1%

Przyczyń się do rozwoju sportu za tak nie wiele - wystarczy wypełnić kilka rubryk przekaż 1% należnego podatku na rzecz LZS Justynów

Dawno nic nie pisałem, co nie znaczy, że zupełnie nie było o czym. Było, ale głównie pisałbym o sobie lub o synu, a o tym możecie przeczytać czasem na moim profilu na fb: https://www.facebook.com/profile.php?id=100001085183935. No, ale do rzeczy.
Do napisania tego tekstu, zmobilizował mnie "długi, majowy weekend", a w szczególności zawody, w których zawodnicy sekcji nordic walking LZS-u startowali. Konkretnie chodzi o dziewiątą edycję "Dychy Justynów - Janówka", podczas której już po raz piąty wystartowali zawodnicy z kijkami w rękach, a także "Bieg i Marsz Konstytucji 3 maja" w Wiączyniu Dolnym.
W justynowskich zawodach nasi zawodnicy nie zawiedli nawet przez chwilę. W pomarańczowych, klubowych plastronach wystartowało sześcioro zawodników (o wynikach później), oraz jeszcze dwóch zawodników będących związanych z naszym klubem. Po dokładniejszym przeanalizowaniu listy startowej, można było przypuszczać, że kilka pucharów stanie się własnością nordicowców z LZS-u, a dodatkowo, wśród faworytów do walki o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej, stawiany był Sławek Kacprzak. Jak się okazało na mecie, nie tylko Sławek nie zawiódł, ale także pozostali zawodnicy dali popis swoich możliwości. każdy z zawodników justynowskiego nordica, podczas dekoracji stanął na podium!!! Pierwsze miejsca w swoich kategoriach wiekowych zdobyły: Dorota Lasota, Dorota Sakowicz i Kasia Zaurska. BRAWA!!! Drugie miejsca zdobyli: Krystyna Janczak-Nalewaj i Paweł Kacprzak. BRAWA!!! Sławek Kacprzak w klasyfikacji generalnej wywalczył trzecie miejsce. BRAWA!!! Dodatkowo na trzecim stopniu podium stanął p. Czesław Ambroziak, co prawda nie startował w barwach klubu, ale jest z nim związany od wielu lat, więc także BRAWA!!! Warto jeszcze pogratulować dwóm panom, którzy są powiązani z naszym LZS-em: Rafał Kępa, który po raz pierwszy wystartował w zawodach nordic walking i zdobył swój pierwszy medal, natomiast Michał Pietrzykowski pokonał dystans 10km biegnąc. BRAWA dla nich!!! A jeszcze w kwestii formalności: rywalizację kobiet wygrała zawodniczka Epoki Nordica Łódź - Małgorzata Janczyk, a w rywalizacji mężczyzn najszybszym okazał się Michał Osiński reprezentujący Tervel Team. GRATULACJE dla nich. Pełne wyniki:
Na zawody do Wiączynia, do Centrum Jeździeckiego "Zbyszko" na "Bieg i Marsz Konstytucji 3 Maja", wybrała się trójka zawodników sekcji nordica LZS-u, aby stoczyć rywalizację na 10cio kilometrowej trasie w marszu nordic walking. Rywalizacja, podobnie jak w Justynowie była zacięta i emocjonująca, od startu do mety, zarówno w rywalizacji kobiet, jak i mężczyzn. W tych zawodach, rywalizacja toczyła się tylko w kategoriach wiekowych, a pomimo to rywalizacja o zwycięstwo open, wcale nie spadła na drugi plan. Kijkarze z Justynowa, podobnie jak kilka dni wcześniej, startując na swoim terenie, nie zawiedli swoich kibiców również na "wyjeździe". W komplecie zameldowali się nie tylko na mecie, ale także cała trójka, miała przyjemność ponownie stać na podium!!! I tak, jedyna kobieta w składzie, Dorota Lasota, stanęła na trzecim stopniu podium; Paweł Kacprzak wywalczył drugie miejsce, warto w tym miejscu zaznaczyć fakt, iż Paweł na dystansie 10km w Wiączyniu właśnie, startował po raz pierwszy; Sławek Kacprzak wygrał rywalizację w swojej kategorii wiekowej i tym samym obronił tytuł najlepszego nordicowca w kat 30-45 lat na ziemi łódzkiej, zdobyty rok temu!!! BRAWA dla nich!!! W marszu w Wiączyniu wystartował także p. Czesław Ambroziak, który tym razem na podium nie stanął, ale cieszyć się mógł ze zdobytego medalu. BRAWA i dla niego!!! Pełne wyniki:
W Wiączyniu, po dekoracji Marszu Konstytucji, odbyło się także zakończenie i podsumowanie Grand Prix Łodzi w nordic walking sezonu 2016/17. Statuetki za zwycięstwa w swoich kategoriach wiekowych (była prowadzona tylko taka klasyfikacja), odebrali Paweł i Sławek Kacprzakowie.
Justynowscy zawodnicy, maszerujący z kijkami, widoczni są od początku tego roku, na wielu zawodach i imprezach nordicowych w regionie i nie tylko. Oprócz opisanych wyżej startów, nasi zawodnicy zaliczyli także zawody w Ozorkowie - "Księżycowy Cross", w Dobrej k. Strykowa - "Marsz Powstańca", w Poznaniu, Pile i Olandii (Prusim) - "Korona Wielkopolski". Zawsze z sukcesami!!! Nie tylko jednak liczy się rywalizacja i walka o medale, czy puchary. Walkerzy z Justynowa uczestniczyli w zorganizowanym przez drużynę "AndrespolAktywnie", marszu "Trzech Króli", oraz w "Wiosennym Rajdzie z Epoką Nordica Łódź".
Od jakiegoś czasu sekcja nordica mocno zwiększyła intensywność swoich treningów. Poza tym, że trzy razy w tygodniu prowadzone są zajęcia z nordic walking, zawodnicy spotykają się także na zajęciach ogólnorozwojowych i treningach obwodowych na szkolnej sali gimnastycznej, ćwiczeniach siłowych na boisku LZS-u, oraz co jakiś czas na treningach biegowych. Wszystko po to, aby pokonać swoje ukryte słabości, wystartować i pokonać trasę zawodów Reebok Spartan Race Sprint. Kilkoro zawodników sekcji nordica, wsparta kilkoma druhami z OSP, oraz zawodnikami - znajomymi spoza Justynowa (łącznie 16 osób), stanie 20go maja w łódzkim Arturówku na starcie ok. 5cio kilometrowej trasie, na której rozstawionych będzie ok. 20tu różnego rodzaju przeszkód. TRZYMAJCIE KCIUKI!!!