1%

Przyczy艅 si臋 do rozwoju sportu za tak nie wiele - wystarczy wype艂ni膰 kilka rubryk przeka偶 1% nale偶nego podatku na rzecz LZS Justyn贸w

W czwartej kolejce spotka艅 pi艂karskiej A klasy seniorzy LZS Justyn贸w udali si臋 do 艁odzi gdzie rozegrali mecz z dru偶yn膮 Kolejarza 艁贸d藕. Trzeba przyzna膰, 偶e s艂owo 鈥瀝ozegrali鈥 jest troch臋 na wyrost. Mecz z rywalem z Parku na Zdrowiu zupe艂nie naszym ch艂opcom nie wyszed艂. Pora偶ka 0:4 w pe艂ni odzwierciedla sytuacj臋 kt贸r膮 ogl膮dali艣my na boisku od 10 do 90 minuty. Mi艂e z艂ego pocz膮tki i fajna gra ze strony LZS-u to pierwsze 600 sekund, w kt贸rych zdominowali艣my rywala i stworzyli艣my sobie trzy doskona艂e sytuacje do strzelenia bramki. Niestety Kacper Ambrozik oraz Grzegorz Kope膰 zachowali si臋 jak m艂odzicy robi膮c z bramkarza gospodarzy bohatera cho膰 wystarczy艂o tylko celnie kopn膮膰 do bramki. Patryk Ki艅ski z kolei po pi臋knej indywidualnej akcji i wymanewrowaniu defensywy Kolejarza minimalnie przestrzeli艂 z 16 metra. Niestety by艂y to jedyne okazje Justynowa w tym meczu. Dalsze 80 minut niepodzielnie na murawie panowa艂 Kolejarz. Pi艂karze trenera Macieja Szpaka byli agresywniejsi, wykazywali si臋 pomys艂owo艣ci膮 i nie pope艂niali tak prostych b艂臋d贸w jakie przydarzy艂y si臋 graczom z Justynowa. Ka偶da z bramek strzelonych przez pi艂karzy z 艁odzi obci膮偶a indywidualnie graczy LZU-u. Niestety stracili艣my gole po b艂臋dach elementarnych. Brak krycia, bezmy艣lny faul w ostatniej minucie przed przerw膮 w rogu pola karnego czy brak zrozumienia i asekuracji w defensywie. Na dodatek w drugiej po艂owie zamiast skupi膰 si臋 na grze nasi gracze k艂贸cili si臋 ze sob膮 i za wszelk膮 cen臋 postanowili wygra膰 konkurs kto pierwszy wyleci z boiska po czerwonej kartce. Na szcz臋艣cie nikomu ta sztuka si臋 nie uda艂a bo na wysoko艣ci zadania stan膮艂 s臋dzia, kt贸ry musia艂 temperowa膰 entuzjazm naszych graczy w polowaniu na nogi rywala. Ufff. Ca艂e szcz臋艣cie, 偶e ca艂a masa nieszcz臋艣cia zosta艂a zrzucona na ten w艂a艣nie jeden mecz. Nie ma mo偶liwo艣ci by zagra膰 jeszcze raz tak z艂e zawody. Na ma艂e usprawiedliwienie naszej dru偶yny trzeba wspomnie膰 fakt, 偶e na chwil臋 obecn膮 sytuacja w dru偶ynie wygl膮da jak na Szpitalnym Oddziale Ortopedii. Cho膰 pech jednych powinien by膰 szans膮 dla innych. Wida膰 niekt贸rzy nie potrafi膮 si臋gn膮膰 po z艂oty los na loterii i walczy膰 o swoje. Na szcz臋艣cie do zdrowia i trening贸w wracaj膮 gracze, kt贸rzy powinni by膰 gotowi na kolejny mecz. Zobaczymy. Nie pozosta艂 nam nic innego jak pokaza膰 si臋 kibicom z innej 鈥 lepszej strony. Gorzej przecie偶 by膰 nie mo偶e.

Kolejarz 艁贸d藕 鈥 LZS Justn贸w 4:0 (2:0).

LZS Justyn贸w: Worotnicki 3 鈥 Kurnatowski 2 (65' Micha艂us 2), S贸jka 3, Wachowiec 3, Skwarka 1 (46' Pankiewicz 3), Kope膰 2, Szumicki 2, Supera 2 (46' Sapi艅ski 2), Ambrozik 3, Kurzawski 2, Ki艅ski 3 (72' Bartosik 1).