1%

Przyczy艅 si臋 do rozwoju sportu za tak nie wiele - wystarczy wype艂ni膰 kilka rubryk przeka偶 1% nale偶nego podatku na rzecz LZS Justyn贸w

W 艣rod臋 15 maja 2019 roku pi艂karze LZS Justyn贸w rozeglali zaleg艂e spotkanie z dru偶yn膮 Czarnych Smardzew. Cho膰 to dru偶yna Czarnych by艂a gospodarzem tego spotkania to mecz odby艂 si臋 na boisku LZS-u. By艂y to ustalenie pomi臋dzy obiema dru偶ynami.

Trener Jakub Sapi艅ski od pocz膮tku spotkania wystawi艂 do sk艂adu trzech m艂odych naszych zawodnik贸w tj. Damiana Lewosi艅skiego, Kacpra Ambrozika i Daniela Zakrzewskiego. Na 艂awce usiedli m.in. Grzesiek Kope膰, Pawe艂 Worotnicki czy re偶 Kacper Szumicki. Od pierwszych minut wida膰 by艂o, 偶e nasza dru偶yna chce to spotkanie rozstrzygn膮膰 na swoj膮 korzy艣膰. To my byli艣my cz臋艣ciej przy pi艂ce i konstruowali艣my sk艂adne akcje. W 9 minucie Ambro wywalczy艂 pi艂k臋 a nast臋pnie odda艂 strza艂 na bramk臋 rywala. Pi艂ka o centymetry min臋艂a s艂upek bramki. W 13 minucie ponownie da艂 o sobie zna膰 Kacper Ambrozik. Jego szar偶a zosta艂a zako艅czona faulem zawodnika Czarnych w polu karnym i s臋dzia podyktowa艂 rzut karny. Egzekutorem karnego by艂 Bartosz Kurzawski, kt贸ry nie da艂 szans na skuteczn膮 obron臋 bramkarzowi Smardzewa. W 21 minucie dw贸jkowa akcja Jaromila Bergiela i Przemka Bartosika. Jaro pomkn膮艂 z pi艂k膮 praw膮 stron膮 boiska i doskonale zagra艂 do stoj膮cego przed polem karnym Przemka. Przemo mocno hukn膮艂 ale jego strza艂 min膮艂 艣wiat艂o bramki. W 26 minucie z daleka strzela Mateusz Dzi臋gielewski. Tu r贸wnie偶 pi艂ka mija bramk臋 rywala. W 36 minucie strzela Krzysiek Pawlak po podaniu Jaro Bergiela. Jego strza艂 mija bramk臋 rywala.W 40 minucie pierwszy strza艂 dru偶yny Czarnych, kt贸ry nie zagrozi艂naszej bramce. W 42 minucie kapitalne zachowanie Dimka w bramce, kt贸ry broni strza艂 zawodnika Czarnych z bliskiej odleg艂o艣ci. Pierwsza cz臋艣膰 spotkania ko艅czy si臋 jednobramkowym prowadzeniem naszej dru偶yny.

Na drug膮 cz臋艣膰 spotkania wychodzimy bez zmian. W 51 sk艂adna akcja naszych. Jaro Bergiel zagrywa do Dzi臋ga, Dzi臋gu strzela 鈥 s艂upek, dobitka Przemka obok bramki. W 70 minucie akcja, kt贸rej nie powstydzi艂by si臋 zesp贸艂 ekstraklasowy. Wyprowadzenie pi艂ki z w艂asnego pola karnego, kilkana艣cie dok艂adnych poda艅, zagranie na skrzyd艂o do Konrada Musia艂a, do艣rodkowanie do Grze艣ka Kopcia, kt贸ry nie da艂 najmniejszych szans bramkarzowi Czarnych. W 80 minucie dosz艂o do zderzenia w naszym polu karnym Dimka oraz zawodnika Czarnych. Zawodnicy zderzyli si臋 g艂owami. Zdarzenie by艂o na tyle powa偶ne, 偶e zosta艂y do nich wezwane karetki pogotowia. Obaj zawodnicy po zbadaniu zostali przewiezieni do szpitala. W 85 minucie ponownie da艂 o sobie zna膰 Grzesiu Kope膰. Dosta艂 on podanie od Krzy艣ka Pawlaka i podci臋ciem nad bramkarzem rywala podwy偶szy艂 wynik na 3:0. W 86 minucie przyda偶y艂 si臋 b艂膮d naszej dru偶ynie. Sk艂adna akcja Czarnych i przelobowanie Pawki ustali艂o wynik spotkania.

W nast臋pnej kolejce nasza dru偶yna nie rozgrywa spotkania z uwagi na wycofanie si臋 dru偶yny WNS z rozgrywek. Kolejny mecz rozegramy przed w艂asn膮 publiczno艣ci膮 w sobot臋 25.05.2019 r. o godz. 17.00. Zapraszamy wszystkich kibic贸w na ten mecz.

Czarni Smardzew 鈥 LZS Justyn贸w 1:3 (0:1)

Bramki dla LZS: Kope膰 2, Kurzawski

Sk艂ad LZS Justyn贸w: Lewosi艅ski 8(83'Worotnicki 2) 鈥 Kurzawski 8, Biernacki 7, Dzi臋gielewski 7, Ambrozik 9(63' Szumicki 6), Milczarek 8, Zakrzewski 7 (63' Musia艂 6), Bergiel 8, Rzepecki 7, Bartosik 7(53' Kope膰 9), K.Pawlak 7

Trener: Jakub Sapi艅ski