1%

Przyczy艅 si臋 do rozwoju sportu za tak nie wiele - wystarczy wype艂ni膰 kilka rubryk przeka偶 1% nale偶nego podatku na rzecz LZS Justyn贸w

W niedziel臋 28 kwietnia 2019 roku pi艂karze LZS Justyn贸w podejmowali na w艂asnym stadionie rywala zza lasu dru偶yn臋 LKS Ga艂k贸wek. W rundzie jesiennej nasz zesp贸艂 zremisowa艂 na boisku rywala 1:1. Trener Jakub Sapi艅ski mia艂 praktycznie wszystkich zawodnik贸w do dyspozycji. Nie wspominam ju偶 o zawodnikach, kt贸rzy s膮 w naszym klubie ale nikt ich dawno na treningach i meczach nie widzia艂.

Od pocz膮tku spotkania wida膰 by艂o, i偶 b臋dzie to mecz walki. Obie jedenastki by艂y ustawione ofensywnie i walka odbywa艂a si臋 g艂贸wnie w 艣rodkowej cz臋艣ci boiska. Nasza dru偶yna by艂a cz臋艣ciej przy pi艂ce ale zawodnicy Ga艂k贸wka bardzo umiej臋tnie utrudniali nam rozgrywanie pi艂ki. To co nie udawa艂o si臋 nam uda艂o si臋 ku zaskoczeniu wszystkich dru偶ynie Ga艂k贸wka. W 24 minucie dru偶yna LKS-u szybko wyprowadzi艂a pi艂k臋 spod w艂asnego pola karnego. Akcja posz艂a lew膮 stron膮 i po kilku podaniach w naszym polu karnym znalaz艂 si臋 zawodnik go艣ci Lechman. Pierw sprytn膮 kiwk膮 oszuka艂 Bierniego a nast臋pnie nie da艂 najmniejszych szans Pawce. Taki obr贸t rzeczy poddenerwowa艂 naszych pi艂karzy, kt贸rzy przy艣pieszyli gr臋 i d膮偶yli do wyr贸wnania. Sta艂o si臋 to w 30 minucie za spraw膮 Krzy艣ka Pawlaka. Krzysiek dosta艂 pi艂k臋, obr贸ci艂 si臋 gubi膮c obro艅c臋 a nast臋pnie oszuka艂 bramkarza i wpakowa艂 pi艂k臋 do siatki. Ju偶 dwie minuty p贸藕niej mogli艣my prowadzi膰. Doskona艂a akcja naszych. Podanie Kury do Jarka Bergiela, Jaro strzela 鈥 bramkarz broni lecz wypuszcza pi艂k臋, przejmuje j膮 Grzesiek Kope膰, kt贸ry zagrywa do nadbiegaj膮cego Rzepy a ten strzela tu偶 nad poprzeczk膮. W 43 minucie szcz臋艣cie sprzyja go艣ciom. Po sk艂adnej akcji Jarka Bergiela i Krzy艣ka Pawlaka ten ostatni strzela w s艂upek. Pierwsza cz臋艣膰 spotkania ko艅czy si臋 remisem 1:1.

Na drug膮 cz臋艣膰 spotkania wychodzimy z jedn膮 zmian膮. W miejsce Grze艣ka Kopcia, kt贸ry zmarnowa艂 w pierwszej cz臋艣ci spotkania kilka sytuacji wchodzi Kacper Ambrozik. Gra w tej cz臋艣ci spotkania nie uleg艂a zmianie. Walka toczy艂a si臋 w 艣rodkowej cz臋艣ci boiska z nielicznymi sytuacjami obu zespo艂贸w pod polem karnym przeciwnika. Zaden zesp贸艂 nie by艂 w stanie wypracowa膰 sobie stu procentowej sytuacji. My cz臋艣ciej atakowali艣my ale Ga艂k贸wek bardzo dobrze si臋 broni艂. I tak wygl膮da艂a druga cz臋艣膰 spotkania. Gdy Ga艂k贸wek czeka艂 na ostatni gwizdek s臋dziego a kibice powoli opuszczali trybuny w doliczonym ju偶 czasie gry nasz zesp贸艂 zachowa艂 zimn膮 krew i rozstrzygn膮艂 spotkanie na swoj膮 korzy艣c. Do艣rodkowanie z rzutu ro偶nego, zamieszanie w polu karnym i wykorzystanie tego przez Micha艂a Biernackiego, kt贸ry pakuje pi艂k臋 do bramki. Wrzawa na trybunach a s臋dzia ko艅czy to spotkanie. Tak wi臋c na jaki艣 czas 鈥 las jest nasz.

W nast臋pn膮 niedziel臋 05.05.2019 r. nasz zesp贸艂 wyje偶d偶a na mecz do Rosanowa gdzie zmierzy si臋 z dru偶yn膮 Czarnych Smardzew. Spotkanie rozpoczyna si臋 o godz. 16.00. Zapraszamy wszystkich kibic贸w na wyjazd na ten mecz.

Z ostatniej chwili: dru偶yna Czarnych poprosi艂a o zmian臋 terminu meczu. Prosz臋 zagl膮da膰 na nasz膮 stron臋. B臋dziemy informowa膰 Was na bie偶膮co.

LZS Justyn贸w 鈥 LKS Ga艂k贸wek 2:1 (1:1)

Bramki dla LZS: Pawlak, Biernacki

Sk艂ad LZS Justyn贸w: Worotnicki 6 鈥 Szumicki 6, Kurzawski 6, Pankiewicz 5 (64' Milczarek 5), Dzi臋gielewski 6, Kope膰 4(46' Ambrozik 6), Biernacki 6, Zakrzewski 7 (75' Musia艂 5), Bergiel 6, Rzepecki 5 (70' Ni偶nikowski 4), K.Pawlak 6

Trener: Jakub Sapi艅ski