1%

Przyczy艅 si臋 do rozwoju sportu za tak nie wiele - wystarczy wype艂ni膰 kilka rubryk przeka偶 1% nale偶nego podatku na rzecz LZS Justyn贸w

W sobot臋 5 pa藕dziernika 2019 roku pi艂karze LZS Justyn贸w rozegrali dopiero drugi mecz przed w艂asn膮 publiczno艣ci膮. Rywalem by艂a dru偶yna Czarnych Smardzew. W poprzednim sezonie w meczach z Czarnymi zdobyli艣my 4 punkty. By艂y to mecze wyr贸wnane i aby zdoby膰 punkty trzeba je by艂o po prostu zaciekle wywalczy膰. Dru偶yna Czarnych to zgrany kolektyw prowadzony przez jednego z lepszych trener贸w w tej klasie rozgrywkowej. Zapowiada艂 si臋 niezwykle ci臋偶ki mecz.

W zawody lepiej weszli nasi ch艂opcy, kt贸rzy zaatakowali od pierwszych minut. Ju偶 pierwsza akcja mog艂a zako艅czy膰 si臋 naszym prowadzeniem. W 2 minucie z bardzo dobrej strony pokaza艂 si臋 Kamil S贸jka, kt贸ry gra艂 w tym spotkani na nowej pozycji w 艣rodku pola. Kamil wywalczy艂 pi艂k臋 i doskonale zagra艂 do graj膮cego na szpicy Adriana Rzepeckiego. Niestety Rzepa za bradzo wypu艣ci艂 sobie pi艂k臋 i obro艅cy go艣ci mieli czas na reakcj臋. W kolejnej akcji ponownie z dobrej strony pokaza艂 si臋 Kamil S贸jka. S贸ja wywalczy艂 pi艂k臋 w naro偶niku pola karnego go艣ci, ruszy艂 na bramk臋 i by艂 w niesportowy spos贸b faulowany. S臋dziuj膮cy to spotkanie nie mia艂 innego wyj艣cia jak wskaza膰 na 11 metr. Do rzutu karnego podszed艂 Bartek Kurzawski, kt贸ry technicznym strza艂em pokona艂 bramakarza Czarnych. Po zdobyciu bramki gra si臋 wyr贸wna艂a. Akcje w wi臋kszo艣cirozgrywane by艂y w 艣rodkowej cz臋艣ci boiska, a 偶adna z dru偶yn nie stworzy艂a sobie dogodnej sytuacji bramkowej. Godnym odnotowania w tej cz臋艣ci spotkania by艂a akcja naszej dru偶yny w 27 minucie kiedy to na bramk臋 go艣ci strzela艂 Kiniu a m贸g艂 podawa膰 do stoj膮cego na lepszej pozycji Kury. Pierwsz膮 cz臋艣膰 spotkania wygrywamy jedn膮 bramk膮. Druga cz臋艣膰 spotkania rozpocz臋艂a si臋 tak jak pierwsza czyli od naszej przewagi. W 59 minucie o ogromnym szcz臋艣ciu mog膮 m贸wi膰 go艣cie. Po dobrejakcji naszych i podaniu Ambra do Kury ten odda艂 strza艂, kt贸ry wybroni艂 bramkarz Czarnych. W tym meczu niestety przyda偶y艂 nam si臋 r贸wnie偶 b艂膮d, kt贸ry kosztowa艂 nas najwy偶sz膮 cen臋. W 68 minucie po zagraniu z rzutu ro偶nego nasi obro艅cy nie upilnowali zawodnika go艣ci, kt贸ry pokona艂 Pawk臋. Pi臋膰 minut p贸藕niej, go艣cie mogli obj膮膰 prowadzenie. W tej sytuacji jednak na wysoko艣ci zadania stan膮艂 Pawka. Po chwilowym przestoju nasza dru偶yna ponownie ruszy艂a do ataku. W 77 minucie celny strza艂 odda艂 Kura jednak pi艂k臋 zmierzaj膮c膮 do siatki z linii bramkowej wybi艂 obro艅ca Czarnych. W nast臋pnej akcji dru偶yna Czarnych nie mia艂a ju偶 tyle szcz臋艣cia. Po do艣rodkowaniu w pole karne kapitalnym strza艂em popisa艂 si臋 Marcin Milczarek, kt贸ry nie da艂 najmniejszych szans brmkarzowi na obron臋. Do ko艅ca spotkania wynik meczu nie uleg艂 zmianie. Tak wi臋c pokonali艣my dru偶yn臋 Czarnych 2:1.

W niedziel臋 wyborcz膮 13.10.2019 r. nasz zesp贸艂 wyje偶d偶a na mecz do 艁odzi gdzie zmierzy si臋 z dru偶yn膮 Milan Club Polonia. Spotkanie rozpoczyna si臋 o godz. 11.00 na stadionie przy ul. Potokowej. Zapraszamy wszystkich kibic贸w na wyjazd na ten mecz.

LZS Justyn贸w 鈥 Czarni Smardzew 2:1 (1:0)

Bramki dla LZS: Kurzawski, Milczarek

Sk艂ad LZS Justyn贸w: Worotnicki 6 鈥 Szumicki 6, Sapi艅ski 7, Pankiewicz 5 Wachowiec 7, Milczarek 8, S贸jka 7(74' Biernacki 4), Ambrozik 7(68' Musia艂 5), Kurzawski 7, Ki艅ski 5(62' Pabisiak 5), Rzepecki 5(83' Bartosik 4)

Trener: Jakub Sapi艅ski