Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
1%
KRS 0000230841

          PrzyczyĹ siÄ do rozwoju sportu za tak nie wiele - wystarczy wypeĹniÄ kilka rubryk przekaĹź 1% naleĹźnego podatku na rzecz LZS JustynĂłw 

W szóstej kolejce spotkań łódzkiej „Serie A” piłkarska drużyna LZS Justynów wybierze się na mecz do Kalonki. Gdyby mecz ten miał zostać rozegrany w Justynowie gdzie murawa do gry jest równa jak perski dywan i można rozciągnąć rywala o wynik byłbym spokojny. Dwa ostatnie mecze LZS-u z Kalonką u nas kończyły się pogromem po 11:0. Niestety gramy u rywala. Nasi piłkarze nie ukrywają, że niezbyt lubią grać na wąskim i krótkim boisku naszego najbliższego przeciwnika. Znacznie lepiej czują się gdy mogą rozwinąć skrzydła i pograć dłużej piłką. W Kalonce to nie będzie możliwe. Z powodu rozmiarów placu do gry decyzje trzeba podejmować błyskawicznie gdyż za każdym razem rywal jest już na plecach, a często jedynym sposobem na przedostanie się na przedpole rywala są długie piłki z obrony wprost do ataku. Tak grać nie lubimy i takiego futbolu nie preferujemy, a grać trzeba. I trzeba tam wygrać bo inny wynik będzie odbierany przez kibiców jako duży zawód. A Kalonka u siebie czuje się bardzo dobrze. Szczególnie jak mecz układa się dla nich dobrze. Rywal może się skupić na obronie i sprawnie kontratakować. Przekonaliśmy się dobrze o tej taktyce na wiosną gdy w ostatniej chwili udało się nam strzeli gola, który dał nam minimalną wygraną 3:2. Ten mecz był dla naszych chłopców męczarnią. Męczyli się piłkarze, męczyli się też kibice. A wystarczyło tylko w pierwszych minutach meczu strzelić dwa, trzy gole i byłoby po meczu. Niestety stuprocentowe okazje trzeba wykorzystywać, a wtedy gra się o wiele łatwiej. Z tym elementem nasza drużyna w pierwszych meczach ma mały problem. W każdym rozegranym meczu powinniśmy strzelić kilka goli, które na pewno dałyby nam więcej punktów. Trzeba wierzyć, że mecz na Kalonce odwróci tą złą passę. Widać brak kontuzjowanych napastników Krzysia Pawlaka i Jarka Bergiela. Trener Sapiński liczy, że skuteczność pokażą Grzesiu Kopeć i Patryk Kiński. Z Gałkówkiem to wychodziło, ale w meczu z Kolejarzem już niestety nie. A może w Kalonce trener zaskoczy nas ustawieniem nowymi napastnikami. Bartek Kurzawski, który do przedniej formacji został przesunięty z obrony bardziej ma pomagać kolegom w umiejętnym dogrywaniu piłki, choć z Gałkówkiem sam dwukrotnie strzelił gola. Spore zadanie stoi też przed skrzydłowymi. Muszą oni być cały czas aktywni, w ruchu, bez przerwy absorbować obronę gospodarzy. Kalonkę trzeba szybko napocząć bo z każdą minutą będzie coraz więcej nerwów, a to tylko woda na młyn naszych rywali. Cały czas skoncentrowani musząbyć też nasi defensorzy by nie dopuścić graczy rywala na nasze przedpole, gdyż jak tylko znajdą się w okolicy pola karnego to potrafią stworzyć „coś z niczego”. Przeciwnik w dotychczasowych meczach zdobył tylko 3 punkty wygrywając mecz w drugiej kolejce ze Sport Perfect 5:0. W pozostałych spotkaniach schodził z boiska pokonany. Oby ta tendencja utrzymała się w najbliższą sobotę.

Mecz z LKS Kalonka w sobotę o godzinie 16:00. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy na to spotkanie.

Poprzedni Mecz

     
LZS Justynów - Polonia Andrzejów
1 : 1

Następne mecze piłkarzy

ŁÓDZKA A KLASA gr. II

  28.03.2020 r.

     
LZS Justynów - Włókniarz Zgierz

Łódzka Klasa A Grupa II

Lp.  Klub Mecze Punkty
 1  Różyca
 12  34
 2  Włókniarz Zgierz
 12  30
 3  Kolejarz Łódź
 12  27
 4  MKP Boruta II Zgierz
 12  25
 5  LZS Justynów
 12  20
 6  Struga Dobieszków  12  19
 7  Błękitni Dmosin
 12  15
 8  Polonia Andrzejów  12  13
 9  Kalonka
 12  12
 10  Milan Club Polonia
 12  10
 11  Czarni Smardzew
 12  8
 12  Sport Perfect  12  6
 13  LKS Gałkówek
 12  4
 14  Zamek Skotniki wycofany
 -  -

Sponsorzy

Sponsor główny:

Urząd Gminy w Andrespolu

 

Sponsorzy i partnerzy:

 

logoR

 

 

 

 

 

 

 

 

 

logoR