Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
1%
KRS 0000230841

          PrzyczyĹ siÄ do rozwoju sportu za tak nie wiele - wystarczy wypeĹniÄ kilka rubryk przekaĹź 1% naleĹźnego podatku na rzecz LZS JustynĂłw 

Po ponad dwumiesięcznej przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa sportowcy zrzeszeni przy klubie z Justynowa wrócili do treningów. Oczywiście zgodnie z obowiązującymi przepisami, bez zbędnej bliskości i z wszechobecnym płynem do dezynfekcji dłoni. Na pierwszy rzut poszli młodzi piłkarze trenera Mateusza Dzięgielewskiego. Po nich na boisko ruszyli seniorzy, których przywitała wiadomość o zakończeniu sezonu i uwzględnieniu wyników z rundy jesiennej jako ostatecznej. Wobec takich decyzji Związku LZS Justynów zajął w swojej lidze 5 miejsce. Na pierwszych zajęciach 18 maja uczestniczyło 14 zawodników. Po treningu doszło do rozmowy Zarządu klubu z trenerem drużyny Jakubem Sapińskim, podczas której zrezygnował on z funkcji szkoleniowca justynowskiej drużyny. Można powiedzieć, że podtrzymał swoją decyzję z końca rundy jesiennej, gdy oświadczył iż po zakończeniu piłkarskiego sezonu zakończy się jego przygoda w charakterze trenera LZS-u. Wobec tej decyzji Zarząd rozpoczął prace nad znalezieniem odpowiedniej osoby na to stanowisko. Czasu jest i dużo i mało, biorąco pod uwagę realia w jakich się znaleźliśmy. Od lipca trzeba zacząć regularne treningi by dobrze przygotować się do nowego sezonu, który w tym roku na wystartować nie później niż 15 sierpnia. Na szczęście wszyscy zawodnicy zadeklarowali pozostanie w klubie i chęć reprezentowania LZS-u w nowym sezonie. To ważne bo były obawy czy przerwa w treningach nie spowoduje wśród graczy zbyt dużego rozprężenia. Piłkarze umówili się na treningi dwa razy w tygodniu by podtrzymać sportową formę. Z czasem gdy będzie można rozgrywać mecze sparingowe, pewnie takie dojdą do skutku. Najpóźniej wśród piłkarzy do zajęć wrócą najmłodsi adepci futbolu klubu z Justynowa. Od 1 czerwca treningi rozpoczną chłopcy trenera Mariusza Olińskiego.
Sportowe popołudnia mają w swoich terminarzach od tygodnia siatkarki, które doskonalą swoje umiejętności pod okiem trenerki Karoliny Lasoty. Zajęcia odbywają się na piaskowych boiskach siatkarskich. W rozmowach z dziewczynami nie mogły się wprost doczekać powrotu do sportu i treningów.
Powoli do swoich spotkań wraca także sekcja nordic walking. Pod okiem instruktorów Doroty Sakowicz i Sławka Kacprzaka w dwóch grupach – profesjonalnej i amatorskiej wielbiciele spacerów z kijami okupują głównie lasy wokół Justynowa.
Nie dojdzie najprawdopodobniej przed wakacjami do zajęć jogi. Po rozmowie z opiekunem grupy naszych joginek – Dorotą Lasotą, na początek września jeżeli wszystko będzie przebiegać pomyślnie, wyznaczono termin nowych treningów na sali gimnastycznej w justynowskiej szkole.
W klubie wszyscy związani ze sportem ruszyli do pracy. Płyta boiska odpoczęła od treningów ale wymaga stałej pielęgnacji. Co nowego uda się w klubie zbudować i o jakie cele będziemy walczyć w przyszłości wiele będzie zależało od głównego dobrodzieja stowarzyszenia - Gminy Andrespol. Miejmy nadzieję, że uda się pozyskać adekwatne środki do prawidłowego funkcjonowania klubu bo jak pokazało życie już nie raz Justynów bez sportu to nie to samo miejsce. A sport w Justynowie to przecież LZS Justynów.

M.P.

 

Poprzedni Mecz

     
LZS Justynów - Polonia Andrzejów
1 : 1

Następne mecze piłkarzy

ŁÓDZKA A KLASA gr. II

  28.03.2020 r.

     
LZS Justynów - Włókniarz Zgierz

Łódzka Klasa A Grupa II

Lp.  Klub Mecze Punkty
 1  Różyca
 12  34
 2  Włókniarz Zgierz
 12  30
 3  Kolejarz Łódź
 12  27
 4  MKP Boruta II Zgierz
 12  25
 5  LZS Justynów
 12  20
 6  Struga Dobieszków  12  19
 7  Błękitni Dmosin
 12  15
 8  Polonia Andrzejów  12  13
 9  Kalonka
 12  12
 10  Milan Club Polonia
 12  10
 11  Czarni Smardzew
 12  8
 12  Sport Perfect  12  6
 13  LKS Gałkówek
 12  4
 14  Zamek Skotniki wycofany
 -  -

Sponsorzy

Sponsor główny:

Urząd Gminy w Andrespolu

 

Sponsorzy i partnerzy:

 

logoR

 

 

 

 

 

 

 

 

 

logoR