1%

Przyczy艅 si臋 do rozwoju sportu za tak nie wiele - wystarczy wype艂ni膰 kilka rubryk przeka偶 1% nale偶nego podatku na rzecz LZS Justyn贸w

W 艣rod臋 16 maja 2018 roku pi艂karze LZS Justyn贸w podejmowali na w艂asnym stadionie dru偶yn臋 Pogoni Rog贸w. By艂 to mecz zaleg艂y z pierwszej kolejki rundy wiosennej. W pierwotnym terminie mecz zosta艂 prze艂o偶ony z uwagi na z艂y stan boiska. Jak si臋 okaza艂o 16 maja boisko r贸wnie偶 nie sprzyja艂o pi艂karzom gdy偶 w Justynowie od godzin rannych pada艂 deszcz i boisko by艂o nasi膮kni臋te jak g膮bka. Dla przypomnienia w rundzie jesiennej nasz zesp贸艂 pokona艂 rywala na ich boisku 2:0. Ci co byli na trybunach doskonale wiedz膮, i偶 nie by艂 to 艂atwy mecz. Na to spotkanie trener Sapi艅ski nie m贸g艂 wystawi膰 do gry Kamila Karpi艅skiego (obowi膮zki zwi膮zane z prac膮) oraz Patryka Ki艅skiego (matura). Jak si臋 p贸藕niej okaza艂o w wyj艣ciowej jedenastce wyszed艂 sam trener.

Od pierwszych minut spotkania wida膰 by艂o, i偶 b臋dzie to kolejny mecz walki. Obydwie dru偶yny zag臋艣ci艂y 艣rodek pola i wi臋kszo艣膰 akcji toczy艂a si臋 w艂a艣nie w tej cz臋艣ci boiska. Pierwsz膮 akcj臋 przeprowadzili pi艂karze Justynowa. W 7 minucie akcj臋 praw膮 stron膮 przeprowadzi艂 Bierni, kt贸ry dobrze do艣rodkowa艂 w pole karne. Niestety obro艅cy Rogowa byli na miejscu i wybili pi艂k臋. W 11 minucie akcja Pogoni. Do艣rodkowanie z lewej strony i strza艂 g艂ow膮 zawodnika go艣ci nad poprzeczk膮. Nast臋pne minuty to znowu walka w 艣rodku pola. Na kolejn膮 sk艂adn膮 akcj臋 czekali艣my do 28 minuty. Przed polem karnym faulowany by艂 nasz zawodnik. Do sta艂ego fragmentu podszed艂 Dzi臋gu. Dzi臋gu oddaje strza艂, pi艂ka trafia w zawodnika z muru i wychodzi na r贸g. W 31 minucie akcja Rogowa. W tej sytuacji zawodnicy go艣ci wykorzystali niezdecydowanie w szeregach obronnych naszej dru偶yny. Na nasze szcz臋艣cie oddaj膮 strza艂 niecelny. W 40 minucie kolejna akcja Pogoni. Do艣rodkowanie z lewej strony boiska, do pi艂ki dochodzi zawodnik go艣ci i oddaje niecelny strza艂. W 42 minucie cieszyli艣my si臋 z prowadzenia. Z rzutu wolnego do艣rodkowuje Dzi臋gu. Pi艂ka trafia na g艂ow臋 Przemka Bartosika, kt贸ry z bliskiej odleg艂o艣ci umieszcza pi艂k臋 w siatce. Bramka ta zosta艂a zdobyta przy du偶ym udziale bramkarza go艣ci, kt贸ry pope艂ni艂 b艂膮d. Do ko艅ca pierwszej cz臋艣ci spotkania nie mieli艣my ju偶 偶adnych klarownych sytuacji. Na przerw臋 schodzimy z jedno bramkowym prowadzeniem.

Druga po艂owa ponownie zacz臋艂a si臋 walk膮 o 艣rodek boiska. Pierwsi do boju ruszyli go艣cie. W 50 minucie strza艂 z dystansu zawodnika go艣ci broni Pawka. W 57 minucie kolejna akcja rywala. Strza艂 instynktownie broni Pawka. W 72 minucie kolejna akcja Rogowa i ponownie przed utrat膮 gola ratuje nas Pawka. W 82 minucie akcja naszych pi艂karzy. Do boju wypuszczony zosta艂 lew膮 flank膮 Ambro. Ambro poci膮gn膮艂 z pi艂k膮 lecz jego strza艂 trafi艂 wprost w bramkarza. W 86 minucie ponownie lew膮 flank膮 przedar艂 si臋 Ambro, kt贸ry dobrze do艣rodkowa艂 do stoj膮cego w polu karnym Bierniego. Strza艂 Bierniego minimalnie mija bramk臋 Pogoni. W 90 minucie kolejna dw贸jkowa akcja Ambra i Bierniego. Tym razem Bierni oddaje za s艂aby strza艂 by m贸c zagrozi膰 bramce rywala. W doliczonym ju偶 czasie gry Marcin Milczarek oddaje strza艂 z dystansu, kt贸ry minimalnie mija s艂upek bramki. Po tym strzale s臋dzia ko艅czy mecz walki. Po trzech pora偶kach z rz臋du nareszcie zdobywamy komplet punkt贸w. Pi艂karze w tym meczu zostawili serce na boisku. Wida膰 by艂o, 偶e zale偶y im na wygranej i zdobycie kompletu punkt贸w. Brawo ch艂opaki oby tak dalej.

LZS Justyn贸w 鈥 Pogo艅 Rog贸w 1:0 (1:0)

Bramka dla LZS:  Bartosik

Sk艂ad LZS Justyn贸w: Worotnicki 7 鈥 Szumicki 7, Pankiewicz 7, Dzi臋gielewski 8, K. Milczarek 7, Biernacki 7, Zakrzewski 5 (76鈥 Kurnatowski 4), Sapi艅ski 6 (62鈥 Kurzawski 4), M. Milczarek 7,Bartosik 7 (62鈥 Ambrozik 5), Pawlak 5.

Trener: Jakub Sapi艅ski