2021-06-16
Michał
Piłka nożna
700
Mecz Polonią Andrzejów planowo miał zostać rozegrany w niedzielę 6 czerwca. Na prośbę naszych rywali został przełożony. Spotkanie rozegrane zostało we wtorek. Dodatkowo zawody zostały przeprowadzone na boisku w Justynowie. Trener Michał Buchowicz i piłkarze po niespodziewanej stracie punktów w meczu z Gałkówkiem obiecali, że tym razem będą bardziej skuteczni w ataku i skoncentrowani w obronie. Do meczowej osiemnastki wrócił po kontuzji Patryk Kiński. Do pierwszego składu w miejsce kartkowicza Rafała Pankiewicza wskoczył Wiktor Wejman, a na skrzydło Oskar Błaszczyk. Decyzją trenera bramkarze dostali po 45 minut gry. Pierwsze minuty pokazały jak będzie wyglądało to spotkanie. Justynów długo utrzymywał się przy piłce i rozgrywał swoje akcje, szukając prostopadłych piłek do Jarka Bergiela lub dośrodkowań ze skrzydeł. Drużyna trenera Waldka Zaparta nastawiona na kontrataki z ustawionym na szpicy szybkim „Jerrym” Krajewskim. W 11 minucie LZS objął prowadzenie. Dośrodkowanie Kamila Gumela z rzutu wolnego z lewej flanki celną główką sfinalizował niezawodny ostatnio Jarek Bergiel. W 24 minucie grający bardzo dobry mecz Gumel strzelił swoją pierwszą bramkę dla Justynowa. „Guma” dostał świetne podanie, wpadł w pole karne i mocnym strzałem pod poprzeczkę z 10 metra nie dał najmniejszych szans bramkarzowi Polonii. Po tym golu tempo meczu zwolniło. Justynów zadowolił się dwubramkowym prowadzeniem nie forsował się zbytnio. Nieliczne akcje z obu stron spowodowały, że kibice częściej zaglądali w swoje telefony komórkowe niż na boisko. Z drugiej strony nie ma się co dziwić graczom miejscowych, którzy w kościach czuli derbowe starcie z Gałkówkiem na „basenie”.

W przerwie trener Buchowicz dokonał trzech zmian. Na szpicy zobaczyliśmy Igora Jagodzińskiego. Za Michała Biernackiego do środka pola desygnowany został Kacper Zieliński. W bramce stanął Paweł Worotnicki. Obraz meczu zbytnio się nie zmienił. Dalej przeważał Justynów ale grał za wolno i schematycznie. Szczelną obronę gości indywidualnymi akcjami próbował rozerwać Przemek Wilk ale nie miał swojego dnia. W dobrej sytuacji znalazł się Igor Jagodziński. Ograł obrońcę na skrzydle i strzelał z ostrego kąta. Piłka minęła o centymetry słupek, chyba w tej akcji powinien dogrywać do lepiej ustawionych kolegów. Od 70 minuty śmielej zaatakowała Polonia. Na szczęście na wysokości zadania w meczu stanęła cała formacja defensywna i nie pozwoliła rywalowi na strzelenie gola. Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się dwubramkowym zwycięstwem gospodarzy, Justynów wrzucił drugi bieg. W 86 minucie w zamieszaniu podbramkowym najsprytniej zachował się Kacper Zieliński, którego po raz kolejny udowodnił, że piłka go szuka w polu karnym. Z 8 metrów dopełnił formalności. W doliczonym czasie gry na indywidualną akcję zdecydował się Oskar Ratajczak. Ograł obrońcę, pomknął po lewym skrzydle i oddał mocny, mierzony strzał po ziemi. Piłka nabrała rotacji i wpadła do siatki obok interweniującego bramkarza. Cztery znacznie lepiej wygląda niż dwa. Trenera ucieszyło szczególne, że zespół zagrał na zero z tyłu. Limit głupich goli w tej rundzie się skończył. Znów dobrze zaprezentowali się rezerwowi. Być może w najbliższym meczu trener namiesza trochę w składzie. A kolejne spotkanie już w sobotę 19 czerwca o godzinie 18:00. Przeciwnikiem LZS-u będzie „czerwona latarnia” ligi – zespół Pogoni Rogów. Będzie więc okazja na poprawienie dorobku strzeleckiego i zaprezentowania ciekawego, ofensywnego futbolu.

Polonia Andrzejów – LZS Justynów 0:4 (0:2).

Bramki: Bergiel 11’, Gumel 24’, Zieliński 86’, Ratajczak 90’.

Składy – LZS Justynów: Gajewski (45’ Worotnicki) – Kurnatowski, Wejman, Szumicki, Ambrozik, Kopeć (57’ Karpiński), Gumel (62’ Ratajczak), Biernacki (45’ Zieliński), Wilk (75’ Bartosik), Błaszczyk (76’ Kiński), Bergiel (45’ Jagodziński).

Polonia Andrzejów: Jarociński – Tokarski, Kapica, Sierociński, Kamiński (76’ Jarmoliński), Wilczyński, Krzyżanek (63’ Tkaczenko), Milczarski, Szumigaj, Sokół (73’ Wasilewski), Krajewski.