2021-06-01
Daniel
Piłka nożna
748
W sobotę 29 maja 2021 roku piłkarze LZS Justynów podejmowali na własnym stadionie drużynę Milanu. W rundzie jesiennej nasz zespół rozgromił rywala 7:1. Trener Michał Buchowicz nie mógł skorzystać ze wzystkich zawodników. Ze względu na urazy zagrać nie mogli m.in. Krzysiu Pawlak, Adrian Rzepecki, Wiktor Wejman Pierwsze dziesięć minut spotkania to wyrównana gra w środku pola. W 11 minucie doskonałe podanie Jarka Bergiela do wychodzącego Oskara Błaszyczka. Oski po przejęciu piłki poknął z nią w pole karne gdzie został nieprawidłowo powstrzymany przez rywala. Sędzia wskazał na 11 punkt boiska. Skutecznym egzekutorem jedenastki okazał się Przemek Wilk. W 18 minucie w odległości ok. 25 metrów od bramki został sfaulowany zawodnik gości. Mariusz Polakowski ustawił sobie piłkę i oddał strzał. Piłka zachaczyła mur, zmieniła trajektorię lotu i zaskoczyła interweniującego Pawkę. W 22 minucie Pawka popełnia błąd przy wyprowadzaniu piłki i podaję piłkę wprost na nogę przeciwnika. Temu nie pozostaje nic innego jak strzelić na pustą bramkę. Te sytuacje Milanu podrażniły ambicje gospodarzy. Nasi ruszyli do odrabiania strat. W 25 minucie po rzucie rożnym Oskar Błaszczyk sztrzela w poprzeczkę. W 29 minucie z bardzo dobrej strony pokazał się Przemek Wilk. Po indywidualnej akcji strzela bramkę na 2:2. W 42 minucie wychodzimy na prowadzenie po akcji Wilk-Kopeć. Wilu doskonale zagrał do Grześka a ten strzałem głową umieszcza piłkę w siatce. Na przerwę schodzimy z jednobramkową zaliczką.

Druga połowa to mocne uderzenie gospodarzy. W 47 minucie w polu karnym faulowany jest Wilu. Sam egzekwuje jedenastkę i podwyższa wynik na 4:2. Kolejne minuty to gra w środku pola. W 59 minucie po rzucie rożnym popełniamy błąd w ustawieniu i rywale strzelają kontaktową bramke. Ta sytuacja jeszcze bardziej podrażniła naszą drużynę, która przyśpieszyła grę. Można jednoznacznie stwierdzić, iż od 60 minuty na boisku dominował tylko jeden zespół LZS Justynów. W 64 minucie na listę strzelców wpisał się Igor Jagodziński po strzale głową. Doskonałą piłkę zagrał mu Kacper Zieliński. W 79 minucie to Kacper Zieliński został obsłużony dokładnym podaniem przez Wila i podwyższa wynik na 6:3. W 87 minucie rezultat spotkania ustala Kamil Karpiński po podaniu Przemka Wilka.

Z bardzo dobrej strony pokazali się w tym meczu rezerwowi. Nikt nie zawiódł a trzech z nich wpisało się na listę strzelców. Bardzo dobre zawody rozegrał Przemek Wilk, który poprawił wynik z Dobieszkowa (przypomnijmy: jedna bramka cztery asysty). Teraz strzelił trzy bramki i trzy razy asystował. Gratulacje dla całej drużyny za to spotkanie. Panowie oby tak dalej.

LZS Justynów – Milan Club Polonia 7:3 (3:2)

Bramki dla LZS: Wilk 3, Kopeć, Jagodziński, Zieliński, Karpiński

Skład LZS Justynów: Worotnicki – Kurnatowski, Szumicki, Pankiewicz, Ambrozik (66' Ratajczak), Kopeć (46' Karpiński), Biernacki (75' Bartosik), Gumel (61' Zieliński), Wilk, Błaszczyk (61' Filipiak), Bergiel (61' Jagodziński), Trener: Michał Buchowicz