1%

Przyczyń się do rozwoju sportu za tak nie wiele - wystarczy wypełnić kilka rubryk przekaż 1% należnego podatku na rzecz LZS Justynów

W sobotę 22 września 2018 roku piłkarze LZS Justynów podejmowali na własnym stadionie drużynę LKS Kalonka. W poprzednim sezonie rozgromiliśmy drużynę Kalonki 11:0. Przybyli na stadion kibice liczyli na kolejne efektowne zwycięstwo. W spotkaniu tym trener Jakub Sapiński nie mógł skorzystać z usług następujących zawodników: Kacpra Szumickiego, Adriana Rzepeckiego, Karola Milczarka, Michała Biernackiego, Damiana Lewosińskigo i Patryka Kińskiego.

Piłkarze w tym meczu na murawę weszli w białych koszulkach z napisem: „Krzysiek jesteśmy z tobą”. Było to wsparcie dla naszego zasłużonego kibica, działacza i spikera Krzyśka Stokowskiego, który miał zawał i przebywa aktualnie w szpitalu. Krzysiu życzymy Ci szybkiego powrotu do zdrowia i czekamy na Ciebie.

Od początku spotkania nasza drużyna narzuciła swój styl gry. Utrzymywaliśmy się przy piłce, wymienialiśmy podania i zdobywaliśmy cenne metry boiska. Nie potrafiliśmy jednak wykończyć tych akcji. Udało nam się to w 9 minucie. Po prawej stronie boiska dwójkową akcję rozegrali Grzesiek Kopeć i Marcin Milczarek. Efektem tej współpracy było idealne zagranie w pole karne do Krzyśka Pawlaka, który nie miał problemu z pokonaniem bramkarza. Nasi chłopcy cały czas przeważali stwarzając kolejne sytuacje. Niestety nie potrafiliśmy tych sytuacji wykorzystać. W krótkich odstępach czasu niecelnie strzelali Mateusz Dzięgielewski i Przemek Bartosik. W 26 minucie z bardzo dobrej strony pokazał się Rafał Pankiewicz. Panek niczym jak torpeda pomknął z piłką z własnej połowy i obsłużył dokładnym podaniem Krzyśka Pawlaka, który ładnym strzałem pokonał bramkarza rywali. Na kolejnego gola nie musieliśmy długo czekać. W 30 minucie Krzysiek Pawlak podał do znajdującego się w polu karnym Mateusza Dzięgielewskiego a ten technicznym strzałem w długi róg podwyższył wynik na 3:0. Kolejne minuty to ponownie akcje naszych. Niestety w dogodnych sytuacjach nie potrafiliśmy skierować piłki do siatki. Swoje sytuacje zmarnowali Dzięgu i Przemek Bartosik. Jak to niejednokrotnie już bywało niewykorzystane sytuacje się mszczą. W 41 minucie Kalonka przeprowadziła swoją pierwszą składną akcję. Dwójka zawodników rozmontowała naszą obronę i nie dała szans na interwencję Pawce. Nie minęły trzy minuty a Kalonka mogła zdobyć kolejnego gola. Tu również nie popisała się nasza obrona lecz tym razem na posterunku był Pawka, który obronił dwa strzały zawodników Kalonki. Pierwsza połowa kończy się wynikiem 3:1.

Na drugą część spotkania trener wprowadził trzech nowych zawodników: Konrada Musiała, Konrada Sadowskiego i Daniela Zakrzewskiego, którzy zmienili odpowiednio: Sylwka Kurnatowskiego, Rafała Pankiewicza i Przemka Bartosika. Druga połowa od samego początku należała do nas. W tej części gry wykorzystaliśmy słabość przeciwnika i co najważniejsze, zagraliśmy skutecznie czego brakowało w pierwszej połowie. W drugiej połowie zaaplikowaliśmy rywalowi 9 bramek. Strzelcami byli: w 54 minucie Daniel Zakrzewski, w 58 minucie Grzesiek Kopeć, w 68 minucie Mateusz Dzięgielewski, w 69 minucie Grzesiek Kopeć, w 76 minucie Daniel Zakrzewski, w 78 minucie Wojtek Niżnikowski, w 84 minucie Grzesiek Kopeć, w 86 minucie Wojtek Niżnikowski  i na zakończenie spotkania w 90 minucie ponownie Grzesiek Kopeć Po tej akcji sędzia kończy pojedynek, który wygrywamy 12:1. W drugiej części spotkania cieszy skuteczność chłopaków. Zmiennicy zdobywają cztery gole i wreszcie odblokowuje się Grzesiek Kopeć, który strzelał jak na zawołanie gole w sparingach a w meczach ligowych nie mógł trafić. Obie drużyny kończyły mecz w dziesiątkę. O ile drużyna Kalonki na mecz przyjechała w dziesiątkę o tyle u nas czerwoną kartką w konsekwencji dwóch żółtych został ukarany Krzysiek Pawlak.

W kolejną sobotę 29.09.2018 r. o godz. 16.00 wyjeżdżamy na mecz do sąsiada zza miedzy drużyny Gałkówka gdzie stoczymy kolejny pojedynek o przysłowiowy las.  Liczę, że na to spotkanie wybierze się liczna grupa naszych kibiców, którzy wspierać będą drużynę.

LZS Justynów – LKS Kalonka 12:1 (3:1)

Bramki dla LZS:  Kopeć 4, Pawlak 2, Niżnikowski 2, Zakrzewski 2, Dzięgielewski 2.

Skład LZS Justynów: Worotnicki 7 – Kurzawski 7, Pankiewicz 6 (46’ Sadowski 7), Kurnatowski 6 (46’ Musiał 7), Dzięgielewski 7, Ambrozik 6 (62’ Niżnikowski 7), M.Milczarek 7, J.Pawlak 6 (62’ P.Biernacki  6),  Kopeć 8, Bartosik 6 (46’ Zakrzewski 7), K. Pawlak 6

Trener: Jakub Sapiński