1%

Przyczy艅 si臋 do rozwoju sportu za tak nie wiele - wystarczy wype艂ni膰 kilka rubryk przeka偶 1% nale偶nego podatku na rzecz LZS Justyn贸w

W sobot臋 12.05.2018 r. pi艂karze LZS Justyn贸w rozegrali mecz wyjazdowy z liderem naszej grupy dru偶yn膮 Startu Brzeziny. Na jesie艅 nasz zesp贸艂 przed w艂asn膮 publiczno艣ci膮 przegra艂 z dru偶yn膮 Brzezin a偶 0:7. Do zespo艂u po kontuzji powr贸ci艂 Marcin Milczarek. Trener w tym spotkaniu nie m贸g艂 skorzysta膰 z us艂ug Micha艂a Biernackiego, kt贸ry pauzuje za nadmiar 偶贸艂tych kartek.

Lider z Brzezin od pocz膮tku spotkania chcia艂 pokaza膰 kto rz膮dzi w lidze. Od pierwszych minut gospodarze rzucili si臋 do ataku. My natomiast odpierali艣my te ataki i umiej臋tnie si臋 bronili艣my. W 11 minucie od utraty gola uratowa艂 nas Damian Lewosi艅ski, kt贸ry wybroni艂 strza艂 z przewrotki zawodnika Brzezin. Po tej akcji nast膮pi艂a seria czterech rzut贸w ro偶nych dla Brzezin. W trzech przypadkach wychodzili艣my obronn膮 r臋k膮 niestety po czwartym rzucie ro偶nym gospodarze cieszyli si臋 z prowadzenia. Po do艣rodkowaniu na bli偶szy s艂upek pi艂ka trafi艂a na nog臋 zawodnika Brzezin, kt贸ry silnym strza艂em pokona艂 Damiana. Kolejna akcja to drugi gol dla Startu. Zawodnicy gospodarzy podawali pi艂k臋 jak po sznurku, kt贸ra ostatecznie trafi艂a do napastnika stoj膮cego na 11 metrze, kt贸ry nie da艂 najmniejszych szans naszemu bramkarzowi. Kolejna akcja mog艂a zako艅czy膰 si臋 strat膮 kolejnego gola lecz zawodnik Brzezin po mini臋ciu Damiana nie trafia do pustej bramki. Po 20 minutach w ko艅cu zacz臋li艣my gra膰 i by膰 dru偶yn膮 dor贸wnuj膮c膮 przeciwnikowi. W艂a艣nie w 20 minucie oddali艣my pierwszy strza艂 na bramk臋 rywala po do艣rodkowaniu w pole karne Dzi臋ga. W 34 minucie pierwszy celny strza艂. Z dystansu strzela艂 Krzysiu Pawlak. W 35 minucie kolejna akcja naszych. Strza艂 po rykoszecie z trudem broni bramkarz Brzezin. W 40 minucie do g艂osu doszli gospodarze, kt贸rzy wykorzystali nasz b艂膮d. Niezrozumienie w obronie i niezdecydowanie naszego bramkarza przyczyni艂o si臋 do utraty trzeciego gola. W 45 minucie szcz臋艣cie u艣miechn臋艂o si臋 do Brzezin. Dzi臋gu strzela艂 z rzutu wolnego a pi艂ka na nasze nieszcz臋艣cie trafi艂a w poprzeczk臋. Tak wi臋c do przerwy przegrywamy 3:0

Trener Kuba Sapi艅ski od pocz膮tku drugiej cz臋艣ci spotkania dokona艂 trzech zmian. Za Przemka Bartosika, Kamila Karpi艅skiego i Bartka Kurzawskiego weszli Patryk Ki艅ski, Kacper Ambrozik i Damian Zakrzewski. Ju偶 pierwsza akcja w drugiej cz臋艣ci spotkania mog艂a przynie艣膰 nam gola. Po dobrej akcji naszych w polu karnym znalaz艂 si臋 Patryk Ki艅ski, kt贸ry chyba nie wiedzia艂 do ko艅ca co ma zrobi膰 i ostatecznie odda艂 strza艂 prosto w bramkarza rywali. W 48 minucie akcja Brzezin. Z bardzo dobrej strony pokaza艂 si臋 nasz bramkarz, kt贸ry obroni艂 strza艂 zawodnika Startu. W 53 minucie strza艂 z dystansu oddaje Mateusz Dzi臋gielewski. Jego strza艂 broni bramkarz rywali. W 62 minucie dajemy Brzezinom prezent. Zawodnik Startu do艣rodkowuje pi艂k臋 w pole karne. Pi艂ka mija wszystkich zawodnik贸w i nie dotkni臋ta przez nikogo trafia do naszej siatki. Kolejne minuty to wyr贸wnana gra w 艣rodkowej cz臋艣ci boiska. Zawodnicy Brzezin stworzyli sobie jeszcze sytuacje do strzelenia gola ale doskonale w naszej bramce spisywa艂 si臋 Damian. W 82 minucie w ko艅cu skuteczna akcja naszych. Dobre rozklepanie pi艂ki, statyczna postawa obro艅c贸w Brzezin skutkuje golem Ambra. Po strzeleniu bramki i przy pomocy dopingu kibic贸w zacz臋li艣my gra膰 艣mielej do przodu. Niestety nasze akcje ko艅czy艂y si臋 na obro艅cach Startu. W doliczonym ju偶 czasie gry bramk臋 鈥瀞tadiony 艣wiata鈥 strzela Mateusz Dzi臋gielewski. Dzi臋gu przymierzy艂 z rzutu wolnego, pi艂ka min臋艂a mur i po odbiciu od s艂upka wpada do bramki. Po tym golu s臋dzia ko艅czy spotkanie. Reasumuj膮c spotkanie mo偶na stwierdzi膰, i偶 trzy gole dla Brzezin by艂y prezentami od naszych pi艂karzy. Patrz膮c na przebieg spotkania mo偶na wysnu膰 przypuszczenie, 偶e to co wpad艂o dla przeciwnika, nie powinno wpa艣膰 a to co nie wpad艂o, powinno wpa艣膰.

W najbli偶sz膮 艣rod臋 16.05.2018 r. o godz. 17.00 LZS w zaleg艂ym meczu podejmowa膰 b臋dzie dru偶yn臋 Pogoni Rog贸w. Wierzymy, 偶e nasi pi艂karze powalcz膮 o zwyci臋stwo w tym meczu.

Start Brzeziny - LZS Justyn贸w 4:2 (3:0)

Bramki dla LZS: Ambrozik, Dzi臋gielewski

Sk艂ad LZS Justyn贸w: Lewosi艅ski 5 鈥 Szumicki 6 Pankiewicz 5, Kurzawski 5 (46鈥 Zakrzewski 4) Kurnatowski 5, Karpi艅ski 4 (46鈥 Ambrozik 5), Dzi臋gielewski 6, M.Milczarek 5, K.Milczarek 5, Pawlak 5, Bartosik 4 (46鈥 Ki艅ski 5)

Trener: Jakub Sapi艅ski

Widz贸w: 90 w tym 21 z Justynowa