodarze cieszyli się z prowadzenia. Po dośrodkowaniu na bliższy słupek piłka trafiła na nogę zawodnika Brzezin, który silnym strzałem pokonał Damiana. Kolejna akcja to drugi gol dla Startu. Zawodnicy gospodarzy podawali piłkę jak po sznurku, która ostatecznie trafiła do napastnika stojącego na 11 metrze, który nie dał najmniejszych szans naszemu bramkarzowi. Kolejna akcja mogła zakończyć się stratą kolejnego gola lecz zawodnik Brzezin po minięciu Damiana nie trafia do pustej bramki. Po 20 minutach w końcu zaczęliśmy grać i być drużyną dorównującą przeciwnikowi. Właśnie w 20 minucie oddaliśmy pierwszy strzał na bramkę rywala po dośrodkowaniu w pole karne Dzięga. W 34 minucie pierwszy celny strzał. Z dystansu strzelał Krzysiu Pawlak. W 35 minucie kolejna akcja naszych. Strzał po rykoszecie z trudem broni bramkarz Brzezin. W 40 minucie do głosu doszli gospodarze, którzy wykorzystali nasz błąd. Niezrozumienie w obronie i niezdecydowanie naszego bramkarza przyczyniło się do utraty trzeciego gola. W 45 minucie szczęście uśmiechnęło się do Brzezin. Dzięgu strzelał z rzutu wolnego a piłka na nasze nieszczęście trafiła w poprzeczkę. Tak więc do przerwy przegrywamy 3:0

Trener Kuba Sapiński od początku drugiej części spotkania dokonał trzech zmian. Za Przemka Bartosika, Kamila Karpińskiego i Bartka Kurzawskiego weszli Patryk Kiński, Kacper Ambrozik i Damian Zakrzewski. Już pierwsza akcja w drugiej części spotkania mogła przynieść nam gola. Po dobrej akcji naszych w polu karnym znalazł się Patryk Kiński, który chyba nie wiedział do końca co ma zrobić i ostatecznie oddał strzał prosto w bramkarza rywali. W 48 minucie akcja Brzezin. Z bardzo dobrej strony pokazał się nasz bramkarz, który obronił strzał zawodnika Startu. W 53 minucie strzał z dystansu oddaje Mateusz Dzięgielewski. Jego strzał broni bramkarz rywali. W 62 minucie dajemy Brzezinom prezent. Zawodnik Startu dośrodkowuje piłkę w pole karne. Piłka mija wszystkich zawodników i nie dotknięta przez nikogo trafia do naszej siatki. Kolejne minuty to wyrównana gra w środkowej części boiska. Zawodnicy Brzezin stworzyli sobie jeszcze sytuacje do strzelenia gola ale doskonale w naszej bramce spisywał się Damian. W 82 minucie w końcu skuteczna akcja naszych. Dobre rozklepanie piłki, statyczna postawa obrońców Brzezin skutkuje golem Ambra. Po strzeleniu bramki i przy pomocy dopingu kibiców zaczęliśmy grać śmielej do przodu. Niestety nasze akcje kończyły się na obrońcach Startu. W doliczonym już czasie gry bramkę „stadiony świata” strzela Mateusz Dzięgielewski. Dzięgu przymierzył z rzutu wolnego, piłka minęła mur i po odbiciu od słupka wpada do bramki. Po tym golu sędzia kończy spotkanie. Reasumując spotkanie można stwierdzić, iż trzy gole dla Brzezin były prezentami od naszych piłkarzy. Patrząc na przebieg spotkania można wysnuć przypuszczenie, że to co wpadło dla przeciwnika, nie powinno wpaść a to co nie wpadło, powinno wpaść.

W najbliższą środę 16.05.2018 r. o godz. 17.00 LZS w zaległym meczu podejmować będzie drużynę Pogoni Rogów. Wierzymy, że nasi piłkarze powalczą o zwycięstwo w tym meczu.

Start Brzeziny - LZS Justynów 4:2 (3:0)

Bramki dla LZS: Ambrozik, Dzięgielewski

Skład LZS Justynów: Lewosiński 5 – Szumicki 6 Pankiewicz 5, Kurzawski 5 (46’ Zakrzewski 4) Kurnatowski 5, Karpiński 4 (46’ Ambrozik 5), Dzięgielewski 6, M.Milczarek 5, K.Milczarek 5, Pawlak 5, Bartosik 4 (46’ Kiński 5)

Trener: Jakub Sapiński

Widzów: 90 w tym 21 z Justynowa