1%

PrzyczyĹ siÄ do rozwoju sportu za tak nie wiele - wystarczy wypeĹniÄ kilka rubryk przekaĹź 1% naleĹźnego podatku na rzecz LZS JustynĂłw

W sobotę 09 listopada 2019 roku piłkarze LZS Justynów wyjechali na mecz do lidera rozgrywek, drużyny LKS Różyca. Jak pisaliśmy w zapowiedzi przywiezienie jakichkolwiek punktów z tego trudnego terenu, będzie sukcesem naszej drużyny. Nasza drużyna wyszła na to spotkanie bardzo zmobilizowana. Trener postawił przede wszystkim na obronę i kontrataki. Pierwsza część spotkania nie obfitowała w sytuacje bramkowe. Pierwsze pół godziny to bardzo wyrównana gra. Żadna z drużyn nie stworzyła w tej części groźniejszych sytuacji. W 31 minucie przed naszym polem karnym został sfaulowany zawodnik gospodarzy. Strzał zawodnika Różycy z rzutu wolnego wybija Pawka. Do wybitej piłki doszedł jednak zawodnik gospodarzy i strzałem pod poprzeczkę umieszcza piłkę w siatce. Z perspektywy zawodników siedzących na naszej ławce rezerwowych jak i trenera stojącego w polu rezerwowych zawodnik strzelający gola był na pozycji spalonej. Nie zauważył tego sędzia boczny a sędzia główny uznał bramkę. Ta sytuacja tak rozwścieczyła naszego trenera, że po dyskusjach z sędzią został on ukarany czerwoną kartką. Nasi chłopcy nie załamali się tą sytuacją i ruszyli do odrabiania strat. W 39 minucie zawodnik gospodarzy zachował się jak nowicjusz. Do dośrodkowania z głębi pola bardzo dobrze wyszedł Grzesiu Kopeć. Obrańca Różycy nie wiedząć co ma zrobić popchnął Grześka a sędzia nie mając wyjścia podyktował rzut karny. Karnego na gola zamienił technicznym strzałem Kura. Pierwsza część spotkania kończy się wynikiem 1:1. To co wychodziło nam w pierwszej połowie nie wyszło w drugiej. Ta część spotkania będzie się śniła długo naszym zawodnikom. W pierwszej połowie nasi chłopcy nie pozwolili drużynie Różycy rozwinąć skrzydeł. Rozgrywaliśmy bardzo dobre spotkanie przede wszystkim w obronie. Druga połowa to popis gry Różycy i chwilami bezradność naszej drużyny. Pierwsze minuty tej części, ustawiły mecz. W 48 minucie po rzucie rożnym gospodarze strzałem głową wychodzą na prowadzenie. Nasi obrońcy nie popisali się przy ustawieniu a Pawka nie miał tu nic do powiedzenia. Po kolejnych 5 minutach było już 3:1. Do sytuacji sam na sam z Pawką wybiegł napastnik gospodarzy i nie dał najmniejszych szans Pawce na obronę. Te dwie szybko strzelone bramki przez gospodarzy ustawiły mecz. Nasi chłopcy próbowali zniwelować straty lecz w polu karnym rywala brakowało nam precyzyjności. Gry jedym nie idzie to drudzy rozwijają skrzydła. W ciągu kolejnych minut zawodnicy gospodarzy upokarzają nas jeszcze trzykrotnie. W 69 minucie po błędzie obrońcy zawodni Różycy nie daje szans na obronę Pawce. W 75 minucie błąd popełnia nasz bramkarz, który wypuszcza piłkę a przy dobitce nie ma szans na obronę. Ostateczny cios Różyca zadaje w 77 minucie. Po rozklepaniu obrony, Pawka nie ma szan na skuteczną obronę. Przegrywamy ten mecz w stosunku 6:1. Jest to dość wysoki wynik na tą klasę rozgrywkową. Na pewno nie zasłużyliśmy na tak wysoką przegraną. Możemy być zadowoleni z pierwszej części spotkania, a le to co stało się w drugiej nie powinno się zdarzyć tak doświadczonej drużynie jak nasza. Z tego spotkania trzeba wyciągnąć wnioski na przyszłość. Gra z drużyną Różycy ostatnio nie układa się po naszej myśli. W zeszłym sezonie na własnym stadione zagraliśmy z nimi dobrze przez 20 minut. Teraz zagraliśmy 45 minut ale w dalszym ciągu jest to za mało na takiej klasy przeciwnika. Mamy nadzieję, że kolejne mecze pomiędzy tymi drużynami będą już na korzyść LZS-u.

W kolejnej kolejce (ostatniej przyp. red.) drużyna LZS-u podejmuje na własnym stadionie zaprzyjaźnioną drużynę Polonii Andrzejów. Zapraszamy wszystkich kibiców na to spotkanie. Mecz zostanie rozegrany 16.11.2019 r. o godz. 13.00.

LKS Różyca - LZS Justynów 6:1 (1:1)

Bramka dla LZS: Kurzawski

Skład LZS Justynów: Worotnicki 4 –, Szumicki 5, Pankiewicz 4 (78' Supera 1), Kurzawski 5, Wachowiec 5, Sójka 5, Kopeć 5 (75' Kurnatowski 2), Biernacki 4 (78' Michałus 1), Rzepecki 3 (58' Pabisiak 3), Ambrozik 4(66' Skwarka 2), Kiński 4(75' Bartosik 2)

Trener: Jakub Sapiński

Widzów: 35 w tym 12 z Justynowa