Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
1%
KRS 0000230841

          Przyczyń się do rozwoju sportu za tak nie wiele - wystarczy wypełnić kilka rubryk przekaż 1% należnego podatku na rzecz LZS Justynów 

Po trzech meczach z teoretycznie najsilniejszymi drużynami naszej ligi, w których niestety nie udało się naszym chłopcom zdobyć nawet punktu do końca rozgrywek mierzyć się będziemy z drużynami z równej półki lub słabszymi – przynajmniej w teorii. Mecze w Dmosinie, Brzezinach i u nas z Koluszkami są już historią, ale taką z której trzeba na przyszłość wyciągnąć właściwe wnioski. Spostrzeżenia z owych spotkań na pewno otworzyły oczy wszystkim osobom związanym z klubem. Piłkarzom pokazały ile jeszcze trzeba pracy, walki i ambicji włożyć by cieszyć się ze zwycięstw, sztabowi trenerskiemu jak poustawiać drużynę na takie spotkania, kto ma zająć jaką pozycję. A u rządzących w klubie jakie potrzeby są przed naszą ekipą w aspekcie ewentualnych wzmocnień kadrowych przed nadchodzącym sezonem. Na pewno zebrane doświadczenie nie zostanie zaprzepaszczone i odpowiednio wykorzystane w nowym sezonie.

Przed nami seria meczów ze średniakami i drużynami, które desperacko bronią się przed spadkiem. Na pierwszy ogień pójdzie zaległy mecz z pierwszej wiosennej kolejki z Pogonią Rogów. Patrząc na potencjał i wyniki nie sposób nie dostrzec analogii do meczów LZS Justynów, szczególnie na wiosnę. Porażka 2:1 w Dmosinie, wygrana 2:1 w Skotnikach, wygrana 3:2 z Czarnymi oraz 3:1 na rezerwach Boruty. Skąd my to znamy. Do wszystkiego nie pasuje tylko remis 1:1 z Gałkówkiem. To jasno pokazuje, że w środę mierzyć się będziemy z ekipą o bardzo zbliżonym potencjale do naszego. Jest tylko „mały” plus dla LZS – ten mecz gramy u siebie, przed naszymi kibicami, na naszej płycie. A to są atuty nie do przecenienia. Do składu wróci Michał Biernacki, nikt nie pauzuje, nikt nie narzeka na urazy. Wydaje się, że trener Sapiński, który sam też rwie się na boisko będzie mógł znów wystawić optymalną jedenastkę. Być może da więcej szans zawodnikom, którzy w Brzezinach zaczęli spotkanie na ławce rezerwowych, a ich wejście w drugiej połowie napędziło grę Justynowa. Czas pokaże. Dodajmy, że jesienią po bramkach Kamila Karpińskiego i Przemka Bartosika wygraliśmy w Rogowie 2:0.

Kibice w Justynowie na pewno nie będą się nudzić w tym tygodniu bo już w najbliższą sobotę zagramy kolejny mecz ligowy na naszym obiekcie. Przeciwnikiem będzie zespół Włókniarza Zgierz. Rywal ten jest chyba najbardziej chimeryczną drużyną naszej ligi. Wiosną potrafił wysoko pokonać Kalonkę w stosunku 16:0 ale też zdarzyły mu się kompromitujące porażki 1:9 z Brzezinami i 1:7 ze Sport Perfect. Uff. Tak naprawdę trudno coś więcej napisać o Włókniarzu. Na pewno faworytem tego spotkania będzie LZS Justynów, który dodatkowo będzie chciał zrewanżować się rywalowi za jesienną porażkę w Zgierzu. Rywal kiepsko spisuje się na obcych boiskach gdzie na 10 meczów przegrał aż 6.

Przed naszymi zawodnikami sześć meczów. W każdym z nich stać drużynę na zdobycie kompletu punktów. Na pewno taki stan rzeczy będzie bardzo mile widziany i poprawi ich pozycję w tabeli, która co by tu nie mówić nie jest teraz najlepsza. Czas więc na zwycięstwa i marsz w górę. Sam jestem ciekaw, które miejsce zajmą nasi chłopcy na koniec sezonu.

Na spotkania z Pogonią Rogów i Włókniarzem Zgierz zapraszamy na obiekt im. Andrzeja Lasoty w Justynowie.

LZS Justynów – Pogoń Rogów – środa godzina 17:00

LZS Justynów – Włókniarz Zgierz – sobota godzina 16:00

W weekend zapraszany też do oglądania meczów naszej zdolnej młodzieży:

B2 junior młodszy LZS Justynów – Kolejarz Łódź sobota 19 maja g. 10:00

D2 młodzik LZS Justynów – KKS Koluszki niedziela g. 10:00

Serdecznie zapraszamy.

M.P.

 

 

Poprzedni Mecz

     
LZS Justynów - LKS Kalonka
12 : 1

Następne mecze piłkarzy

ŁÓDZKA A KLASA gr. II

  29 września 2018 r. godz. 16.00 (sobota)

      
LKS Gałkówek - LZS Justynów

Łódzka Klasa A Grupa II

Lp. Klub Mecze Punkty
 1  KKS Koluszki  4  12
 2  Błękitni Dmosin  5  12
 3  Różyca  4  10
 4  Milan Club Polonia
 4  10
 5  LZS Justynów  5  10
 6  MKP Boruta II Zgierz  5  10
 7  Włókniarz Zgierz  5  8
 8  Sport Perfect  5  6
 9  Gałkówek  4  2
 10  Czarni Smardzew  4  1
 11  Więcej Niż Sport  4  1
 12  Kalonka  4  0
 13  Zamek Skotniki  5  0
       

Sponsorzy

Sponsor główny:

Urząd Gminy w Andrespolu

 

Sponsorzy i partnerzy:

 

logoR