1%

Przyczy艅 si臋 do rozwoju sportu za tak nie wiele - wystarczy wype艂ni膰 kilka rubryk przeka偶 1% nale偶nego podatku na rzecz LZS Justyn贸w

W niedzielne przedpo艂udnie  27.05.2018 r. pi艂karze LZS Justyn贸w rozegrali mecz wyjazdowy z dru偶yn膮 Sport Perfectu. Mecz odby艂 si臋 na obiekcie Andrespolii. Na jesie艅 nasz zesp贸艂 przed w艂asn膮 publiczno艣ci膮 pokona艂 dru偶yn臋 rywala 3:1. Trener w tym spotkaniu nie m贸g艂 skorzysta膰 z us艂ug Kamila Milczarka, Kamila Karpi艅skiego i Rafa艂a Pankiewicza.

Od pierwszych minut spotkania wida膰 by艂o, i偶 b臋dzie to kolejny mecz walki. Obydwie dru偶yny walczy艂y o ka偶d膮 pi艂k臋. Bardziej agresywni, cz臋sto przekraczaj膮c dozwolone przepisy byli zawodnicy Sport Perfectu. Niestety wielu fauli i zagra艅 r臋k膮 u rywala nie widzia艂 s臋dzia tego spotkania. Mia艂o to wp艂yw na zaostrzenie gry. Pierwsz膮 gro藕n膮 akcj臋 przeprowadzi艂 LZS. W 13 minucie po faulu na Biernim sam poszkodowany pr贸bowa艂 otworzy膰 wynik spotkania. Jego strza艂 zosta艂 wybity z linii bramkowej przez zawodnika gospodarzy. W 23 minucie pierwsza gro藕na akcja rywala. Strza艂 zawodnika Sport Perfectu broni Pawka. W 25 minucie na strza艂 zza linii pola karnego zdecydowa艂 si臋 Marcin Milczarek. Strza艂 Milczara by艂 minimalnie niecelny. W 31 minucie kacja gospodarzy. Po strzale ich zawodnika pi艂ka jeszcze skoz艂owa艂a przed bramk膮 i Pawka z trudem wybija pi艂k臋 na r贸g. W 36 minucie kolejny strza艂 Milczara. Tym razem bramkarz z trudem wybija pi艂k臋 na r贸g. Po rzucie ro偶nym i wybiciu pi艂ki przez zawodnik贸w Sport Perfectu pi艂ka trafia do stoj膮cego przed polem karnym Dzi臋ga. Dzi臋gu bez wahania oddaje strza艂, kt贸ry trafia w poprzeczk臋 rywala. W 43 minucie zamieszanie przed pole karnym LZS-u. Zawodnikowi gospodarzy udaje si臋 odda膰 strza艂 z linii pola karnego. Na nasze szcz臋艣cie pi艂ka centymetry mija nasz膮 bramk臋. Pierwsza po艂owa po  zaci臋tej i wyr贸wnanej grze ko艅czy si臋 bezbramkowym remisem.

Druga cz臋艣膰 meczu to ponowna walka o ka偶dy centymetr boiska. Po wyr贸wnanych pierwszych pi臋ciu minutach to my przeprowadzamy skuteczn膮 akcj臋. W 51 minucie do艣rodkowanie Dzi臋ga z lewej strony boiska. W zamieszaniu w polu karnym jeden z naszych oddaje strza艂. Bramkarz gospodarzy broni lecz odbija pi艂k臋 przed siebie. Do pi艂ki dochodzi Daniel Zakrzewski i strza艂em z bliskiej odleg艂o艣ci umieszcza pi艂k臋 w siatce. W 53 minucie kolejna akcja naszych. Lew膮 stron膮 boiska ruszy艂 Kacper Ambrozik, kt贸ry poci膮gn膮艂 z pi艂k膮 do naro偶nika pola karnego a nast臋pnie oddaje strza艂. Jego strza艂 broni bramkarz Sport Perfectu. W 54 minucie kolejna akcja naszych. Po rzucie ro偶nym pi艂ka trafia do Milczara, kt贸ry do艣rodkowuje w pole karne wprost na g艂ow臋 Bartka Kurzawskiego. Strza艂 Kury w臋druje minimalnie nad poprzeczk膮. Kolejne minuty to znowu walka w 艣rodku pola. W 74 minucie akcje wyprowadzaj膮 gospodarze. S臋dzia mimo, i偶 zawodnik Sport Perfectu by艂 na spalonym puszcza gr臋. Na nasze szcz臋艣cie strza艂 mija o centymetry nasz膮 bramk臋. Na kolejn膮 sk艂adn膮 akcj臋 czekali艣my do ostatniej minuty spotkania. W 90 minucie Krzysiu Pawlak wypuszcza dobrze graj膮cego w tym spotkaniu Zakiego. Zaki oddaje k膮艣liwy strza艂 lecz bramkarz wybija pi艂k臋 na r贸g. W kolejnej akcji zosta艂 ustalony wynik spotkania. Do艣rodkowanie Dzi臋ga wykorzysta艂 Przemek Bartosik, kt贸ry z bliskiej odleg艂o艣ci nie mia艂 problem贸w z pokonaniem bramkarza gospodarzy. Po chwili s臋dzia ko艅czy ten zaci臋ty pojedynek. Nadmieni膰 nale偶y, i偶 dru偶yna Sport Perfectu ko艅czy艂a mecz w 10 a wielu naszych pi艂karzy schodzi艂o z boiska poturbowanych i obola艂ych. By艂o to skutkiem agresywnej a czasami brutalnej grze przeciwnika.

W najbli偶sz膮 sobot臋 02.06.2018 r. o godz. 17.00 LZS podejmowa膰 b臋dzie dru偶yn臋 LKS Kalonka. Wierzymy, i偶 pi艂karze podtrzymaj膮 zwyci臋sk膮 pass臋 i dopisz膮 na swoje konto kolejne trzy punkty.

Sport Perfect - LZS Justyn贸w 0:2 (0:0)

Bramki dla LZS: Zakrzewski, Bartosik

Sk艂ad LZS Justyn贸w: Worotnicki 7 鈥 Szumicki 7, Kurzawski 7, Kurnatowski 7, Dzi臋gielewski 7, Ambrozik 4 (60鈥 Ki艅ski 4), M.Milczarek 8, Zakrzewski 8, Biernacki 7,Pawlak 7, Bartosik 7

Trener: Jakub Sapi艅ski

Widz贸w: 60 w tym 26 z Justynowa