Polonia Andrzejów kolejną przeszkodą.

2022-04-22
Piłka nożna
593
W najbliższą niedzielę o godzinie 14:00 piłkarze LZS Justynów wybiegną na boisko w Andrzejowie by zmierzyć się w meczu o ligowe punkty z Polonią. Będzie to spotkanie, które ma zmazać plamę z honoru drużyny jaką była środowa porażka w Gałkówku.

Nasz najbliższy rywal w obecnym sezonie zalicza się do czołówki ligi. Piłkarze trenera Waldka Zaparta sprawiają sympatykom niespodziankę swoimi wynikami. W obecnej chwili Polonia z 31 punktami w 17 meczach zajmuje 4 miejsce w tabeli. Wiosną po trzech „planowych” zwycięstwach z Iskrą Głowno, Kalonką i Victorią złapała małą zadyszkę i przegrała dwa kolejne mecze. Najpierw uległa Koluszkom 0:2 by przed tygodniem wrócić z na tarczy z Dobieszkowa po porażce 1:3 z rezerwami Zjednoczonych Stryków.

Będzie więc to mecz na przełamanie obu drużyn. Piłkarze trenera Buchowicza po porażce w „derbach o las” z Gałkówkiem chcą się jak najszybciej zrehabilitować. Mimo, że porażka ta jest prestiżowa, trzeba wspomnieć, że to tylko jeden mecz. Spotkanie z rywalem zza między wymknęło się naszym zawodnikom dopiero po czerwonej kartce dla Michała Biernackiego. Wcześniej zawody toczyły się pod dyktando LZS-u i nic nie wskazywało na końcowe nieszczęście. Niestety w futbolu od lat znana jest stara prawda, że niewykorzystane sytuacje się mszczą. Można było w pierwszych 30 minutach dobić rywala, a tak to rywal wstał z martwych i dobił nas. Wierzymy jednak, że nauka nie poszła w las i w niedzielnym meczu uda się zmazać środową plamę. Podobnie jak to miało miejsce w meczu jesiennym, gdy po bramkach Kacpra Zielińskiego i Rafała Pankiewicza pokonaliśmy Polonię na własnym stadionie 2:0.

W niedzielnym spotkaniu na pewno nie zagra „kartkowicz” Michał Biernacki. Jego absencja będzie szansą dla innych zawodników. Kilku graczy jest poobijanych ale żaden do tej pory nie zgłaszał poważniejszej kontuzji. Drużyna potrzebuje wsparcia z trybun więc kibice nie mogą przejść obok tego meczu obojętnie. Wszystkich serdecznie zapraszamy w niedzielne popołudnie do Andrzejowa by kibicować LZS-owi Justynów. Początek meczu o godzinie 14:00.
Ostatni mecz
Biuletyn
Jeśli chciałbyś otrzymywać informacje na temat naszego klubu, pozostaw maila.