1%

Przyczy艅 si臋 do rozwoju sportu za tak nie wiele - wystarczy wype艂ni膰 kilka rubryk przeka偶 1% nale偶nego podatku na rzecz LZS Justyn贸w

W sobot臋 13 kwietnia 2019 roku pi艂karze LZS Justyn贸w podejmowali na w艂asnym stadionie dru偶yn臋 KKS Koluszki. W rundzie jesiennej nasz zesp贸艂 po dramatycznym i brutalnym spotkaniu przegra艂 na stadionie rywala 2:0.

Nasz zesp贸艂 bardzo 藕le wszed艂 w to spotkanie. Nasi ch艂opcy zachowywali si臋 jakby powi膮zano im nogi i zawi膮zali oczy. Brak by艂o dok艂adno艣ci, podania nie dociera艂y tam gdzie mia艂y dotrze膰, pi艂ka odbija艂a si臋 od n贸g zamiast si臋 do nich klei膰. Przy takiej postawie naszych to zesp贸艂 go艣ci panowa艂 na boisku. Gra wyg艂膮da艂a tak jakby zesp贸艂 KKS gra艂 z dru偶yn膮 o lig臋 ni偶ej a nie z dru偶yn膮 zajmuj膮c膮 dwie pozycje w tabeli ni偶ej. W 15 minucie pierwszy raz mamy szcz臋艣cie. Wyrzucona pi艂ka z autu przez zesp贸艂 z Koluszek mija wszystkich naszych obro艅c贸w i dociera do ustawionego przed nasz膮 bramk膮 zawodnika go艣ci. Napastnik Koluszek strzela ale kunsztem bramkarskim popisuje si臋 Pawka, kt贸ry broni strza艂. W 32 minucie ponownie interwencj膮 bramkarsk膮 popisuje si臋 Pawka. Strza艂 z rzutu wolnego przerzuca nad poprzeczk膮. W 43 minucie nasz zesp贸艂 oddaje pierwszy strza艂 w tym spotkaniu. Strza艂 Przemka Bartosika broni bramkarz rywali. Pierwsza cz臋艣膰 spotkania ko艅czy si臋 bezbramkowym remisem. Szczerze m贸wi膮c nasz zesp贸艂 mo偶e m贸wi膰 o du偶ym szcz臋艣ciu, 偶e pierwsza cz臋艣膰 spotkania zako艅czy艂a si臋 takim rezultatem. Dru偶yna go艣ci nie wykorzysta艂a swojej przewagi.

Na drug膮 cz臋艣膰 spotkania wychodzimy z jedn膮 zmian膮. W miejsce Przemka Bartosika wchodzi Rafa艂 Pankiewicz. Nadmieni膰 nale偶y, i偶 w 27 minucie boisko w wyniku kontuzji opu艣ci艂 Dzi臋gu. za kt贸rego wszed艂 Konrad Musia艂. Po gor膮cych s艂owach w szatni, kt贸re s艂ycha膰 by艂o przez zamkniete drzwi zawodnicy Justynowa zacz臋li gra膰 na swoim normalnym poziomie jaki obserwowali艣my w poprzednich spotkaniach. W 46 minucie doskona艂a akcja naszych. K膮dziu zagrywa na lewe skrzyd艂o do wychodz膮cgo Jara Bergiela. Jaro doprowadza pi艂k臋 do linii ko艅cowej i zagrywa do dobrze nadbiegaj膮cego w pole karne Szumiego. Szumi 艂adnym strza艂em nie daje najmniejszych szans na obron臋 bramkarzowi go艣ci. Taki obr贸t spraw wybi艂 z rytmu dru偶yn臋 go艣ci. Kolejne minuty to wyr贸wnany pojedynek. O 13 minutach pomi臋dzy 53 a 65 minut膮 jeden z naszych pi艂karzy wola艂by nie pami臋ta膰. Bohater pierwszej po艂owy, bardzo lubiany przez publiczno艣膰 bramkarz Pawe艂 Worotnicki pope艂nia dwa b艂臋dy. W 53 minucie Pawka chcia艂 zagra膰 pi艂k臋 do jednego znaszych obro艅c贸w ale tak niefortunnie kopn膮艂 pi艂k臋, 偶e trafi艂a ona do stoj膮cego w polu karnym rywala. Ten maj膮c pust膮 bramk臋 nie mia艂 k艂opot贸w z doprowadzeniem do remisu. Ta bramka by艂a du偶ym ciosem dla naszej dru偶yny. Ku z艂emu w 65 minucie przytrafia si臋 kolejny b艂膮d. B臋d膮c w okolicach pola karnego rywala wyrzucamy aut. Pi艂ka jest tak 藕le wyrzucona, 偶e trafia ona do rywali a ci wyprowadzaj膮 b艂yskawiczn膮 kontr臋. Kontra ko艅czy si臋 faulem Pawki w naszym polu karnym i podyktowaniem rzuty karnego dla Koluszek. Rzut karny wykorzystuje zawodnik go艣ci wyprowadzaj膮c zesp贸艂 KKS-u na prowadzenie. Nasi ch艂opcy pr贸bowali doprowadzi膰 do remisu. W 76 minucie strzela Kacper Szumicki. Jego strza艂 艂apie bramkarz rywali. W 84 minucie z rzutu wolnego strzela Krzysiek Pawlak. Jego strza艂 z 20 metr贸w trafia w poprzeczk臋. Co nie uda艂o si臋 nam udaje si臋 rywalowi. Ostateczny cios zadaj膮 Koluszki. W 87 minucie szybkie wyj艣cie Koluszek z w艂asnej po艂owy. Docieraj膮 do naszego pola karnego, w kt贸rym wed艂ug s臋dziego Bierni fauluje zawodnika go艣ci. S臋dzia dyktuje rzut karny a Bierni otrzymuje czerwon膮 kartk臋, kt贸ra jest konsekwencj膮 dw贸ch 偶贸艂tych kartek. Koluszki wykorzystuj膮c rzut karny ustalaj膮 wynik spotkania na 3:1. Kibice liczyli na lepsz膮 gr臋 naszego zespo艂u, ale jak si臋 m贸wi 鈥瀏ra si臋 tak jak rywal pozwala鈥 a rywal w tym dniu by艂 dru偶yn膮 lepsz膮.

W nast臋pn膮 sobot臋 20.04.2019 r. nasz zesp贸艂 wyje偶d偶a na mecz do Kalonki. Spotkanie rozpoczyna si臋 o godz. 16.00. Zapraszamy wszystkich kibic贸w na wyjazd na ten mecz.

LZS Justyn贸w 鈥 KKS Koluszki 1:3 (0:0)

Bramka dla LZS: Szumicki

Sk艂ad LZS Justyn贸w: Worotnicki 3 鈥 Szumicki 6, Kurzawski 3,, Dzi臋gielewski 2 (27' Musia艂 3), Kope膰 3 (64' Ambrozik 2) , M.Milczarek 4, Biernacki 3 , Bergiel 4 (78' Zakrzewski 2), Rzepecki 3 (71' Ni偶nikowski 2), Bartosik 2 (46' Pankiewicz 2), K.Pawlak 3

Trener: Jakub Sapi艅ski