Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
1%
KRS 0000230841

          Przyczyń się do rozwoju sportu za tak nie wiele - wystarczy wypełnić kilka rubryk przekaż 1% należnego podatku na rzecz LZS Justynów 

W najbliższą sobotę 15 września o godzinie 16:00 na obiekcie MOSIR-u w Koluszkach nasi seniorzy rozegrają bardzo ważny mecz. Przeciwnikiem LZS Justynów będzie zespół KKS Koluszki. Kibicom naszej drużyny nie muszę chyba mówić co znaczą spotkania z tym rywalem. Walka na całym boisku, zwroty akcji, czerwone kartki, gole strzelane w końcowych minutach – widzowie nie mogą narzekać na nudę. W tym sezonie oba kluby za punkt honoru postawiły sobie udanie powalczyć o awans do klasy okręgowej, którą zgodnie opuściły w 2016 roku. Od tego czasu nieskutecznie starają się o promocję do „okręgówki”, wyprzedzani kolejno przez rezerwy ŁKS i Start Brzeziny. W obu A-klasowych sezonach mecze pomiędzy Koluszkami i Justynowem kończyły się wynikiem rostrzygniętym i za każdym razem były to minimalne zwycięstwa jednej ze stron. W ostatnim ligowym meczu, na wiosnę 2018 roku KKS na boisku im. Andrzeja Lasoty pokonał LZS 1:0 czym udanie zrewanżował się za porażkę z jesieni. Latem obie drużyny rozegrały mecz w drugiej rundzie okręgowego Pucharu Polski, w którym Koluszki pokonały LZS 4:2. Ja jednak nie przywiązywałbym większej wagi do tego wyniku, gdyż mecz ten był on traktowany bardziej jako sparing i badanie nowych możliwości w składach.

Sezon 2018/19 nasz najbliższy rywal rozpoczął od przymusowej pauzy, z powodu wycofania się z rozgrywek Pogoni Rogów. W drugim meczu chłopcy trenera Mariusza Gajka pokazali swoją wyższość, pokonując zawsze groźne rezerwy zgierskiego Boruty 3:0. Ostatnia kolejka to kolejne 3 punkty wywalczone nad zespołem ze Zgierza. Tym razem poległ Włókniarz w stosunku 5:1. Tak więc mecz z naszą drużyną będzie dopiero trzecim spotkaniem w tej rundzie i chyba najtrudniejszym. Postronni obserwatorzy naszej grupy A-klasy właśnie w Koluszkach i Różycy widzą najbardziej prawdopodobnych kandydatów do awansu. Nasz zespół wymieniany jest dopiero w gronie kilku następnych klubów, które mogą pokrzyżować plany faworytom. Ale to chyba dobrze. Jak mówił już nie raz trener Sapiński lepiej atakować pozycje lidera będąc uważanym za czarnego konia, nie zaś za faworyta. Zawsze takie zwycięstwo smakuje lepiej.

Nasza drużyna po meczu z Zamkiem Skotniki już chwilę po tym spotkaniu rozpoczęła projekt „Koluszki”. W klubie nie mówi się o niczym innym jak o tym meczu. Na zajęciach we wtorek frekwencja dopisała. Trener miał do dyspozycji 18 piłkarzy. I choć brakło kilku zawodników kluczowych, wierzę, że zobaczymy ich na treningu czwartkowym. Na lekki uraz po niedzielnym meczu narzeka Adrian Rzepecki. Reszta chłopaków jest gotowa do gry. Każdy walczy nie tylko o meczową jedenastkę, ale o wejście do 18. To daje trenerowi duży komfort. A rywalizacja zaczyna procentować coraz lepszą formą i poczuciem, że aby grać trzeba pokazać się z jeszcze lepszej strony niż dotychczas. Super formą od początku rozgrywek imponuje Krzysztof Pawlak, który w każdym meczu wpisał się na listę strzelców i ma na swoim koncie już 7 bramek. Ważne by w Koluszkach podtrzymał swoją strzelecką passę. Ciekawe w jakim składzie rozpocznie mecz nasza linia defensywna. Czy wyjdziemy trójką czy czwórką zawodników w obronie? Czy w bramce zobaczymy doświadczonego Pawkę czy szanse dostanie młody Dimek? A kto będzie motorem napędowym akcji w środku i na skrzydłach. To wie tylko trener Sapiński. Właściwie tylko Krzysiu Pawlak może być spokojny o swoje miejsce w pierwszej linii. Atak bez Krzyśka trudno sobie wyobrazić.

Na mecz wybierze się miejmy nadzieję liczna grupa wiernych fanów LZS Justynów. Ci którzy nie będą mogli przyjechać samochodem o godzinie 14:37 będą mogli wejść do pociągu jadącego do Koluszek. Tak czy inaczej widzimy się wszyscy na trybunach KKS-u Koluszki obowiązkowo z szalikami i miejmy nadzieję, że o godzinie 18:00 w sobotę to my będziemy świętować zdobycie trzech punktów nad rywalem, którego pokonanie może być kluczowe w walce o czołową pozycję w lidze.

W weekend grają również nasze drużyny młodzieżowe.

B1 Junior – LZS Justynów – Metalowiec 15 września (sobota) godzina 12:00

D1 Młodzik – LZS Justynów – Widzew Łódź 19 września (środa) godzina 18:00

M.P.

 

 

Poprzedni Mecz

   
LZS Justynów - MKP Boruta II Zgierz
3 : 1

Następne mecze piłkarzy

ŁÓDZKA A KLASA gr. II

  wiosna 2019

     
LZS Justynów - Włókniarz Zgierz

Łódzka Klasa A Grupa II

Lp. Klub Mecze Punkty
 1  KKS Koluszki  12  29
 2  Różyca
 12  28
 3  Błękitni Dmosin
 12  27
 4  Włokniarz Zgierz
 12  23
 5  Milan Club Polonia
 12  21
 6  LZS Justynów
 12  20
 7  MKP Boruta II Zgierz
 12  17
 8  Gałkówek  12  16
 9  Sport Perfect  12  14
 10  Czarni Smardzew
 12  9
 11  Więcej Niż Sport
 12  7
 12  Zamek Skotniki
 12  6
 13  Kalonka
 12  3
       

Sponsorzy

Sponsor główny:

Urząd Gminy w Andrespolu

 

Sponsorzy i partnerzy:

 

logoR

 

 

 

 

 

 

 

 

 

logoR