2023-11-17
Michał
Piłka nożna
571
Wpadniemy, będziemy i nie zamierzamy gospodarzom w żaden sposób ułatwiać goszczenia. Wręcz przeciwnie, chcemy wygrać w dalekim Żarnowie by w dobrym nastroju zakończyć 2023 rok. Po spektakularnym zwycięstwie nad rzgowskim Zawiszą wiemy jedno – zakończymy jesienną rundę na podium. Na którym miejscu, to zależy do wyników meczu w Żarnowie oraz dwóch innych spotkań. W Niewiadowie liderująca Stal podejmować będzie ESPN Bełchatów, a w Żytnie zaprezentuje się trzecia w tabeli Pilica Przedbórz. Najtrudniejsze zadanie mają nasi piłkarze bo Kasztelan to solidna drużyna ale jak pokazują wyniki z rundy jesiennej szczyt formy ma dawno za sobą. Drużyna z Żarnowa była rewelacją pierwszych kolejek piotrkowskiej ligi okręgowej. Po 6 kolejkach z kompletem zwycięstw Kasztelan patrzył na inne drużyny z góry i nagle stało się coś co trudno wytłumaczyć. W pozostałych 8 kolejkach rywale zdobyli tylko 5 punktów. Szybko więc spadli z piedestału i zakotwiczyli w środku stawki. W ostatniej kolejce zremisowali w Moszczenicy 1:1 goniąc wynik w drugiej części spotkania. W ostatnich meczach domowych Kasztelan był bardzo gościnny. Cztery kolejne porażki chluby nie przynoszą choć przeciwnicy byli z górnej połowy tabeli. Na pewno w Żarnowie nie czeka nas spacerek. Mecz trzeba będzie wybiegać, a szczególną uwagę będziemy musieli zwrócić na bramkostrzelnych Tomasza Mazura, Denisa Komolova i nestora piotrkowskich boisk Mariusza Koćmina.

Nasi kibice oglądając mecze Justynowa przeżywają całą masę emocji. Od zwątpienia do euforii. W Moszczenicy uratowaliśmy zwycięstwo strzelając dwa gole w doliczonym czasie gry. W roli ratownika wystąpił strzelec trzech w tym meczu bramek Mateusz Stąporski. W niedzielę Zawisza Rzgów prowadziła w Justynowie do 88 minuty i wtedy sprawy w swoje ręce (a raczej nogi) wziął Przemek Wilk. Hattrick w 6 minut i mogliśmy cieszyć się z trzech punktów. Po tych przeżyciach przyjąłbym scenariusz jaki był w Lgocie Wielkiej gdy wygraliśmy bardzo pewnie nie dając przeciwnikom nawet promyczka nadzieji co do tego kto jest lepszy. Jak będzie w Żarnowie trudno spekulować. Znając trenera Maderę nastawi zespół na zwycięstwo. Justynowskie DNA – liczą się tylko 3 punkty.

Do Żarnowa w autokarze pojedzie zapewne 20 piłkarzy. Nikt nie pauzuje za kartki. Przeziębieni piłkarze doszli do siebie. Jak będzie wyglądać meczowa kadra zobaczymy po dzisiejszym treningu. W autokarze wraz ze swoją drużyną pojadą również kibice i będą wspierać swych sportowców z trybun. To już ostatni spektakl 2023 roku w wykonaniu naszych piłkarzy. Na kolejne emocje będziemy musieli poczekać do marca. To aż 4 miesiące. Sobota z justynowską piłką nożną – czemu nie. Na telewizje, szachy i domowe pogaduch będziemy mieli całą zimę. Przyjdź o 10:00 pod nasze boisko i jedź z nami. Z szalikiem, z uśmiechem, ze śpiewem na ustach. Za darmo, za naszych, za walkę i za emocje. Jedźmy i podziękujmy za ten rok!!!