1%

PrzyczyĹ siÄ do rozwoju sportu za tak nie wiele - wystarczy wypeĹniÄ kilka rubryk przekaĹź 1% naleĹźnego podatku na rzecz LZS JustynĂłw

W sobotę 19 października 2019 roku piłkarze LZS Justynów rozegrali kolejny mecz ligowy przed własną publicznością. Tym razem na nasz stadion zawitał lider grupy – drużyna rezerw Boruty Zgierz. Boruta została liderem po tym jak z rozgrywek wycofała się drużyna Zamka Skotniki i zostały anulowane wszystkie wyniki tej drużyny. Dla przypomnienia w poprzednim sezonie dwukrotnie pokonaliśmy rywala 3:1 i 1:0. W porównaniu z zeszłym sezonem, zespół Boruty stanowi o wiele mocniejszy i bardziej zgrany kolektyw. Zapowiadał się niezwykle ciężki mecz.

Od początku spotkania widać było, że obydwie drużyny będą walczyć o jak najlepszy wynik dla swojego zespołu. Młody zespół Boruty od pierwszych minut pokazywał, że są dobrze przygotowani do sezonu i tanio skóry nie sprzedadzą. Nie przyjechali tu po porażkę a po zwycięstwo. Nasz zespół postawił na obronę i kontrataki. Więcej z gry mieli zawodnicy Zgierza ale to my zadaliśmy pierwsi cios. W 18 minucie rzut rożny wykonywał Adrian Rzepecki. Jego dośrodkowanie spowodowało zamieszanie w polu karnym, które wykorzystał Kamil Sójka zdobywając gola z bliskiej odległości. W 30 minucie ponownie Kamilmógł wpisać się na listę strzelców. Tym razem po podaniu Rzepy, Sója minimalnie strzela obok słupka. W 42 minucie kolejny rzut rożny w wykonaniu naszego zespołu. Ponownie Rzepa dośrodkowuje, obrońcy wybijają piłkę przed pole karne w miejsce gdzie stoi Marcin Milczarek. Milczi nie zastanawiając się uderza piłkę tak cudownie, że nie daje najmniejszych szans na obronę bramkarzowi rywali. Na przerwę schodzimy z dwubramkową zaliczką. Druga część spotkania nie różni się od pierwszej. Częściej przy piłce są rywale a my dobrze się bronimy i kontratakujemy. W 55 minucie przypomniał o sobie nasz „młody żonkoś” Michał Biernacki. Przeprowadził on ładną akcję, po której bramkarz gości z największym trudem obronił strzał a obrońcy wybili piłkę na róg. W 67 minucie przydarza nam się bład. Z rzutu wolnego zawodnik gości dośrodkowuje w pole karne. Pawka niefortunnie interweniuje i „wypluwa” piłkę przed siebie. Do piłki dochodzi zawodnik gości, oddaje soczysty strzał a piłka po odbiciu się od obydwu słupków wpada do bramki. Dla usprawiedliwienia naszego golkipera powiemy tylko tyle, iż Pawka grał to spotkanie ze świeżo zdobytą i niewyleczoną kontuzją. Zawodnicy gości próbowali jeszcze do końca spotkania zdobyć wyrównującą bramkę, lecz nasi chłopcy na to nie pozwolili. Tak więc po dobrej grze pokonujemy lidera rozgrywek. Podsumowując całe spotkanie przytoczymy słowa legendarnego Kazimierza Górskiego Chodzi o to, żeby strzelić jedną bramkę więcej od przeciwnika”.
Należy wspomnieć, iż w ostatniej sytuacji meczowej doszło do spięcia pomiędzy zawodnikiem gości i Patrykiem Kińskim. Kiniu zagrał wślizgiem, może nie do końca czystym i po wybiciu piłki sędzia odgwizdał zakończenie spotkania. Ta sytuacja bardzo zdenerwowała zawodnika Boruty, który ruszył z pięściami na naszego zawodnika. Kiniu dzielnie się bronił, a z pomocą ruszyli mu pozostali nasi zawodnicy. Po chwili sytuacja została opanowana lecz sędzia obydwu zawodnikom już po meczu okazał czerwone kartki.

W niedzielę 27.10.2019 r. nasz zespół wyjeżdża na mecz do Dobieszkowa gdzie zmierzy się z drużyną miejscowej Strugi. Spotkanie rozpoczyna się o godz. 12.00. Zapraszamy wszystkich kibiców na wyjazd na ten mecz.

LZS Justynów – MKP Boruta II Zgierz 2:1 (2:0)

Bramki dla LZS: Sójka, Milczarek

Skład LZS Justynów: Worotnicki 5 – Szumicki 6, Sapiński 7 (77' Supera 2), Biernacki 7, Wachowiec 7, Milczarek 8, Sójka 7, Ambrozik 7 (85' Pabisiak 3), Kurzawski 6, Kopeć 5 (90' Bartosik 1), Rzepecki 6 (64' Kiński 3)

Trener: Jakub Sapiński