1%

Przyczy艅 si臋 do rozwoju sportu za tak nie wiele - wystarczy wype艂ni膰 kilka rubryk przeka偶 1% nale偶nego podatku na rzecz LZS Justyn贸w

Obok senior贸w, kt贸rzy rozegrali ju偶 3 kolejki do boju ruszyli juniorzy i m艂odzicy.

Nasi najstarsi pi艂karze, podopieczni trenera Darka Dziedziczaka po udanej inauguracji gdzie pokonali Ostrovi臋 Ostrowy, w drugiej kolejce ulegli na wyje藕dzie Soko艂owi Aleksandr贸w.

Pierwszy mecz junior贸w zacz膮艂 si臋 dla nas bardzo dobrze, po samodzielnej kontrze w 4 minucie Karol Jastrz臋bski umieszcza pi艂k臋 w bramce przeciwnika. Mecz w pierwszej po艂owie by艂 wyr贸wnany. W drugiej po艂owie nasi ch艂opcy podwy偶szyli prowadzenie po pi臋knie wykonanym strzale z rzutu wolnego, kt贸rego wykonawc膮 by艂 Mateusz Wo藕ny. Niestety przez nasz膮 nie uwag臋 dostajemy bramk臋 w 76 minucie. Na ca艂e szcz臋艣cie go艣cie nie poszli za ciosem i mogli艣my cieszy膰 si臋 z inauguracyjnego zwyci臋stwa.

B1 Junior: LZS Justyn贸w 鈥 Ostrovia Ostrowy 2:1

Bramki dla LZS: Jastrz臋bski, Wo藕ny.

Sk艂ad LZS Justyn贸w: Dominiak 鈥 S贸jka, Walczak, Pabisiak, Micha艂us, Supera, Mizera (Micha艂kiewicz), Wo藕ny, Jastrz臋bski, Fr膮czkowski, Rakowski (Polcyn).

Niestety mecz wyjazdowy tak dobrze nam nie wyszed艂. Pierwsz膮 po艂ow臋 przestali艣my i  dostali艣my trzy gole. Po m臋skiej rozmowie z trenerem w szatni druga po艂owa by艂a znacznie  lepsza. Dru偶yna zacz臋艂a gra膰 pi艂k膮 i w 55 min po pi臋knej akcji G贸rowskiego i Fr膮czkowskiego, Damian Rakowskiego strzeli艂 honorow膮 bramk臋. Gol spowodowa艂, 偶e dru偶yna ruszy艂a do przodu, zapominaj膮c o defensywie. Niestety jak to zwykle bywa w takich meczach zamiast zdoby膰 kolejne gole stracili艣my trzy nast臋pne i mecz zako艅czy艂 si臋 wysok膮 pora偶k膮, z kt贸rej trzeba jak najszybciej wyci膮gn膮膰 wnioski.

B1 Junior: Sok贸艂 Aleksandr贸w 艁贸dzki 鈥 LZS Justyn贸w 6:1

Bramka dla LZS: Rakowski

Sk艂ad LZS Justyn贸w: Walczak - S贸jka, Pabisiak, Micha艂us, Supera, Mizera, Micha艂kiewicz(Polcyn) , Jastrz臋bski, Fr膮czkowski, G贸rowski, Rakowski.

W 艣rod臋, 5 wrze艣nia, kolejny sezon rozgrywek ligowych rozpocz臋艂a dru偶yna LZS Justyn贸w z rocznik贸w 2006/2007. Ko艅c贸wka okresu przygotowawczego pozwala艂a mie膰 nadziej臋, 偶e ca艂oroczna ci臋偶ka praca pod okiem trenera Jaros艂awa Staniaszczyka przyniesie wymierne efekty. Optymizmem napawa艂y zar贸wno wygrane sparingi (m.in. ze Startem Brzeziny i 艁AF 艁贸d藕), jak i dokonane ostatnio wzmocnienia dru偶yny. Niestety, pocz膮tek inauguracyjnego meczu przeciwko Milan Club Polonia 艁贸d藕 przypomnia艂 wszystkie najgorsze momenty poprzednich sezon贸w. Pierwsza bramka stracona ju偶 w drugiej minucie, po fatalnym b艂臋dzie w strefie obrony. Co gorsza, nasi ch艂opcy nie rzucili si臋 do odrabiania strat, sprawiali wra偶enie boja藕liwych i zdekoncentrowanych, skutkiem czego by艂y kolejne bramki dla rywali, zn贸w strzelone po b艂臋dach naszych zawodnik贸w. Po kwadransie gry go艣cie prowadzili ju偶 3:0. Na szcz臋艣cie nasi ch艂opcy nie rzucili r臋cznika, ale podj臋li walk臋. Nadziej臋 w serca kibic贸w wla艂 gol Kacpra Micha艂kiewicza z 25 minuty, strzelony pi臋kn膮 podcink膮 nad bramkarzem. Warto tu te偶 podkre艣li膰 dojrza艂e zachowanie Oliwiera Brota, kt贸ry nie pr贸bowa艂 strzela膰, ale poda艂 do znajduj膮cego si臋 w lepszej pozycji kolegi. Od tej pory to nasi ch艂opcy przewa偶ali, rywal ogranicza艂 si臋 do sporadycznych kontratak贸w. W ostatniej minucie pierwszej po艂owy pada kontaktowa bramka, po mocnym i celnym strzale z daleka Adriana B艂aszczyka. Gol do szatni i rosn膮ca przewaga naszych zawodnik贸w sprawiaj膮, 偶e na przerw臋 schodzimy w znacznie lepszych humorach, z wiar膮 w zwyci臋stwo. Niestety, druga po艂owa zaczyna si臋 r贸wnie偶 niedobrze. Ju偶 trzy minuty po wznowieniu gry sami wrzucamy sobie (dos艂ownie) pi艂k臋 do siatki i jest 4:2 dla go艣ci. Wprawdzie nasi ch艂opcy nie trac膮 wiary w sukces i nadal atakuj膮, ale efekt bramkowy przynosi to do艣膰 p贸藕no. W 50 minucie pi艂k臋 w polu karnym przechwytuje Wiktor Stala i, cho膰 wydawa艂o si臋, 偶e powinien podawa膰, mimo ostrego k膮ta podejmuje pr贸b臋 strza艂u. Udan膮! Na 10 minut przed ko艅cem zn贸w 艂apiemy kontakt z rywalem i wci膮偶 atakujemy. W 55 minucie celny strza艂 z linii pola karnego oddaje Bartek Staniaszczyk. Zn贸w warto podkre艣li膰 przytomne przepuszczenie pi艂ki do lepiej ustawionego kolegi przez Kacpra Micha艂kiewicza. Mamy remis, dominujemy, a do ko艅ca jeszcze 5 minut. Po roku pe艂nym niepowodze艅 wida膰, 偶e ch艂opcy s膮 g艂odni sukcesu. Id膮 za ciosem i zaledwie minut臋 p贸藕niej dobijaj膮 przeciwnika! Pi艂k臋 w polu karnym przejmuje Adrian B艂aszczyk, wycofuje do ustawionego tu偶 przed polem karnym Kacpra Micha艂kiewicza, a ten strzela z pierwszej pi艂ki nie do obrony! W ko艅c贸wce kontrolujemy gr臋 i pierwsze od d艂ugiego czasu ligowe zwyci臋stwo LZS staje si臋 faktem. Liczymy na to, 偶e niebawem przyjd膮 kolejne.

D1 M艂odzik: LZS Justyn贸w 鈥 Milan Club Polonia 5:4

Bramki dla LZS Justyn贸w: Micha艂kiewicz 2, B艂aszczyk, Stala, Staniaszczyk

Sk艂ad LZS Justyn贸w: Filip Dudek, Bartosz Staniaszczyk, Mateusz Duda, Marcin G艂ogowski, Micha艂 Kacprzak, Grzegorz Tomczyk, Kacper Micha艂kiewicz, Adrian B艂aszczyk Rezerwowi: Mateusz Duda, Bartek Maciejewski, Oliwier Brot, Oskar M艂ynarczyk, Wiktor Stala, Jakub Tylu艣, Antoni Sarna, Bartosz Mro偶kiewicz

Po meczu inauguruj膮cym tegoroczne rozgrywki ligowe nasi zawodnicy us艂yszeli zapewne od trenera wiele gorzkich s艂贸w o braku koncentracji w pierwszych minutach. I najwyra藕niej wzi臋li sobie te s艂owa do serca. Tym razem zacz臋li艣my zupe艂nie inaczej: byli艣my skoncentrowani, grali艣my odpowiedzialnie, przez d艂u偶szy czas utrzymywali艣my si臋 przy pi艂ce, nie pozwalaj膮c gospodarzom spotkania na prowadzenie gry. Taki styl musia艂 zaowocowa膰 okazjami bramkowymi. I rzeczywi艣cie. Pierwsza gro藕na sytuacja przysz艂a ju偶 w czwartej minucie, kiedy to Bartek Staniaszczyk 艣wietnym podaniem obs艂u偶y艂 Adriana B艂aszczyka. Strza艂 tego ostatniego obroni艂 bramkarz Andrespolii. Dwie minuty p贸藕niej jednak ju偶 prowadzili艣my. Pi艂k臋 dostaje w polu karnym Wiktor Stala, jego pierwszy strza艂 broni bramkarz, wobec dobitki jest ju偶 bezradny. Mimo prowadzenia wci膮偶 przewa偶amy. Swoje szanse maj膮 Adrian B艂aszczyk i Micha艂 Kacprzak. Najlepsz膮 okazj臋 na podwy偶szenie wyniku marnujemy w 12 minucie, kiedy Adrian trafia z kilku metr贸w w s艂upek. M贸wi si臋, 偶e niewykorzystane okazje si臋 mszcz膮 鈥 i tak, niestety, by艂o i tym razem. W 13 minucie rywale przeprowadzaj膮 swoj膮 pierwsz膮 gro藕n膮 akcj臋, wrzucaj膮 pi艂k臋 w pole karne, a Marcin G艂ogowski, chc膮c odci膮膰 napastnika Andrespolii od podania, trafia w pi艂k臋 tak nieszcz臋艣liwie, 偶e kieruje j膮 do bramki strze偶onej przez Mateusza W贸jta. Tak pechowo stracony gol wyra藕nie podci膮艂 skrzyd艂a ch艂opcom. Ju偶 dwie minuty p贸藕niej Andrespolia wychodzi na prowadzenie. Gospodarze przeprowadzaj膮 szybki kontratak, wrzucaj膮c d艂ug膮 pi艂k臋 tu偶 przed pole karne, sk膮d oddaj膮 sw贸j pierwszy celny strza艂 w tym meczu. Nasi ch艂opcy graj膮 w tym czasie bardzo chaotycznie i niepewnie, nie potrafi膮 odzyska膰 inicjatywy, jak膮 mieli w pierwszych dwunastu minutach. I niestety 鈥 w 17 minucie przegrywamy ju偶 1:3! Kolejna prostopad艂a pi艂ka gospodarzy przechodzi obok naszych obro艅c贸w, napastnik Andrespolii (Miko艂aj Chmielewski) mija bramkarza i mimo ostrego k膮ta trafia do pustej bramki. Co gorsza, gdyby nie to, 偶e obrona po nieudanym ofsajdzie bardzo wolno wraca艂a w pole karne, prawdopodobnie uda艂oby si臋 zatrzyma膰 ten strza艂 jeszcze przed lini膮 bramkow膮鈥 W niespe艂na cztery minuty tracimy wi臋c trzy bramki! Otrze藕wienie przychodzi oko艂o 20 minuty. Najpierw na minimalnym spalonym z艂apany zostaje wychodz膮cy na pozycj臋 sam na sam Oliwier Brot. W 23 minucie w okolice pola karnego rywali przedziera si臋 Adrian B艂aszczyk i oddaje niecelny strza艂, jest jednak przy nim faulowany. Rzut wolny egzekwuje Grzegorz Tomczyk, kt贸ry trafia w poprzeczk臋. Chwil臋 p贸藕niej gro藕ne dogranie Kacpra Micha艂kiewicza zostaje w ostatniej chwili zablokowane przez rywali. Zn贸w mamy przewag臋, nie potrafimy jednak prze艂o偶y膰 jej na kolejne gole. Najlepszym tego przyk艂adem jest akcja z 29 minuty, w kt贸rej najpierw Oliwier Brot dwukrotnie trafia z trzech metr贸w w obro艅c臋, za艣 lekki strza艂 Bartka Kowalika 艂apie bramkarz. Ten ostatni popisuje si臋 skuteczn膮 interwencj膮 jeszcze w ostatniej minucie pierwszej po艂owy. Cho膰 mogli艣my wysoko prowadzi膰, przegrywamy j膮 1:3.

Drug膮 po艂ow臋 zaczynamy od straty pi艂ki zaraz po wznowieniu. Na szcz臋艣cie rywale ko艅cz膮 szybk膮 kontr臋 niecelnym strza艂em. Wprawdzie nasz bramkarz, udaj膮c si臋 po pi艂k臋, nie by艂 r贸wnie szybki, jednak, kiedy ju偶 wznowili艣my gr臋, przeprowadzili艣my akcj臋, kt贸ra przynios艂a bramk臋 kontaktow膮. Bartek Kowalik wrzuca z lewej strony pi艂k臋 na jeden kontakt do Kacpra Micha艂kiewicza, a ten, mimo ostro naciskaj膮cego go od ty艂u obro艅cy utrzymuje si臋 przy pi艂ce i strzela obok bramkarza. Chwil臋 p贸藕niej notujemy niedok艂adne dogranie Adriana B艂aszczyka do Bartka Kowalika. Szkoda! Gdyby zagrana wzd艂u偶 pola karnego pi艂ka by艂a celniejsza, prawdopodobnie cieszyliby艣my si臋 z remisu. Co si臋 odwlecze, to nie uciecze. W 36 minucie zdobywamy trzeci膮 bramk臋. Wiktor Stala, kt贸ry chwil臋 wcze艣niej wr贸ci艂 na boisko, odbiera pi艂k臋 rywalowi, mija dw贸ch obro艅c贸w, a Adrian trafia w sytuacji sam na sam w bramkarza. Na szcz臋艣cie do odbitej pi艂ki dopada Kacper Micha艂kiewicz i strzela swoj膮 czwart膮 bramk臋 w rozgrywkach! Mamy wi臋c remis, ale tym razem nie potrafimy 鈥 jak w poprzednim meczu 鈥 p贸j艣膰 za ciosem i dobi膰 rywala. Gra toczy si臋 w wi臋kszo艣ci w 艣rodku boiska, bez klarownych sytuacji pod kt贸rymkolwiek polem karnym. Kilkakrotnie dobrze interweniuje nasz bramkarz, trzeba jednak przyzna膰, 偶e strza艂y nie s膮 zbyt zaskakuj膮ce. Trudno wyt艂umaczy膰 to, co si臋 sta艂o w 13 minucie drugiej po艂owy. Rywale zagrywaj膮 nieceln膮 pi艂k臋 w kierunku naszego pola karnego, dobiega do niej Micha艂 Kacprzak i dobrze j膮 zastawia, odprowadzaj膮c do samej linii pola karnego, bramkarz zostaje na linii bramkowej nie pr贸buj膮c przej膮膰 futbol贸wki, nikt nie ostrzega Micha艂a, 偶e zbli偶a si臋 do niego od ty艂u napastnik, nasz obro艅ca za艣, zupe艂nie niespodziewanie zagrywa lekko pi艂k臋 w bok 鈥 do nikogo. Grzechem by艂oby nie skorzysta膰 z takiego prezentu. Napastnik Andrespolii przejmuje pi艂k臋 i strzela czwartego gola dla swej dru偶yny. Od tego czasu trwa wymiana cios贸w, z lekkim wskazaniem na naszych zawodnik贸w, kt贸rzy zn贸w stwarzaj膮 wi臋cej klarownych sytuacji. Nie potrafimy ich jednak wykorzysta膰. W 48 minucie praw膮 stron膮 rusza 艣wietnie graj膮cy w obronie nasz stoper, Mateusz Duda. Podaje do Kacpra, ten wrzuca pi艂k臋 przed pole karne do Bartka Kowalika, kt贸ry myli si臋 o milimetry! Cztery minuty przed ko艅cem spotkania Grzegorz Tomczyk trafia w s艂upek. To ju偶 drugi w tym spotkaniu, plus poprzeczka 鈥 infrastruktura boiskowa wyra藕nie nie sprzyja naszym zawodnikom. Trzy minuty p贸藕niej przesuni臋ty do pomocy Micha艂 Kacprzak niedok艂adnie przyjmuje pi艂k臋 w polu karnym, ma jednak wci膮偶 szans臋 na jej przej臋cie i strza艂, ale zostaje popchni臋ty przez rywala. Mimo to s臋dzia nie dyktuje ewidentnego rzutu karnego. Rywale w tym czasie odpowiadaj膮 w艂a艣ciwie tylko jedn膮 naprawd臋 gro藕n膮 sytuacj膮. W 52 minucie pi艂k臋 strzelon膮 z rzutu wolnego w samo okienko udan膮 parad膮 wybija Mateusz W贸jt. Czy mo偶na przegra膰 mecz, w kt贸rym przez wi臋kszo艣膰 czasu by艂o si臋 lepszym i stworzy艂o si臋 wi臋cej gro藕nych sytuacji? Niestety, jak wida膰, mo偶na. A przed nami o wiele trudniejsze spotkanie 鈥 z Widzewem. By膰 mo偶e tym razem nasi ch艂opcy poka偶膮, 偶e mo偶na wygra膰 mecz, w kt贸rym zdecydowanie nie jest si臋 faworytem?

Andrespoila II Wi艣niowa G贸ra 鈥 LZS Justyn贸w 4:3

Bramki dla LZS: Stala, Micha艂kiewicz 2

Sw贸j pierwszy mecz i w dodatku zwyci臋ski maj膮 na koncie nasi m艂odzicy z rocznika 2008/2009. Podopieczni trenera Mateusza Dzi臋gielewskiego we wtorek 11 wrze艣nia pokonali na swoim obiekcie LKS Ga艂k贸wek 6:4. Mecz odby艂 si臋 w formule 4 razy po 15 minut. Po zaledwie 3 tygodniach zaj臋膰 ch艂opcy 艣wietnie rozumiej膮 si臋 z trenerem, kt贸ry w seniorach LZS pe艂ni funkcj臋 kapitana. Efektem wzajemnego zrozumienia jest bardzo dobra atmosfera oraz pierwsza wygrana od d艂u偶szego czasu. W naszej dru偶ynie zagrali: Oskar Zych, Oskar Zi臋ba, Adrian Czernik, Karol Zi臋ba, Antoni D臋bski, Mi艂osz Wojciechowski, Filip Wojciechowski, Max Grzymski, Roch Mikulski, Stasiu Materla, Krzysztof Papiewski, Dawid Szafarz, Marcin Szafarz. Brawo czekamy na kolejne mecze i kolejne zwyci臋stwa.

Artyku艂 dzi臋ki relacjom P. Pabisiaka (B1), R. K臋py (D1) oraz D. Zi臋by (D2)