1%

Przyczy艅 si臋 do rozwoju sportu za tak nie wiele - wystarczy wype艂ni膰 kilka rubryk przeka偶 1% nale偶nego podatku na rzecz LZS Justyn贸w

W sobot臋 24 sierpnia 2019 roku pi艂karze LZS Justyn贸w rozpocz臋li sezon 2019/2020. Przeciwnikiem dru偶yny trenera Sapi艅skiego by艂 dobrze nam znany zesp贸艂 W艂贸kniarza Zgierz. Dla przypomnienia w poprzednim sezonie nasz zesp贸艂 na stadionie rywala zremisowa艂 3:3 natomiast na w艂asnym obiekcie pokonali艣my dru偶yn臋 ze Zgierza 3:2. Trener Jakub Sapi艅ski ju偶 od pierwszego meczu nie m贸g艂 skorzysta膰 z us艂ug wszystkich zawodnik贸w, a lista nieobecnych nie jest ma艂a tj. Patryk Ki艅ski, Micha艂 Biernacki, Adrian Rzepecki, Wojtek Ni偶nikowski, Daniel Zakrzewski, Mateusz Dzi臋gielewski, Grzesiek Kope膰, Sylwek Kurnatowski. W dru偶ynie pojawili si臋 natomiast nowi zawodnicy: Tomek Wachowiec, Bartek Skwarka i Kamil Gumel. Do dru偶yny tak jak pisali艣my wcze艣niej do艂膮czyli najzdolniejsi wychowankowie klubu. W szerokiej kadrze znale藕li si臋: Kamil S贸jka, Dawid Supera, Bartek Pabisiak i Darek Micha艂us. Spotkanie to zosta艂o rozegrane na pi臋knym obiekcie w miejscowo艣ci Byczyna ko艂o Podd臋bic.

Mecz rozpocz膮艂 si臋 od wzajemnego badania rywala. Gra toczy艂a si臋 w wi臋kszo艣ci w 艣rodkowej cz臋艣ci boiska. Z biegiem czasu delikatn膮 przewag臋 osi膮gn臋li zawodnicy rywala lecz nasza dru偶yna umiej臋tnie si臋 ustawia艂a i dobrze broni艂a. Rywal nie by艂 w stanie skonstruowa膰 akcji, kt贸ra realnie zagra偶a艂a by naszej bramce. W ko艅c贸wce pierwszej po艂owy to nasza dru偶yna stworzy艂a sobie sytuacje, kt贸re powinny by膰 zamienione na gole. W pierwszej sytuacji w 38鈥 doskona艂e zagranie w pole karne Kury do Gumela. Guma przyj膮艂 pi艂k臋, prze艂o偶y艂 j膮 sobie na drug膮 nog臋 odda艂 strza艂, kt贸ry jednak broni nogami bramkarz Zgierza. Dwie minuty p贸藕niej to Ambro m贸g艂 si臋 wpisa膰 na list臋 strzelc贸w. Zosta艂 on doskonale obs艂u偶ony w polu karnym lecz 藕le si臋 zabra艂 z pi艂k膮 co spowodowa艂o, 偶e bramkarz rywala zd膮偶y艂 mu si臋 rzuci膰 pod nogi. Gdyby u艣miechn臋艂o si臋 do nas troch臋 szcz臋艣cia a zawodnicy zachowali by wi臋cej zimnej krwi mogli艣my prowadzi膰 do przerwy a tak pierwsza po艂owa zako艅czy艂a si臋 bezbramkowym remisem. Nale偶y r贸wnie偶 nadmieni膰, i偶 w pierwszej po艂owie z gry wypad艂 nam Krzysiek Pawlak, kt贸remu odnowi艂a si臋 kontuzja kolana. Krzysiek mamy nadziej臋, 偶e to nic powa偶nego i szybko wr贸cisz wspom贸c dru偶yn臋. 呕yczymy du偶o zdrowia. W drugiej po艂owie obraz gry si臋 nie zmieni艂. Gra toczy艂a si臋 w 艣rodkowej cz臋艣ci boiska z nielicznymi akcjami obydwu dru偶yn. Pierwsz膮 gro藕n膮 akcj臋 w tej cz臋艣ci spotkania stworzy艂 nasz zesp贸艂. Strza艂 Kury zza pola karnego efektown膮 parad膮 broni bramkarz rywala. Minut臋 p贸藕niej to my mamy szcz臋艣cie. Gro藕na akcja Zgierza ko艅czy si臋 minimalnie niecelnym strza艂em. W 68 minucie tracimy bramk臋. Do艣rodkowanie w nasze pole karne, wybijamy pi艂k臋 zbyt kr贸tka a ta trafia na nog臋 stoj膮cego przed polem karnym zawodnika Zgierz. Ten nie zastanawiaj膮c si臋 hukn膮艂 jak z armaty i Pawka by艂 bez szans. Nasi ch艂opcy rzucili si臋 do odrabiania strat lecz nie potrafili znale藕膰 sposobu na dobrze graj膮c膮 dru偶yn臋 rywala. Rywal cofn膮艂 si臋 do obrony i kontratakowa艂 ale na posterunku by艂 Pawka, kt贸ry wybroni艂 kilka sytuacji. Wynik spotkania nie uleg艂 ju偶 zmianie. Pierwszy mecz w nowym sezonie ko艅czymy wi臋c minimaln膮 pora偶k膮.

W nast臋pn膮 niedziel臋 1.09.2019 r. o godz. 17.00 nasza dru偶yna wyje偶d偶a na mecz do Dmosina. Serdecznie zapraszamy kibic贸w na ten wyjazd.

W艂贸kniarz Zgierz - LZS Justyn贸w 1:0 (0:0)

Sk艂ad LZS Justyn贸w: Worotnicki 7 鈥 Szumicki 6, Pankiewicz 6, S贸jka 7, Wachowiec 5, Milczarek 6, Gumel 3(55鈥 Bartosik 2), Sapi艅ski 6, Ambrozik 5(66鈥 Micha艂us 4), Kurzawski 6,  K.Pawlak 3 (35鈥 Skwarka 5)

Trener: Jakub Sapi艅ski

Widz贸w: 10 (w tym 2 z Justynowa)