Marcin
Piłka nożna
976
W środę 22 września 2021 roku piłkarze LZS Justynów podejmowali na własnym stadionie drużynę LKS Gałkówek. Było to spotkanie zaległe z pierwszej kolejki.

Ku zaskoczeniu przybyłych kibiców to Gałkówek wszedł lepiej w to spotkanie. W 11 minutcie nasz zespół popełnił kardynalny błąd. Po wyrzucie piłki z autu w środkowej części boiska piłka została dośrodkowana w nasze pole karne, Tomek Wachowiec nie zdołał odbić futbolówki, a nasz były zawodnik Kamil Karpiński z bliskiej odległości ładnym strzałem pokonał Pawła Worotnickiego. W 16 minucie było już 2:0 dla gości. Sędzia nie zauważył faulu na Tomku Wachowcu i pozwolił grać dalej. W zamieszaniu w polu karnym zawodnik drużyny przeciwnej płaskim strzałem nie dał szans naszemu bramkarzowi.

Przy stanie 2:0 nasza drużyna obudziła się z letargu. Zaczęliśmy w końcu grać piłką. W 35 minucie oddaliśmy pierwszy celny strzał na bramkę rywala. Strzał Igora Jagodzińskiego obronił bramkarza rywali. W 40 minucie doskonały piękny strzał Jarka Bergiela w okienko bramki także obronił golkiper gości. W 43 minucie nasza defensywa popełniła błąd, lecz strzał piłkarza Gałkówka trafia w słupek. Następnie przeprowadzamy akcje zakończoną strzałem Mateusza Stąporskiego w boczną siatkę bramki. Gdy już zbliżaliśmy się do końca pierwszej połowy, nasz bramkarz Paweł Worotnicki popełnia błąd i tracimy trzeciego. Paweł przy niegroźnej sytuacji poślizgnął się na grząskiej murawie, co wykorzystuje piłkarz Gałkówka i strzela do pustej bramki. Na przerwę schodzimy z rezultatem 0:3.

Druga część spotkania to trochę lepsza gra naszej drużyny. Potrafiliśmy przytrzymać piłkę, ładnie rozegrać. W 57 minucie dopiero co wprowadzony Kacper Ambrozik, wpada z piłką w pole karne i sędzia dyktuje rzut karny. Jaromir Bergiel pewnym strzałem z 11 metrów pokonuje bramkarza gości. Niestety nie potrafiliśmy udokumentować w dalszej części meczu naszej przewagi. Nasze akcje były monotonne i przewidywalne dla przeciwnika. W 73 minucie goście zadali nam kolejny, ostatni cios. Błędy w obronie spowodowały, że przeciwnika z bliskiej odległości strzela nam 4 gola.

Niestety w tym meczu nie popisał się arbiter spotkania. Jego słaba postawa wypaczyła obraz zawodów. W pewnym momencie nie panował nad sytuacją na boisku. Po zakończeniu zawodów nie był w stanie stwierdzić komu pokazał żółte czy czerwone kartki.

W niedzielę 26.09.2021 o godzinie 16 rozegramy kolejny mecz o ligowe punkty. Przeciwnikiem będzie rewelacja rozgrywek drużyna Polonii Andrzejów. Wszystkich serdecznie zapraszamy na ten mecz.

LZS Justynów – LKS Gałkówek 1:4 (0:3)

Bramki dla LZS: Bergiel

Skład LZS Justynów: Worotnicki – Kurnatowski, Szumicki, Wejman, Wachowiec Rzepecki (Kiński), Wilk (Ambrozik), Stąporski (Lewosiński), Kurowski, Bergiel, Jagodziński (Zieliński)

Czerwona kartka: Worotnicki,Wejman

Trener: Michał Buchowicz