1%

Przyczy艅 si臋 do rozwoju sportu za tak nie wiele - wystarczy wype艂ni膰 kilka rubryk przeka偶 1% nale偶nego podatku na rzecz LZS Justyn贸w

W sobot臋 09 listopada 2019 roku pi艂karze LZS Justyn贸w wyjechali na mecz do lidera rozgrywek, dru偶yny LKS R贸偶yca. Jak pisali艣my w zapowiedzi przywiezienie jakichkolwiek punkt贸w z tego trudnego terenu, b臋dzie sukcesem naszej dru偶yny. Nasza dru偶yna wysz艂a na to spotkanie bardzo zmobilizowana. Trener postawi艂 przede wszystkim na obron臋 i kontrataki. Pierwsza cz臋艣膰 spotkania nie obfitowa艂a w sytuacje bramkowe. Pierwsze p贸艂 godziny to bardzo wyr贸wnana gra. 呕adna z dru偶yn nie stworzy艂a w tej cz臋艣ci gro藕niejszych sytuacji. W 31 minucie przed naszym polem karnym zosta艂 sfaulowany zawodnik gospodarzy. Strza艂 zawodnika R贸偶ycy z rzutu wolnego wybija Pawka. Do wybitej pi艂ki doszed艂 jednak zawodnik gospodarzy i strza艂em pod poprzeczk臋 umieszcza pi艂k臋 w siatce. Z perspektywy zawodnik贸w siedz膮cych na naszej 艂awce rezerwowych jak i trenera stoj膮cego w polu rezerwowych zawodnik strzelaj膮cy gola by艂 na pozycji spalonej. Nie zauwa偶y艂 tego s臋dzia boczny a s臋dzia g艂贸wny uzna艂 bramk臋. Ta sytuacja tak rozw艣cieczy艂a naszego trenera, 偶e po dyskusjach z s臋dzi膮 zosta艂 on ukarany czerwon膮 kartk膮. Nasi ch艂opcy nie za艂amali si臋 t膮 sytuacj膮 i ruszyli do odrabiania strat. W 39 minucie zawodnik gospodarzy zachowa艂 si臋 jak nowicjusz. Do do艣rodkowania z g艂臋bi pola bardzo dobrze wyszed艂 Grzesiu Kope膰. Obra艅ca R贸偶ycy nie wiedz膮膰 co ma zrobi膰 popchn膮艂 Grze艣ka a s臋dzia nie maj膮c wyj艣cia podyktowa艂 rzut karny. Karnego na gola zamieni艂 technicznym strza艂em Kura. Pierwsza cz臋艣膰 spotkania ko艅czy si臋 wynikiem 1:1. To co wychodzi艂o nam w pierwszej po艂owie nie wysz艂o w drugiej. Ta cz臋艣膰 spotkania b臋dzie si臋 艣ni艂a d艂ugo naszym zawodnikom. W pierwszej po艂owie nasi ch艂opcy nie pozwolili dru偶ynie R贸偶ycy rozwin膮膰 skrzyde艂. Rozgrywali艣my bardzo dobre spotkanie przede wszystkim w obronie. Druga po艂owa to popis gry R贸偶ycy i chwilami bezradno艣膰 naszej dru偶yny. Pierwsze minuty tej cz臋艣ci, ustawi艂y mecz. W 48 minucie po rzucie ro偶nym gospodarze strza艂em g艂ow膮 wychodz膮 na prowadzenie. Nasi obro艅cy nie popisali si臋 przy ustawieniu a Pawka nie mia艂 tu nic do powiedzenia. Po kolejnych 5 minutach by艂o ju偶 3:1. Do sytuacji sam na sam z Pawk膮 wybieg艂 napastnik gospodarzy i nie da艂 najmniejszych szans Pawce na obron臋. Te dwie szybko strzelone bramki przez gospodarzy ustawi艂y mecz. Nasi ch艂opcy pr贸bowali zniwelowa膰 straty lecz w polu karnym rywala brakowa艂o nam precyzyjno艣ci. Gry jedym nie idzie to drudzy rozwijaj膮 skrzyd艂a. W ci膮gu kolejnych minut zawodnicy gospodarzy upokarzaj膮 nas jeszcze trzykrotnie. W 69 minucie po b艂臋dzie obro艅cy zawodni R贸偶ycy nie daje szans na obron臋 Pawce. W 75 minucie b艂膮d pope艂nia nasz bramkarz, kt贸ry wypuszcza pi艂k臋 a przy dobitce nie ma szans na obron臋. Ostateczny cios R贸偶yca zadaje w 77 minucie. Po rozklepaniu obrony, Pawka nie ma szan na skuteczn膮 obron臋. Przegrywamy ten mecz w stosunku 6:1. Jest to do艣膰 wysoki wynik na t膮 klas臋 rozgrywkow膮. Na pewno nie zas艂u偶yli艣my na tak wysok膮 przegran膮. Mo偶emy by膰 zadowoleni z pierwszej cz臋艣ci spotkania, a le to co sta艂o si臋 w drugiej nie powinno si臋 zdarzy膰 tak do艣wiadczonej dru偶ynie jak nasza. Z tego spotkania trzeba wyci膮gn膮膰 wnioski na przysz艂o艣膰. Gra z dru偶yn膮 R贸偶ycy ostatnio nie uk艂ada si臋 po naszej my艣li. W zesz艂ym sezonie na w艂asnym stadione zagrali艣my z nimi dobrze przez 20 minut. Teraz zagrali艣my 45 minut ale w dalszym ci膮gu jest to za ma艂o na takiej klasy przeciwnika. Mamy nadziej臋, 偶e kolejne mecze pomi臋dzy tymi dru偶ynami b臋d膮 ju偶 na korzy艣膰 LZS-u.

W kolejnej kolejce (ostatniej przyp. red.) dru偶yna LZS-u podejmuje na w艂asnym stadionie zaprzyja藕nion膮 dru偶yn臋 Polonii Andrzej贸w. Zapraszamy wszystkich kibic贸w na to spotkanie. Mecz zostanie rozegrany 16.11.2019 r. o godz. 13.00.

LKS R贸偶yca - LZS Justyn贸w 6:1 (1:1)

Bramka dla LZS: Kurzawski

Sk艂ad LZS Justyn贸w: Worotnicki 4 鈥, Szumicki 5, Pankiewicz 4 (78' Supera 1), Kurzawski 5, Wachowiec 5, S贸jka 5, Kope膰 5 (75' Kurnatowski 2), Biernacki 4 (78' Micha艂us 1), Rzepecki 3 (58' Pabisiak 3), Ambrozik 4(66' Skwarka 2), Ki艅ski 4(75' Bartosik 2)

Trener: Jakub Sapi艅ski

Widz贸w: 35 w tym 12 z Justynowa