1%

Przyczy艅 si臋 do rozwoju sportu za tak nie wiele - wystarczy wype艂ni膰 kilka rubryk przeka偶 1% nale偶nego podatku na rzecz LZS Justyn贸w

Na to pytanie ostatnio pr贸buj膮 odpowiedzie膰 sobie trenerzy, pi艂karze i kibice klubu LZS Justyn贸w. Po trzech pierwszych kolejkach gdzie nasza dru偶yna pokaza艂a doskona艂y futbol, w kt贸rym zachwyca艂a rozmachem, pomys艂owo艣ci膮 i skuteczno艣ci膮 przyszed艂 przegrany mecz z Koluszkami. Po tym spotkaniu nagle w tryby dobrze naoliwionej maszyny wpad艂 jaki艣 kamyczek i ca艂y czas zgrzyta w mechanizmie trenera Sapi艅skiego. Mecze z Kalonk膮 i LKS Ga艂k贸wek co prawda da艂y naszej dru偶ynie wygrane i 6 punkt贸w ale styl i gra pozostawia艂y wiele do 偶yczenia. Oba spotkania grali艣my z zespo艂ami z do艂u tabeli, kt贸re na wiosn臋 2019 roku nie zdoby艂y na boisku nawet punktu. A o ma艂y w艂os nasza dru偶yna nie podarowa艂a 鈥瀘czek鈥 rywalom. Na ca艂e szcz臋艣cie opatrzno艣膰 czuwa艂a nad ch艂opcami z Justynowa i gole Grzesia Kopcia w Kalonce i Micha艂a Biernackiego z Ga艂k贸wkiem w doliczonych minutach uchroni艂y przed kompromitacj膮. Bo tak chyba trzeba nazwa膰 to co by艂oby gdyby te bramki nie pad艂y. Faktycznie po Koluszkach morale dru偶yny polecia艂o w d贸艂. Szczeg贸lnie bola艂o to jak tracili艣my w tym spotkaniu gole. Trzeba jednak patrze膰 do przodu. Na tym meczu sezon si臋 nie sko艅czy艂. Do rozegrania pozosta艂o jeszcze kilka mecz贸w, a w艣r贸d nich te kt贸re mog膮 da膰 鈥瀔opa鈥 na przysz艂o艣膰 i odbudowa膰 wiar臋 w pokonanie rywali, z kt贸rymi ostatni nie mieli艣my szcz臋艣cia wygra膰 jak B艂臋kitni Dmosin czy LKS R贸偶yca. Ale zanim zmierzymy si臋 z 鈥瀟uzami鈥 艂贸dzkiej Serie A czeka nas dwumecz w odst臋pie zaledwie 4 dni. Po d艂u偶szej przerwie zobaczymy naszych ch艂opc贸w w niedziel臋 o 16:00. W tym dniu podejmowa膰 b臋dziemy ekip臋 Milanu, kt贸ry nale偶y do typowych zespo艂贸w 艣rodka pola. Na pocz膮tku sezonu ch艂opcy trenera Wilkowieckiego spisywali si臋 bez zarzut贸w i m贸wi艂o si臋, 偶e mog膮 zosta膰 rewelacj膮 ligi. Po paru udanych meczach przyszed艂 kryzys i Milan zakotwiczy艂 w po艂owie stawki. Wiosna w wykonaniu rywala nie jest ju偶 tak udana jak jesie艅. Co prawda Milan pewnie pokonuje s艂absze zespo艂y ale punkty z rywalami z g贸rnej po艂owy uciekaj膮. W tym miejscu nale偶y wspomnie膰 jesienne spotkanie Milanu z Justynowem, kt贸re by艂o w wykonaniu zawodnik贸w trenera Sapi艅skiego popisowe. My艣l臋, 偶e na Potokowej justynowiacy rozegrali najlepszy mecz rundy jesiennej, a by艂o to po dw贸ch s艂abych zawodach i remisach z Ga艂k贸wkiem i Czarnymi 鈥 mo偶e poprosimy o powt贸rk臋? Czemu nie. Po emocjach niedzielnych zapraszamy kibic贸w na nasz obiekt w 艣rod臋 na godzin臋 18:15. Tak, tak to nie pomy艂ka. W tym dniu rozegrany zostanie zaleg艂y mecz z Czarnymi Smardzew. Na mocy porozumienia obu klub贸w spotkanie to zagramy przed w艂asn膮 publiczno艣ci膮 (gospodarzem meczu b臋d膮 Czarni Smardzew). Tak wi臋c po d艂u偶szej przerwie czekaj膮 nas podw贸jne emocje, a po nich zn贸w przerwa z uwagi na odwo艂any mecz z WNS 艁贸d藕.

Kibic贸w serdecznie zapraszamy na oba mecze.