1%

Przyczy艅 si臋 do rozwoju sportu za tak nie wiele - wystarczy wype艂ni膰 kilka rubryk przeka偶 1% nale偶nego podatku na rzecz LZS Justyn贸w

W Wielk膮 Sobot臋 pi艂karze LZS Justyn贸w rogrywali mecz wyjazdowy z dru偶yn膮 LKS Kalonka. Po przegranej z Koluszkami nasi ch艂opcy chcieli zrehabilitowa膰 si臋 swoim kibicom i pokaza膰 jak si臋 gra w pi艂k臋. By艂a ku temu okazja gdy偶 grali艣my z ostatni膮 dru偶yn膮 tabeli. W spotkaniu tym z r贸偶nych powod贸w nie mogli wyst膮pi膰: Micha艂 Biernacki, Marcin Milczarek, Kacper Szumicki, Mateusz Dzi臋gielewski, Konrad Sadowski, Jakub Pawlak. W zwi膮zku z tymi absencjami nast膮pi艂a zmiana na 艂awce trenerskiej. Jakub Sapi艅ski wyszed艂 w pierwszej 11 natomiast na 艂awce trenerskiej usiad艂 Mateusz Dzi臋gielweski. Jak zwykle na 鈥瀟rybunach鈥 nie zabrak艂o sympatyk贸w LZS-u. Na 22 kibic贸w, kt贸rzy ogl膮dali to spotkanie 20 przyjecha艂o z dru偶yn膮 Justynowa.

Tak jak pisali艣my w zapowiedzi tego spotkania, dru偶yna Kalonki potrafi gra膰 na swoim, do艣膰 specyficznym terenie. Boisko Kalonki jest jednym z najmniejszych w lidze i trzeba si臋 do niego przyzwyczai膰. Nie gra si臋 na nim tak jak na wi臋kszych murawach. Nasi ch艂opcy patrz膮c na absencje zagrali w do艣膰 eksperymentalnym sk艂adzie. Nie przeszkodzi艂o im to jednak do stwarzania sobie sytuacji bramkowych. W pierwszych pi臋ciu minutach gdyby nasi zawodnicy nie grzeszyli skuteczno艣ci膮 by艂oby po meczu. Mieli艣my cztery sytuacje bramkowe, kt贸rych nie wykorzystali Grzesiu Kope膰, Przemek Bartosik, Jaromir Bergiel i Adrian Rzepecki. Po tych sytuacjach gospodarze pokazali, i偶 na ich boisku nie nale偶y ich lekcewa偶yc. W 5 minucie Kalonka mia艂a 100% sytuacj臋, kt贸rej jednak nie wykorzysta艂a. Strza艂 min膮艂 nasz膮 bramk臋 o centymetry. W 9 minucie akcja Wojtka Ni偶nikowskiego. Jego strza艂 broni bramkarz. W 12 minucie sta艂o si臋 to czego si臋 obawiali艣my. Sk艂adna akcja Kalonki, wyj艣cie zawodnika gospodarzy sam na sam z Dimkiem. Po艂o偶enie i mini臋cie naszego brmkarza zagranie w stron臋 bramki i Panek chc膮c wybi膰 pi艂k臋 umieszcza j膮 w naszej siatce. W tej akcji nie popisa艂 si臋 s臋dzia spotkania, kt贸ry nie zasygnalizowa艂 pozycji spalonej. No c贸偶 taka jest pi艂ka. Na nasz膮 odpowied藕 musieli艣my czeka膰 do 20 minuty. Do艣rodkowanie Rzepy z rzutu ro偶nego do dobrze wyskakuj膮cego Przemka Bartosika i mamy remis 1:1. Niestety w 27 minucie tracimy kolejn膮 bramk臋. Ponownie szcz臋艣ci nie mia艂 Rafa艂 Pankiewicz, kt贸ry w walce o pi艂k臋 w naszym polu karny wed艂ug s臋dziego zagra艂 r臋k膮. Na nic da艂y si臋 reklamacje. S臋dzia podj膮艂 decyzj臋 o podyktowaniu rzutu karnego dla Kalonki. Bliski obrony by艂 Dimek, kt贸ry wyczu艂 rywala i rzuci艂 si臋 w dobr膮 stron臋 ale strza艂 by艂 na tyle precyzyjny, i偶 nie da艂 rady go wybroni膰. W tej cz臋艣ci spotkania mieli艣my jeszcze swoje szanse ale nie potrafili艣my umie艣ci膰 pi艂ki w siatce rywala. W 29 minucie Premek strzela minimalnie obok s艂upka a w 38 minucie ten sam zawodnik strzela w s艂upek. Pierwsz膮 cz臋艣膰 spotkania pomimo naszej przewagi w posiadaniu pi艂ki i sytuacjach bramkowych niespodziewanie przegrywamy 2:1.

Na drug膮 cz臋艣膰 spotkania wychodzimy z podw贸jn膮 zmian膮. Za Zakiego wchodzi Kacper Ambrozik a za Wojtka Ni偶nikowskiego 鈥 Kamil S贸jka. Gra nie ulega zmianie. To my cz臋艣ciej jeste艣my przy pi艂ce lecz tak jak w pierwszej po艂owie nic z tego nie wynika. Zawodnicy gospodarzy maj膮c dobry wynik postawili na obron臋 i wytr膮canie z rytmu naszych zawodnik贸w. Patrz膮c na to z roli kibica, robili to bardzo dobrze. Kiedy trzeba by艂o, nie patyczkowali si臋 tylko wybijali pi艂k臋, jak trzeba by艂o to faulowali a jak nasz zawodnik pope艂ni艂 b艂膮d i sfaulowa艂 zawodnika Kalonki, le偶eli na boisku i kradli cenne minuty. Wt贸rowa艂 im przy tym r贸wnie偶 s臋dzia tego spotkania, kt贸ry w pewnym momencie straci艂 panowanie na boisku i wskazywa艂 niezrozumia艂e decyzje. Taka gra utrzymywa艂a si臋 do 75 minuty. Wtedy to po wyrzucie z autu w polu karnym sfaulowany zosta艂 Kamil S贸jka. S臋dzia dyktuje rzut karny a skutecznym egzekutorem jest Adrian Rzepecki. Po wyr贸wnaniu nasza dru偶yna w dalszym ci膮gu atakaowa艂 i chcia艂a za wszelk膮 cen臋 strzeli膰 zwyci臋sk膮 bramk臋. W 80 minucie Kalonk臋 ratuje s艂upek po strzale Rzepy. Co nie udawa艂o si臋 przez ca艂e spotkanie uda艂o si臋 w ostatniej minucie. Jakub Sapi艅ski idealnie zagra艂 do wychodz膮cego zza obro艅c贸w Grze艣ka Kopcia a ten p艂askim strza艂em nie da艂 najmniejszych szans na obron臋 bramkarzowi Kalonki. Wynik meczu nie uleg艂 ju偶 zmianie i wywozimy cenne 3 punkty.

Podsumowuj膮c to spotkanie mo偶na powiedzie膰, 偶e sami sobie jeste艣my winni zgotowania takich m臋czarni. Gdyby艣my na pocz膮tku spotkania wykorzystali to co mieli艣mi i napoczeliby艣my rywala tak jak to by艂o zak艂adane, gra wygl膮da艂aby zupe艂nie inaczej. A tak niepotrzebne nerwy zar贸wno pi艂karzy jak i kibic贸w. Mam nadziej臋, 偶e b臋dzie to nauczka przed kolejnymi meczami w Kalonce.

W kolejnej kolejce w derbach regionu dru偶yna LZS-u podejmuje na w艂asnym stadionie dru偶yn臋 LKS Ga艂k贸wek. Mecz w niedziel臋 28 kwietnia 2019 r.o godz. 17.00. Zapraszamy wszystkich kibic贸w.

LKS Kalonka 鈥 LZS Justyn贸w 2:3 (2:1)

Bramki dla LZS: Bartosik, Rzepecki, Kope膰

Sk艂ad LZS Justyn贸w: Lewosi艅ski 4 鈥 Zakrzewski 2 (46' Ambrozik 3), Kurzawski 4, Pankiewicz 3, Musia艂 4, Sapi艅ski 4, Rzepecki 5, Ni偶nikowski 3 (46' S贸jka 5), Kope膰 5, Bergiel 4, Bartosik 5 (60' Pawlak 4)

Trener: Mateusz Dzi臋gielewski

Widz贸w: 22 w tym 20 z Justynowa