1%

Przyczy艅 si臋 do rozwoju sportu za tak nie wiele - wystarczy wype艂ni膰 kilka rubryk przeka偶 1% nale偶nego podatku na rzecz LZS Justyn贸w

W sobot臋 25 maja 2019 roku pi艂karze LZS Justyn贸w podejmowali na w艂asnym stadionie dru偶yn臋 B艂臋kitnych Dmosin. W rundzie jesiennej nasz zesp贸艂 przegra艂 na boisku rywala 2:1. K艂opoty naszej dru偶yny zacz臋艂y si臋 ju偶 przed spotkaniem. Z r贸偶nych powod贸w w meczu nie mog艂o uczestniczy膰 8 zawodnik贸w z czego 4-5 z podstawowego sk艂adu.

To os艂abienie, przy takiej dru偶ynie jak B艂臋kitni, widoczne by艂o od pierwszych minut spotkania. Dru偶yna Dmosina narzuci艂a sw贸j styl gry i stwarza艂a sobie od pocz膮tku meczu sytuacje bramkowe. W 7 minucie od utraty bramki ratuje nas Rafa艂 Pankiewicz, kt贸ry w ostatniej chwili wybi艂 pi艂k臋. W nastepnej akcji Dmosina dru偶yn臋 ratuje Kacper Szumicki. W 11 minucie przypomnia艂 o sobie Kacper Ambrozik ale jego strza艂 z naro偶nika pola karnego mija bramk臋 rywala. W 17 minucie kolejne szarpni臋cie Ambra. Tym razem jego strza艂 broni bramkarz Dmosina. W 28 minucie go艣cie zadaj膮 pierwszy cios. Prostopad艂e zagranie, doj艣cie zawodnika do sytuacji sam na sam z Pawk膮 i nasz bramkarz wyjmuje pi艂k臋 z siatki. Starta gola obudzi艂a troch臋 naszych ch艂opc贸w ale nie byli oni w stanie stworzy膰 sytuacji zagra偶aj膮cej bramce rywala. Pod koniec pierwszej cz臋艣ci spotkania b艂ysn膮艂 jeszcze Ambro w solowej akcji. Jego strza艂 na rzut ro偶ny wybija bramkarz B艂臋kitnych. Pierwsza cz臋艣膰 spotkania ko艅czy si臋 jednobramkowym prowadzeniem rywala.

Druga cz臋艣膰 spotkania zacz臋艂a si臋 podobnie jak pierwsza, czyli widoczn膮 przewag膮 rywala. Na efekty nie trzeba by艂o d艂ugo czeka膰. W 50 minucie po stracie pi艂ki w w艂asnym polu karnym zawodnik go艣ci zagrywa wzd艂u偶 bramki. Pi艂k臋 pr贸bowa艂 wybi膰 Panek ale zrobi艂 to tak niefortunnie, 偶e umie艣ci艂 pi艂k臋 we w艂asnej siatce. W tej sytuacji nie mo偶na wini膰 Panka, gdy偶 gdyby nie jego pr贸ba wybicia pi艂ki to pi艂k臋 w siatce umi艣ci艂 by zawodnik go艣ci. Po utracie drugiej bramki nasza dru偶yna zagra艂a 10 minut pi艂ki na swoim dobrym poziomie. W 51 minucie tr贸jkowa akcja K.Milczarka, Bierniego i Przemka Bartosika zako艅czona strza艂em tego ostatniego i zdobyciem bramki. Niestety s臋dzia w tej akcji dopatrzy艂 si臋 spalonego i nie uzna艂 bramki. W 62 minucie druga sk艂adna akcja naszych zako艅czona minimalnie niecelnym strza艂em Ambra. W ko艅c贸wce spotkania oddali艣my ca艂kowicie boisko rywalowi. W 89 minucie rywal strzela trzeci膮 bramk臋. Po strzale zawodnika go艣ci pi艂ka trafia w poprzeczk臋 a do dobitki najszybszy jest zawodnik Dmosina, kt贸ry podwy偶szy艂 wynik spotkania. W tej sytuacji nasi ch艂opcy stali jak wryci w muraw臋. W doliczonym ju偶 czasie gry rywal zadaje kolejny cios. Przy tragicznej postawie naszej dru偶yny zawodnik go艣ci ustala wynik spotkania na 0:4. Go艣cie mogli wygra膰 wy偶ej ale z dobrej strony w bramce pokaza艂 si臋 Pawka, kt贸ry w ko艅c贸wce spotkania dwukrotnie wybroni艂 sytuacje Dmosina.

W nast臋pn膮 sobot臋 01.06.2019 r. nasz zesp贸艂 wyje偶d偶a na mecz z LKS R贸偶yca. Z uwagi na odbywaj膮cy si臋 w tym terminie festyn w R贸偶ycy spotkanie odb臋dzie si臋 na boisku CHKS w 艁odzi przy ul. Kosynier贸w Gdy艅skich o godz. 18.00. Zapraszamy wszystkich kibic贸w na wyjazd na ten mecz.

LZS Justyn贸w 鈥 B艂臋kitni Dmosin 0:4 (0:1)

Sk艂ad LZS Justyn贸w: Worotnicki 5 鈥 Szumicki 3, Kurzawski 3, Pankiewicz 4 (Kurnatowski 2), K.Milczarek 4 (Polakowski 1), Dzi臋gielewski 3, Ambrozik 6, Biernacki 4, M.Milczarek 5, Sapi艅ski 3, Bartosik 3

Trener: Jakub Sapi艅ski